Vikingaträffen+Elitserien 2004-04-12 Banläggare: Patrik S / Jan M
D21E1 5033 m 138 130 128 60 132 65 133 61 62 124 48 40 74 50 34 45 72 Starttid
Sträcklängder: 345 105 373 203 244 317 420 1063 206 73 395 227 384 121 145 205 114 93
1 Hanne Staff Baekkelagets SK 38.07 4.07 0.50 2.23 1.31 1.41 3.22 2.05 8.38 1.41 0.30 2.30 2.26 2.01 1.00 1.12 1.27 0.26 0.17 11.51
2 Jenny Johansson Ulricehamns OK 39.13 4.01 0.53 2.36 1.36 1.48 2.52 2.14 8.14 2.25 0.31 2.47 2.14 2.35 0.56 1.02 1.43 0.28 0.18 11.49
3 Simone Niggli-Luder Ulricehamns OK 39.59 4.28 0.44 2.33 1.41 1.41 3.17 2.00 7.45 2.41 0.31 2.39 2.15 2.50 0.47 1.27 1.56 0.27 0.17 11.57
4 Karolina A. Höjsgaard Domnarvets GOIF 40.46 3.57 0.45 2.48 1.36 1.58 2.58 2.02 7.30 4.05 0.28 2.51 2.32 2.08 1.11 1.07 2.04 0.30 0.16 11.41
5 Emma Engstrand Stora Tuna IK 41.37 3.55 1.40 2.57 2.36 1.48 2.45 2.13 8.55 1.52 0.40 2.43 2.27 2.18 1.04 1.14 1.40 0.32 0.18 11.45
6 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 41.45 4.07 1.44 2.56 1.39 1.48 2.52 2.26 8.15 1.50 0.35 3.00 2.58 2.10 0.52 1.28 2.07 0.38 0.20 10.37
7 Anna Mårsell Linköpings OK 41.49 4.16 0.54 2.31 1.39 2.12 3.11 2.13 8.11 2.17 0.38 2.38 2.33 2.29 1.11 1.21 2.36 0.42 0.17 11.17
8 Tanja Ryabkina SOIK Hellas 42.05 5.23 1.05 2.38 1.36 1.59 2.34 2.23 8.52 2.50 0.31 2.37 2.25 2.25 1.01 1.21 1.39 0.30 0.16 11.55
9 Lina Bäckström OK Linné 42.38 4.01 0.54 2.38 1.35 2.04 3.17 2.18 9.03 2.47 0.45 2.52 2.41 2.22 1.06 1.08 1.56 0.52 0.19 11.01
10 Lena Eliasson IK Hakarpspojkarna 42.50 3.56 0.49 3.39 1.56 1.51 2.38 2.23 8.25 3.07 0.34 2.55 3.08 2.08 0.53 1.11 2.23 0.35 0.19 10.43
11 Gunilla Svärd IF Thor 43.09 3.54 0.47 2.56 2.23 2.12 5.19 2.06 8.41 2.37 0.30 2.39 2.12 2.07 0.48 1.07 2.03 0.28 0.20 11.53
12 Linda Antonsen Fredrikstad SK 43.19 4.26 1.18 3.19 1.38 2.14 2.52 2.38 9.24 1.49 0.36 3.07 2.41 2.22 0.55 1.07 2.01 0.34 0.18 10.35
13 Martina Fritschy Ulricehamns OK 43.26 4.04 1.00 2.49 1.45 1.57 3.16 2.17 8.40 3.28 0.33 3.19 2.38 2.36 0.53 1.09 2.13 0.31 0.18 11.13
14 Birgitte Huseby Fredrikstad SK 43.38 4.48 1.01 2.39 2.15 1.54 3.21 2.24 8.47 2.42 0.32 3.04 2.26 3.02 0.56 1.11 1.49 0.28 0.19 11.43
15 Cecilia Bratt OK Orion 43.51 4.52 1.16 2.53 1.34 2.04 2.34 2.17 9.14 2.17 0.39 2.39 2.38 2.39 1.09 1.15 2.55 0.36 0.20 11.15
16 Jenny Eriksson IF Thor 44.27 4.23 0.51 2.42 2.10 2.04 3.20 2.35 8.40 2.18 0.35 2.55 2.39 2.18 2.34 1.25 2.02 0.37 0.19 10.57
17 Sofia Olsson OK Skogsfalken 44.29 4.26 1.13 2.43 1.42 2.22 2.47 2.46 9.49 2.49 0.50 2.51 2.36 2.26 0.57 1.05 2.04 0.43 0.20 10.59
18 Käthi Widler Halden SK 45.06 4.48 0.55 3.02 1.38 2.01 2.41 2.35 9.05 2.00 0.42 2.56 2.47 2.40 1.00 3.34 1.46 0.38 0.18 11.35
19 Lina Persson OK Skogsfalken 45.12 4.14 1.25 3.09 1.42 2.04 4.02 2.39 9.05 2.50 0.36 2.56 2.43 2.33 0.55 1.15 2.10 0.35 0.19 11.07
20 Ragnihild Bente Andersen Halden SK 45.55 4.31 0.55 2.42 1.44 2.08 3.59 2.26 8.49 3.10 0.52 2.55 3.24 3.05 1.05 1.16 2.03 0.33 0.18 10.47
21 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 46.07
22 Annika Billstam OK Linné 46.25 4.03 0.55 5.08 2.30 2.11 2.43 2.21 9.53 2.52 0.31 2.44 2.37 2.55 0.56 1.14 1.57 0.35 0.20 11.19
23 Sara Gemperle OLK Argus 46.34 4.33 0.54 2.50 2.20 2.38 2.38 2.4310.06 2.50 0.41 2.53 3.15 2.36 1.04 1.33 2.05 0.37 0.18 10.51
24 Elin Dahlstedt Leksands OK 46.57 4.35 0.54 3.11 1.41 2.08 2.46 2.14 8.25 5.02 0.33 2.44 3.27 3.13 1.03 1.24 2.42 0.38 0.17 11.09
25 Sofia Karlsson Tullinge SK 47.15 4.38 1.54 3.55 1.58 1.53 2.58 2.4710.10 2.10 0.43 3.12 2.53 2.37 1.03 1.34 1.51 0.40 0.19 10.41
26 Caroline Jönsson FK Friskus-Varberg 47.20
27 Julia Novikova Delta 47.46 3.56 1.20 3.00 3.34 1.43 2.27 2.21 9.12 4.31 0.30 3.52 3.29 2.27 0.54 1.12 2.24 0.32 0.22 11.59
28 Anna Lampinen Södertälje-Nykvarn 47.48 4.45 1.30 2.51 1.46 1.47 4.29 2.22 9.22 2.17 0.40 3.24 2.43 2.48 1.06 1.20 3.36 0.40 0.22 11.11
29 Karin Schmalfeld Leksands OK 49.31 4.14 1.39 5.35 1.32 1.44 3.04 2.21 8.27 5.35 0.34 3.00 2.46 3.07 0.53 1.22 2.45 0.35 0.18 11.47
30 Camilla Berglund Sävedalens AIK 49.34 4.55 0.54 4.56 1.44 1.54 2.58 2.38 9.20 3.56 0.37 2.53 4.12 2.51 1.03 1.19 2.17 0.47 0.20 11.23
31 Dainora Alsauskaite OK Ravinen 53.50 5.54 1.00 3.00 1.40 1.56 3.23 4.23 9.35 5.36 0.39 3.08 2.42 3.20 1.04 2.13 3.08 0.43 0.26 10.49
32 Åsa Hellqvist OK Skogsfalken 54.46 4.18 3.27 3.31 2.10 2.45 3.00 2.24 9.33 3.16 2.23 4.46 2.29 3.06 1.00 1.28 3.59 0.49 0.22 10.33
33 Malin Sand Uddevalla OK 54.57
34 Maria Hoffman Halden SK 57.07 7.22 1.25 3.36 4.19 2.02 5.18 2.26 8.55 5.18 0.37 2.52 2.58 2.46 2.58 1.19 1.55 0.38 0.23 11.21
35 Inga Kazlauskaite SOIK Hellas 57.18 4.19 0.56 6.26 5.48 5.46 2.51 2.18 8.43 4.49 0.42 3.21 3.25 2.44 1.08 1.14 1.54 0.33 0.21 11.39
36 Franziska Wolleb SUI OL-TEAM 57.48 5.37 2.09 3.21 1.46 2.16 3.17 2.4510.02 6.10 0.43 3.37 3.00 6.06 0.56 1.55 2.55 0.49 0.24 11.03
37 Anna Zetterberg IF Thor 57.58 4.33 1.05 3.04 1.44 2.14 3.26 7.5510.34 4.22 0.51 4.01 3.13 2.30 2.39 2.01 2.40 0.43 0.23 10.45
38 Line Hagman NTNUI 59.55 4.42 0.52 5.26 2.02 2.21 4.32 2.31 9.57 4.04 1.53 3.11 5.45 4.41 3.19 1.40 2.06 0.36 0.17 10.31
| | | | | | | | H21E1 5887 m 138 129 131 70 57 65 133 61 32 124 64 40 71 73 75 49 74 50 43 45 72 Starttid
Sträcklängder: 345 91 367 146 352 271 420 1063 174 83 442 225 425 162 70 308 215 121 315 85 114 93
1 Samuli Launiainen Kalevan Rasti 38.07 3.34 0.44 2.18 0.56 2.21 2.01 1.53 6.32 1.10 0.28 2.49 1.57 2.36 1.03 0.27 1.47 1.20 0.46 2.02 0.42 0.25 0.16 11.32
2 Niclas Jonasson Södertälje-Nykvarn 38.36 3.23 0.39 2.26 1.04 2.24 2.05 1.55 7.02 1.26 0.26 2.42 1.46 2.24 1.13 0.28 1.44 1.22 0.47 1.48 0.44 0.32 0.16 11.26
3 Jarko Huovila Halden SK 38.38 3.30 0.39 2.35 1.08 2.15 2.09 2.01 6.59 1.12 0.27 2.18 1.54 2.24 1.13 0.31 1.45 1.21 0.50 1.51 0.55 0.25 0.16 11.46
4 Kalle Dalin Leksands OK 38.39 3.27 0.47 2.21 1.26 2.11 2.23 1.54 6.41 1.21 0.29 2.27 1.56 2.19 1.05 0.29 1.59 1.20 0.45 1.51 0.52 0.22 0.14 11.58
5 Mats Troeng OK Linné 38.56 3.33 0.51 2.18 1.06 2.10 2.01 2.11 6.26 1.36 0.26 2.44 1.45 2.33 1.04 0.31 1.44 1.31 0.49 1.55 1.05 0.23 0.14 12.04
6 Valentin Novikov Delta 40.02 3.03 0.46 2.17 0.51 2.13 3.06 1.47 6.12 2.52 0.29 2.35 1.56 2.21 1.26 0.48 1.46 1.29 0.42 1.52 0.52 0.22 0.17 12.00
7 Erik Axelsson Södertälje-Nykvarn 40.02 11.56
8 Johan Modig Pan-Kristianstad 40.06 3.16 0.48 2.22 2.34 2.23 2.37 1.51 6.30 1.13 0.26 2.43 2.06 2.33 1.04 0.28 1.46 1.15 0.45 2.02 0.42 0.26 0.16 11.30
9 Thormod Berg Nydalens SK 40.10 3.31 0.41 2.41 1.00 2.09 2.05 1.58 7.01 2.26 0.28 2.37 1.44 2.16 1.07 0.26 1.47 1.32 0.51 2.07 0.56 0.31 0.16 11.38
10 Jani Lakanen Delta 40.29 3.28 0.37 2.15 1.00 2.13 3.23 1.51 8.22 1.11 0.31 2.33 1.39 2.35 1.00 0.25 1.43 1.26 0.44 2.05 0.46 0.26 0.16 12.12
11 Jonne Lakanen Delta 40.30 3.24 0.42 2.31 1.42 2.02 2.02 2.02 7.10 1.18 0.33 2.46 2.10 2.35 1.15 0.36 2.00 1.20 1.09 1.41 0.42 0.34 0.16 10.36
12 Erik Andersson OK Denseln 40.46
13 Tobias Andersson OK Orion 41.09 3.23 0.40 2.32 1.14 2.13 2.20 2.04 7.00 1.12 0.31 2.52 2.02 2.38 1.13 0.30 2.07 1.27 0.46 2.59 0.45 0.26 0.15 10.30
14 Damien Renard OK Denseln 41.28 3.36 0.44 2.27 1.05 2.17 1.59 1.56 6.51 2.16 0.31 2.47 2.09 2.39 1.28 0.50 1.43 1.38 0.46 2.07 0.48 0.36 0.15 11.28
15 Jonas Pilblad OK Skogsfalken 41.32 3.49 0.52 2.23 1.07 2.17 1.53 2.04 7.06 2.04 0.32 2.40 1.45 3.00 1.07 0.29 1.53 1.28 0.42 2.25 1.14 0.27 0.15 10.56
16 Patrik Martner IFK Umeå 41.35 3.15 0.43 2.35 1.06 2.10 2.11 2.04 7.08 1.24 0.32 2.41 2.10 4.00 1.22 0.30 1.58 1.19 0.46 1.56 0.48 0.41 0.16 11.34
17 Martin Ivarsson Kils OK 41.41 4.12 0.45 2.47 1.15 2.24 2.10 2.03 7.10 1.26 0.32 2.53 1.47 2.35 1.32 0.26 1.45 1.20 0.47 1.58 1.08 0.31 0.15 11.02
18 Peter Öberg OK Hällen 41.52 3.34 0.48 2.30 0.58 2.28 2.58 2.12 6.44 1.41 0.28 2.35 1.43 2.39 1.01 1.13 1.46 1.42 0.48 2.25 0.58 0.26 0.15 12.02
19 Mikael Olofsson FK Friskus-Varberg 41.55 3.20 0.49 2.22 1.09 2.34 2.05 2.15 7.08 1.43 0.29 3.24 2.05 2.49 1.10 0.28 1.56 1.36 0.57 2.13 0.42 0.26 0.15 11.08
20 Jörgen Olsson Pan-Kristianstad 42.07 3.12 0.42 3.42 1.11 2.19 3.43 1.50 6.31 1.38 0.32 2.38 1.43 2.22 1.12 0.44 1.43 1.18 1.00 2.04 1.21 0.26 0.16 11.54
21 Per Öberg OK Hällen 42.07 3.44 0.41 2.24 1.03 2.24 2.12 2.05 7.36 1.19 0.34 3.17 2.02 2.38 1.24 0.32 2.00 1.33 0.46 2.17 0.42 0.38 0.16 10.52
22 Mattias Niggli Ulricehamns OK 42.32 3.54 1.10 2.44 0.59 2.19 2.11 2.06 7.23 2.02 0.36 2.44 2.10 2.39 1.15 0.32 2.07 1.23 1.03 1.42 0.42 0.36 0.15 10.34
23 Mats Haldin Halden SK 42.35 3.59 0.41 2.30 1.05 2.39 3.30 2.03 6.42 1.51 0.31 4.05 1.40 2.24 1.09 0.28 1.45 1.22 0.47 1.50 0.45 0.32 0.17 11.22
24 Håkan Petersson IFK Göteborg 42.37 3.47 0.46 2.33 1.01 2.29 2.18 2.03 7.32 1.16 0.31 3.00 2.01 2.40 1.12 0.30 2.01 1.53 0.52 2.28 0.59 0.29 0.16 11.42
25 Henrik Tryggesson FK Friskus-Varberg 42.39 3.55 1.18 2.31 0.59 2.13 2.03 1.58 7.09 1.43 0.30 2.56 1.58 2.44 1.45 0.36 2.13 1.32 0.52 1.59 0.49 0.37 0.19 11.44
26 David Schneider Farum-Tisvilde OK 42.44 3.30 1.55 2.30 2.12 2.25 1.59 1.57 7.06 2.06 0.32 2.36 1.50 3.03 1.01 0.29 1.57 1.32 0.41 1.49 0.49 0.29 0.16 10.54
27 Michal Jadlicka Tampereen Pyrintö 42.57 3.34 0.58 2.42 1.01 2.13 2.17 2.02 6.55 1.38 0.34 3.17 1.56 2.29 1.48 0.28 1.52 1.22 0.51 3.21 0.53 0.29 0.17 10.32
28 Denis Steinemann Linköpings OK 43.43 3.30 0.48 2.43 1.24 2.33 2.12 2.21 7.10 1.28 0.34 2.50 3.29 2.29 1.29 0.37 1.56 1.36 0.53 2.04 0.51 0.29 0.17 10.48
29 Michal Horacek Hagaby GOIF 44.10 4.42 0.46 2.52 2.07 2.08 1.53 2.03 6.41 2.04 0.33 3.08 1.54 2.34 1.04 1.18 2.19 1.26 0.43 2.16 0.50 0.33 0.16 10.58
30 Anders Nordberg Kristiansand OK 44.12 4.22 0.50 2.23 1.21 2.14 2.10 1.55 8.50 1.37 0.30 2.43 1.47 2.28 2.14 0.32 1.52 1.31 0.49 2.05 0.58 0.42 0.19 11.24
31 Ivar Haugen Södertälje-Nykvarn 44.13 3.36 0.56 2.28 1.05 2.17 2.33 2.17 7.27 1.22 0.34 2.43 2.16 3.45 1.36 0.29 2.25 1.37 0.51 2.18 0.44 0.36 0.18 10.50
32 Nicolas Girsch OK Denseln 44.22 3.37 0.43 2.35 1.18 2.18 2.15 2.07 7.14 1.17 0.30 2.53 2.28 3.20 1.26 0.29 2.02 1.26 1.20 3.15 1.08 0.26 0.15 10.42
33 Mattias Karlsson IK Hakarpspojkarna 44.37 3.19 1.40 2.26 1.09 2.39 2.23 2.01 7.02 2.13 0.31 5.47 1.45 2.36 1.04 0.29 1.45 1.21 0.43 2.00 0.55 0.29 0.20 12.08
34 Emil Wingstedt Halden SK 44.42 3.15 1.14 2.17 1.05 2.25 1.53 1.57 6.45 2.34 0.29 2.46 1.50 2.38 3.21 0.28 1.47 2.55 0.55 2.07 1.04 0.37 0.20 12.10
35 Benno Schuler SUI OL-TEAM 44.45 3.38 0.37 2.41 1.01 2.13 2.45 2.06 7.52 1.28 0.33 3.35 2.22 3.57 1.04 0.29 2.57 1.19 0.46 1.51 0.52 0.23 0.16 11.52
36 Peter Hemmyr Södertälje-Nykvarn 45.22 3.20 10.46
37 Jan Troeng OK Linné 46.02 3.38 2.13 2.26 0.58 2.42 2.15 1.59 7.39 2.01 0.29 2.36 2.08 4.02 1.06 0.38 2.23 1.31 0.57 2.38 0.52 0.31 0.20 12.14
38 René Rokkjaer OK Pan Århus 46.40 3.51 2.28 2.35 1.21 2.22 2.05 2.08 7.35 2.27 0.35 3.01 1.54 2.48 1.15 0.27 1.58 1.26 1.09 3.11 1.15 0.31 0.18 10.40
39 Chris Therkelsen Farum-Tisvilde OK 46.43 3.42 0.42 2.45 1.06 2.16 2.25 2.07 5.34 3.3020.32
40 Andreas Müller Ulricehamns OK 48.51 3.24 0.42 2.45 1.09 2.57 5.16 2.00 7.33 2.17 0.29 2.40 2.27 5.05 1.23 0.29 1.55 1.26 0.51 2.19 0.59 0.28 0.17 11.36
41 Vidar Solberg Fredrikstad SK 48.52 4.55 1.49 2.25 1.17 3.16 2.40 2.02 7.10 1.21 0.34 2.53 2.27 2.50 1.31 0.26 2.21 1.33 1.18 4.31 0.40 0.35 0.18 11.06
42 Henrik Löfås Stora Tuna IK 51.50 3.42 0.47 2.36 1.09 2.15 2.44 1.52 7.15 2.07 0.30 7.00 2.16 2.31 1.12 0.32 1.55 3.31 4.08 1.54 1.01 0.32 0.21 11.14
43 Marc Lauenstein Vehkalahden Veikot 53.29 4.55 0.49 2.49 1.07 2.19 2.21 1.59 7.11 5.19 0.33 3.14 1.59 3.30 1.38 0.25 6.30 1.57 0.57 2.04 0.55 0.41 0.17 11.10
44 Erik Öhlund Ulricehamns OK 56.00 3.50 1.15 2.47 5.07 2.11 2.13 1.59 9.43 1.50 0.35 3.21 2.50 2.38 1.33 0.34 2.05 2.14 1.24 5.24 1.34 0.36 0.17 11.04
45 Felix Bentz Tullinge SK 60.22 3.47 0.41 5.43 1.12 2.06 3.06 2.0917.26 2.21 0.45 2.14 1.59 2.56 1.18 0.27 4.22 1.44 0.51 3.22 0.50 0.43 0.20 11.16
| | | | | | | | | D21E2 4359 m 128 70 57 135 133 76 64 47 46 49 67 50 41 44 72 Starttid
Sträcklängder: 236 106 352 222 472 1112 92 243 162 450 237 84 284 68 146 93
1 Ieva Sargautyte IFK Moras OK 37.28 3.03 0.51 2.44 2.50 2.54 10.00 1.06 2.24 1.18 3.21 1.54 0.51 2.21 0.49 0.44 0.18 10.54
2 Maria Bergkvist IFK Moras OK 37.53 3.06 0.59 2.59 2.18 2.26 10.05 1.20 3.05 1.12 3.14 1.45 1.26 2.18 0.49 0.32 0.19 12.02
3 Malin Jonsson OK Tyr 38.25 3.14 0.57 3.01 2.24 2.42 10.32 1.21 2.35 1.19 3.23 2.22 0.42 2.17 0.42 0.36 0.18 11.58
4 Ros-Marie Forslund IFK Moras OK 38.34 2.53 3.43 2.53 2.01 2.28 9.22 1.09 2.08 1.39 3.20 2.28 0.39 2.22 0.38 0.33 0.18 11.00
5 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 38.35 3.32 0.51 3.08 2.40 2.45 9.58 1.16 2.29 1.22 3.06 2.23 0.47 2.37 0.52 0.32 0.17 11.42
6 Alexandra Svanström IFK Lidingös SOK 38.37 3.20 1.16 3.15 2.02 2.38 10.23 1.12 2.15 1.26 4.02 2.02 0.43 2.30 0.38 0.36 0.19 11.02
7 Ingrid K Bronebakk Larvik OK 38.45 3.17 0.51 2.51 2.04 2.30 9.43 1.16 2.12 1.40 3.36 2.10 1.23 3.21 0.50 0.40 0.21 10.52
8 Emma Dahlstedt IFK Lidingös SOK 39.46 3.15 1.01 2.44 2.19 2.59 11.15 1.06 2.33 1.29 4.05 2.07 0.44 2.37 0.41 0.35 0.16 10.46
9 Cassie Trewin Fredrikstad SK 39.46 3.23 1.02 3.21 2.22 2.53 10.15 1.04 2.22 1.24 4.39 2.01 0.46 2.34 0.40 0.39 0.21 11.14
10 Annika Lundström Sundbybergs IK 39.57 3.24 0.57 3.20 3.33 2.33 9.17 1.21 2.34 1.20 3.42 2.00 0.48 2.57 1.08 0.44 0.19 12.06
11 Helena Nordin Skogslöparna 40.33 3.39 0.54 3.32 2.21 2.57 11.47 1.07 2.35 1.24 3.18 2.19 0.42 2.19 0.40 0.40 0.19 11.56
12 Johanna Svensson IF Thor 41.02 3.14 0.57 3.10 2.26 2.41 10.44 1.42 2.36 1.21 5.00 1.56 0.58 2.25 0.53 0.38 0.21 12.08
13 Ida Hördegård IFK Göteborg 41.09 3.25 1.01 3.05 2.31 2.55 9.48 2.05 2.25 1.37 4.05 3.01 0.48 2.29 1.00 0.36 0.18 11.26
14 Jenny Borgström IFK Göteborg 41.09 3.49 0.44 2.37 2.10 2.32 10.18 3.23 2.14 1.21 5.48 1.38 0.44 2.13 0.40 0.38 0.20 11.52
15 Mia Norrgrann IFK Göteborg 42.17 3.29 0.56 3.04 2.16 2.44 9.52 1.15 2.43 1.56 4.42 3.19 1.04 3.03 0.46 0.48 0.20 10.36
16 Anna Gornicka-Antonowic Ronneby OK 42.20 3.35 0.55 2.56 2.53 2.48 10.20 1.00 2.04 1.29 3.46 2.41 1.54 4.22 0.36 0.40 0.21 12.04
17 Charlotte Lindkvist OK Denseln 42.37 3.24 1.10 3.09 2.30 3.09 12.21 1.18 3.00 1.24 3.54 2.18 0.44 2.26 0.52 0.39 0.19 11.36
18 Eva Nordkvist Leksands OK 43.03 3.04 0.49 3.54 2.46 3.00 11.43 0.58 2.52 1.39 4.46 2.16 0.35 2.29 0.55 0.55 0.22 11.16
19 Anna-Karin Bondesson Pan-Kristianstad 43.05 3.44 1.04 3.09 2.25 2.52 10.31 2.43 2.29 1.18 4.38 2.00 0.46 2.55 1.25 0.45 0.21 11.12
20 Dana Brozkova Domnarvets GOIF 43.22 5.34 0.39 2.54 2.33 2.26 9.07 1.01 6.02 3.16 3.27 1.42 0.39 2.29 0.42 0.33 0.18 11.28
21 Linda Take OK Djerf 43.55 3.17 0.55 2.59 2.22 2.38 14.24 1.43 2.42 1.23 4.02 1.57 0.48 2.43 0.59 0.43 0.20 11.24
22 Charlotta Blom Linköpings OK 43.58 3.18 1.00 3.14 4.39 2.47 10.19 1.18 2.29 1.47 4.38 2.55 0.53 2.39 1.01 0.40 0.21 10.44
23 Stina Granefelt OK Tyr 44.19 3.16 1.11 3.46 2.26 2.51 11.13 2.43 3.09 1.26 4.17 2.35 0.56 2.30 1.00 0.40 0.20 10.40
24 Lina Nero Ronneby OK 44.46 3.21 0.51 3.58 2.24 3.04 12.15 1.12 3.34 2.12 3.47 2.17 1.01 2.46 0.56 0.48 0.20 11.34
25 Johanna Gunnarsson Kristinehamns OK 45.11 3.12 3.58 3.02 2.26 2.53 11.33 1.37 2.39 1.25 4.18 2.59 0.40 2.25 0.50 0.53 0.21 11.22
26 Elin Dahlin Domnarvets GOIF 45.16 3.42 3.58 3.16 2.35 3.00 9.50 1.53 2.20 1.22 7.01 1.42 0.44 2.12 0.42 0.38 0.21 11.48
27 Helena Andersson FK Friskus-Varberg 46.03 5.32 0.48 2.53 2.14 3.02 9.58 1.31 2.43 1.20 7.21 3.10 0.51 2.47 0.53 0.38 0.22 11.50
28 Stina Jansson Främmestad IK 46.13 3.43 0.56 3.26 2.23 3.01 13.23 1.25 3.14 1.59 4.30 2.08 1.14 2.52 0.51 0.48 0.20 10.32
29 Alexandra Vejedal Ulricehamns OK 47.08 7.20 0.47 2.41 5.06 2.42 10.10 1.04 2.47 1.50 4.03 2.52 0.49 3.02 0.47 0.47 0.21 11.30
30 Signe Sös Farum-Tisvilde OK 48.19
31 Anja Mattick Halden SK 48.45
32 Jenny Westerbergh OK Linné 48.49 3.30 1.06 5.06 2.35 3.16 14.52 1.05 2.42 1.30 4.07 3.29 0.53 2.45 0.45 0.44 0.24 11.08
33 Yvonne Fjordside Sävedalens AIK 49.57 12.50 1.12 3.06 2.10 2.53 10.41 1.36 3.14 1.15 3.35 1.58 0.48 2.40 0.56 0.41 0.22 10.42
| | | | | | | H21E2 5289 m 128 60 132 135 133 76 67 36 53 39 49 43 44 72 Starttid
Sträcklängder: 236 203 244 267 472 1112 448 675 163 658 135 325 112 146 93
1 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 33.11 2.21 1.23 1.32 2.11 2.11 6.59 2.36 3.39 1.32 3.56 1.07 2.10 0.51 0.28 0.15 12.27
2 Öyvind Helgerud Halden SK 34.48 2.40 1.31 1.36 1.59 2.11 7.33 2.39 3.46 1.25 4.15 1.05 2.17 1.03 0.31 0.17 11.59
3 Oskar Malmberg IFK Umeå 34.59 2.31 1.22 1.44 2.00 2.07 7.31 2.53 4.10 1.36 4.05 0.57 2.20 1.03 0.26 0.14 12.13
4 Björn Eriksen Halden SK 35.40 2.39 1.26 1.47 2.03 2.15 8.31 2.32 3.59 1.21 4.12 0.52 2.08 1.07 0.33 0.15 11.37
5 Martin Larsson IFK Göteborg 35.46 2.24 1.24 1.48 2.01 2.05 7.11 2.39 3.40 1.57 5.19 0.52 2.20 1.20 0.31 0.15 12.15
6 Anders Dalin Leksands OK 36.07 2.45 1.27 1.38 2.10 2.16 7.25 2.51 4.22 1.37 4.10 0.57 2.45 0.52 0.34 0.18 11.41
7 Urs Altorfer Modum OL 36.21 2.34 1.26 1.33 2.03 2.43 8.22 2.40 3.57 1.19 4.19 0.57 2.42 0.45 0.45 0.16 10.31
8 Martin Larbo IFK Lidingös SOK 36.22 2.43 1.28 1.41 2.02 2.25 7.59 2.59 4.09 1.37 4.11 1.05 2.15 0.51 0.39 0.18 12.11
9 Marcus Karlsson IK Hakarpspojkarna 36.31 2.31 1.19 1.41 1.56 2.09 8.01 2.59 4.16 2.03 4.16 1.05 2.24 1.03 0.33 0.15 11.43
10 Greger Berglund IFK Lidingös SOK 36.31 11.21
11 Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 36.36 2.47 1.24 1.44 2.03 2.10 8.27 2.39 4.19 1.20 4.36 1.25 2.00 0.50 0.37 0.15 10.51
12 Jan Zazgornik Västerås SOK 36.51 2.30 1.33 1.43 2.04 2.12 8.13 3.26 4.00 1.35 4.06 1.12 2.32 1.01 0.28 0.16 12.07
13 Henric Brohede Kils OK 36.55 4.03 1.36 1.29 2.08 2.20 8.12 2.54 3.48 1.24 4.05 1.10 2.06 0.51 0.31 0.18 12.23
14 Peter Löfås Stora Tuna IK 36.57 2.48 1.24 1.48 1.54 2.13 8.23 2.43 4.02 1.48 4.02 1.00 3.00 1.03 0.32 0.17 11.57
15 Fredrik Norman Södertälje-Nykvarn 37.11 3.17 1.24 1.49 2.26 2.05 7.34 3.09 4.55 1.24 4.16 0.56 2.10 0.59 0.31 0.16 11.09
16 Daniel Marston Baekkelagets SK 37.11 2.57 1.37 2.20 1.58 2.15 8.08 2.43 4.00 1.48 3.48 1.10 2.22 1.15 0.33 0.17 11.45
17 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 37.25 2.25 1.19 1.34 2.47 2.40 7.59 3.03 4.38 1.20 3.50 1.07 2.30 0.58 0.57 0.18 10.45
18 Mattias Millinger Västerås SOK 37.40 2.30 1.14 2.14 1.58 2.06 7.26 4.28 3.54 1.33 3.59 2.03 1.59 1.28 0.30 0.18 12.01
19 Greger Tysk Leksands OK 37.49 2.39 1.57 1.38 1.59 2.23 8.13 3.10 3.46 2.11 4.00 1.49 1.58 1.20 0.30 0.16 12.17
20 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 37.57 2.48 1.28 2.08 2.18 2.16 7.39 3.01 3.59 2.52 4.25 0.57 2.10 1.00 0.37 0.19 11.01
21 Maxim Ryabkin SOIK Hellas 38.06 2.43 1.42 1.48 2.16 2.29 7.51 3.22 4.32 1.43 4.06 1.01 2.25 1.16 0.34 0.18 11.29
22 Emil Lauri OK Tisaren 38.15 2.34 2.38 1.53 2.42 2.09 8.16 2.53 3.48 1.25 4.41 1.07 2.15 1.01 0.34 0.19 11.51
23 Ali Kuosku Järfälla OK 38.18 2.35 1.53 1.38 2.15 2.18 8.03 2.53 5.17 1.27 4.09 1.01 2.43 1.04 0.41 0.21 11.49
24 Fredrik Persson Pan-Kristianstad 38.28 2.37 1.47 1.52 2.20 2.07 8.39 3.03 4.24 2.01 4.00 1.19 2.21 1.01 0.38 0.19 10.41
25 Rikard Claesson IFK Göteborg 38.37 2.32 1.29 1.29 2.09 2.14 7.16 2.36 4.32 2.10 4.17 2.06 3.39 0.57 0.50 0.21 11.39
26 Pål Skogtjärn OK Linné 38.46 2.35 1.54 2.43 2.16 2.26 8.06 2.40 4.49 1.28 3.58 1.24 2.33 0.58 0.35 0.21 11.19
27 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 38.53 2.37 1.38 2.30 2.26 2.23 8.48 2.57 4.04 1.41 4.22 1.11 2.22 0.56 0.40 0.18 11.25
28 Christian Nielsen Pan-Kristianstad 38.58 3.13 1.25 1.36 2.20 2.38 8.23 2.43 4.15 3.04 4.15 1.02 2.19 0.57 0.31 0.17 10.57
29 Öyvind Stokseth Fredrikstad SK 39.38 2.51 1.33 2.00 2.11 2.33 8.24 3.34 4.05 2.33 4.32 1.02 2.25 1.02 0.37 0.16 10.37
30 Anders Kleist OK Denseln 39.39 3.51 2.09 1.41 2.09 2.15 8.29 2.54 4.58 1.30 4.21 1.15 2.26 0.54 0.29 0.18 12.19
31 Tomas Jonsson Järfälla OK 40.01 3.03 2.20 1.41 2.52 2.23 8.18 3.07 4.11 1.46 4.32 1.04 2.36 1.09 0.38 0.21 11.33
32 Ulf Bergqvist Linköpings OK 40.04 2.41 1.54 1.54 2.15 2.13 7.46 3.01 5.03 2.00 4.27 1.24 2.29 1.11 1.28 0.18 11.31
33 Mattias Johansson IFK Lidingös SOK 40.25 3.20 1.34 2.25 2.05 2.18 8.09 3.10 4.32 2.49 4.10 1.16 2.34 1.13 0.32 0.18 10.59
34 Kristian Dalby Kristiansand OK 40.29 2.55 2.55 1.37 2.21 2.11 8.04 3.33 5.48 1.34 4.25 1.09 2.04 1.00 0.33 0.20 12.25
35 Stefan Karlsson OK Denseln 40.31 2.33 2.17 3.37 1.55 2.16 8.45 3.59 4.12 1.42 4.11 1.06 2.14 0.49 0.37 0.18 10.39
36 Urs Mueller Nydalens SK 41.00 2.58 1.45 1.54 2.24 2.26 7.58 2.58 4.35 1.33 4.53 2.56 2.51 1.00 0.32 0.17 10.55
37 Troels Nielsen OK Pan Århus 41.27 3.06 1.39 1.50 2.18 2.13 10.46 3.41 4.13 1.45 4.30 1.09 2.17 1.02 0.40 0.18 12.05
38 Jacob Grönnegaard Farum-Tisvilde OK 42.26 2.51 1.52 2.02 3.23 2.07 9.36 3.16 4.47 1.38 5.10 1.20 2.28 1.11 0.30 0.15 10.49
39 Klaus Schgaguler IFK Lidingös SOK 44.21 2.43 1.36 1.46 1.49 2.18 7.49 3.21 4.27 1.40 9.06 1.42 4.17 1.00 0.31 0.16 10.53
40 Hannes Friederich Norbergs OK 47.16 2.47 3.06 2.10 2.54 2.21 8.10 5.20 6.55 2.42 5.00 0.58 2.55 1.11 0.29 0.18 11.05
| | | | | | | | D10 2239 m 54 91 93 156 146 141 69 126 44 80 Starttid
Sträcklängder: 192 191 152 411 184 298 131 314 142 126 98
1 Sara Schmidt Trollhättans SOK 22.58 2.28 1.30 2.07 3.48 4.08 3.04 1.08 2.10 1.08 0.56 0.31 11.02:25 För sen nollning 0.35
2 Vilde Kinneberg Raumar O-lag 27.17 2.36 1.25 3.52 4.23 3.23 3.21 1.17 4.11 1.15 0.55 0.39 10.58:09 För sen nollning 0.51
3 Julia Ohlsson Uddevalla OK 28.07 2.22 1.25 3.41 5.04 3.13 3.03 1.10 5.42 1.09 0.44 0.34 10.54:06 För sen nollning 0.54
4 Elin Winberg Stenungsunds OK 30.04 3.11 2.18 3.58 5.05 3.04 3.03 1.12 5.41 1.10 0.46 0.36 10.51:59 För tidig nollning 0.0-
5 Tova Holm OK Klyftamo 33.29 2.55 3.20 2.34 5.42 4.23 4.49 1.33 4.25 1.41 1.30 0.37 11.08:13 För sen nollning 0.47
6 Alma Gustavsson IK Albion 33.42 2.27 1.31 1.49 6.2211.02 2.46 1.20 3.44 1.02 0.59 0.40 10.56:06 För sen nollning 0.54
7 Victoria Gunnerek OK Klyftamo 43.45 2.24 1.48 8.14 4.06 2.35 2.32 1.0316.54 2.24 1.02 0.43 11.04:03 För sen nollning 0.57
8 Julia Mattsson Trollhättans SOK 52.21 2.32 1.40 3.1011.3011.02 4.14 1.46 2.4212.03 1.05 0.37 11.14:04 För sen nollning 0.56
9 Amanda Steindahl Stenungsunds OK 56.49 2.38 1.33 3.29 4.30 3.41 3.22 7.3727.15 1.21 0.48 0.35 11.00:03 För sen nollning 0.57
10 Klara Andrén Hjobygdens OK 64.01 3.13 3.4412.10 7.0212.09 12.52 2.41 5.59 2.10 1.22 0.39 11.16:19 För sen nollning 0.41
Fel Julia Birath Stenungsunds OK 50.48 2.39 1.40 2.14 3.57 1.24 9.41 1.21 0.48 0.32 11.06:16 Fel: 156 saknas För sen n
DiskMoa Enmark Gävle OK 135.47 35.47 11.12:04 Felst, sprungit fel bana
| | | D12 2593 m 88 85 150 157 147 144 59 63 126 80 Starttid
Sträcklängder: 149 212 314 258 322 226 325 325 97 267 98
1 Sara Jonsson OK Klyftamo 23.13 2.15 2.12 3.13 2.15 3.13 2.32 2.26 2.33 0.59 1.08 0.27 10.40:59 För tidig nollning 0.0-
2 Maria Johansson OK Skärmen 31.04 2.20 6.04 3.42 2.31 4.43 3.12 2.45 2.47 1.09 1.20 0.31 10.31:11 För sen nollning 0.49
3 Sofia Johansson Trollhättans SOK 31.29 3.29 2.11 4.00 3.25 3.11 3.10 2.20 6.45 0.48 1.42 0.28 10.43:01 För sen nollning 0.59
4 Karin Hoof Hestra IF 33.48 4.44 2.33 4.43 3.05 4.19 3.51 3.25 3.15 1.46 1.34 0.33 10.47:47 Sen 2.47
5 Evelina Johansson Vänersborgs SK 34.10 2.28 2.21 4.51 3.29 8.07 3.06 2.43 3.35 1.14 1.48 0.28 10.38:04 För sen nollning 0.56
6 Charlotta Klevedal Kvillebyns SK 36.30 2.46 4.53 5.23 3.09 4.36 3.53 4.14 3.46 1.44 1.34 0.32 10.30:12 För sen nollning 0.48
7 Malin Dahlberg Falköpings AIK 38.18 2.46 2.40 6.09 5.47 5.06 3.50 3.18 3.58 2.21 1.51 0.32 10.47:08 För sen nollning 0.52
8 Johanna Alfredsson Vänersborgs SK 38.30 2.48 2.44 4.54 3.2410.49 3.19 3.27 3.56 0.31 10.27:05
9 My Bergström Trollhättans SOK 40.11 2.57 6.58 5.05 4.39 3.51 4.02 5.02 4.22 1.09 1.33 0.33 10.36:12 För sen nollning 0.48
10 Michaela Hallqvist Malungs OK Skogsmård 40.45 10.35
11 Frida Svensson Trollhättans SOK 43.57 2.21 3.51 4.59 5.53 9.03 4.21 5.02 4.36 1.44 1.35 0.32 10.34
12 Sofie Svensson IK Vista 44.57 3.21 3.51 4.59 5.53 9.03 4.21 5.02 4.36 1.44 1.35 0.32 10.32:08 För sen nollning 0.52
13 Malin Bengtsson Mariestads FK 47.05 3.38 6.56 3.51 4.0012.36 3.57 3.51 5.00 1.12 1.29 0.35 10.29:40 För sen nollning 0.20
14 Sofia Andrén Hjobygdens OK 47.23 2.4612.19 5.23 4.06 6.25 4.24 4.03 4.02 1.31 1.51 0.33 10.46:18 För sen nollning 0.42
15 Lisa Winberg Stenungsunds OK 48.10 2.22 9.09 3.52 4.1111.29 4.59 3.51 4.50 1.20 1.31 0.36 10.28:19 För sen nollning 0.41
16 Lina Andersson Trollhättans SOK 52.01 3.41 3.59 3.53 4.3314.57 3.5410.12 3.13 1.34 1.29 0.36 10.45:21 För sen nollning 0.39
17 Jessica Johansson OK Skogshjortarna 53.03 2.58 3.30 5.58 5.0716.53 6.15 3.14 4.00 2.30 2.04 0.34 10.37:15 För sen nollning 0.45
18 Åsa Muschke Falköpings AIK 53.19 3.51 3.15 6.53 3.49 6.28 5.06 8.18 5.04 3.53 6.11 0.31 10.39:03 För sen nollning 0.57
19 Sara Ivarsson OK Kullingshof 59.45 4.22 4.05 6.13 6.59 7.12 9.14 6.33 9.11 3.05 2.13 0.38 10.42:10 För sen nollning 0.50
20 Kristin Lindblom Vänersborgs SK 65.29 4.10 5.47 7.46 6.0314.52 5.42 5.23 5.12 1.50 7.27 1.17 10.26:24 För sen nollning 0.36
EjS Ida Lingegård OK Gipen
EjS Caroline Schmidt Trollhättans SOK
| | | | | D14 2628 m 90 85 93 55 95 96 149 143 42 155 80 Starttid
Sträcklängder: 283 136 228 249 124 181 248 326 318 218 219 98
1 Lina Larsson Vänersborgs SK 30.53 3.03 1.16 2.27 2.31 1.50 2.36 2.43 3.06 7.14 2.26 1.10 0.31 11.31:01 För sen nollning 0.59
2 Linn Grälls OK Kåre 34.31 3.02 1.58 3.25 2.48 2.21 2.56 3.30 4.48 3.13 4.22 1.36 0.32 10.51:06 För sen nollning 0.54
3 Ane Sofie Näss Björgul Halden SK 35.59 2.54 2.08 3.10 3.00 1.26 3.19 3.26 5.37 4.36 4.36 1.21 0.26 11.13:11 För sen nollning 0.49
4 Rebecca Bejbom Uddevalla OK 37.01 2.56 1.45 4.49 2.32 1.36 2.56 3.51 3.08 3.53 8.04 1.04 0.27 11.27:07 För sen nollning 0.53
5 Anna Levin OK Tyr 37.46 3.01 1.26 4.29 3.21 1.50 3.08 3.49 5.51 4.55 4.15 1.12 0.29 10.22:06 För sen nollning 0.54
6 Lina Mattsson OK Kåre 38.03 2.41 8.33 2.44 4.08 1.25 2.34 3.26 3.36 4.22 2.52 1.16 0.26 11.07:13 För sen nollning 0.47
7 Wictoria Nilsson KFUM Örebro OK 39.57 4.19 1.57 4.05 3.11 1.48 3.23 4.29 5.57 5.09 3.31 1.35 0.33 10.55:12 För sen nollning 0.48
8 Ida Lindkvist OK Denseln 42.04 2.18 1.47 2.39 3.01 1.40 3.22 6.07 5.18 6.06 7.59 1.16 0.31 11.21:07 För sen nollning 0.53
9 Lina Dahlberg Falköpings AIK 42.27 5.21 2.57 3.39 4.22 1.52 3.10 4.02 5.08 5.14 4.40 1.27 0.35 11.01:02 För sen nollning 0.58
10 Ida Horst OK Gipen 42.41 5.51 2.07 3.55 3.23 2.15 3.59 4.09 5.52 5.54 3.35 1.13 0.28 10.53:03 För sen nollning 0.57
11 Amanda Hallén Trollhättans SOK 43.25 3.45 2.14 4.28 3.59 1.53 4.46 5.02 5.11 6.08 3.54 1.35 0.30 11.33 För tidig nollning -1.0
12 Lisa Borsén OK Kroppefjäll 44.09 3.27 1.27 4.33 3.11 1.59 3.05 4.48 5.49 4.18 9.35 1.30 0.27 10.24:04 För sen nollning 0.56
13 Malin Svensson IK Vista 44.19 3.07 6.12 3.30 3.23 2.13 4.19 4.25 5.35 5.04 4.35 1.26 0.30 11.05:09 För sen nollning 0.51
14 Johanna Ericson Åmåls OK 44.27 2.51 2.57 3.23 3.05 1.46 2.37 3.5513.39 5.45 2.51 1.10 0.28 11.23 För tidig nollning -1.0
15 Sara Lingegård OK Gipen 46.19 3.29 1.57 3.43 4.05 2.03 5.09 6.14 8.26 6.48 2.36 1.21 0.28 10.57:02 För sen nollning 0.58
16 Elin Strandhagen Göteborg-Majorna OK 46.46 3.41 2.09 3.32 3.38 1.48 4.35 3.20 4.0714.08 4.07 1.14 0.27 11.19:08 För sen nollning 0.52
17 Kajsa Winberg Stenungsunds OK 47.08 3.13 1.40 5.47 5.07 2.35 4.14 7.34 6.12 4.46 3.47 1.42 0.31 10.26:43 För sen nollning 0.17
18 Sara Lund IFK Göteborg 49.05 4.03 2.26 3.57 3.14 7.19 5.50 3.48 2.59 9.30 4.03 1.30 0.26 11.17:17 För sen nollning 0.43
19 Malin Lundberg Almby IK 50.31 3.43 2.57 3.45 2.53 1.50 4.29 4.5912.40 7.51 3.31 1.23 0.30 10.49:08 För sen nollning 0.52
20 Jonna Gunnerek OK Klyftamo 54.40 3.11 2.49 4.00 2.31 2.23 3.01 8.55 4.5217.16 3.57 1.16 0.29 11.11 För tidig nollning -1.0
21 Jenny Wallin OK Roto 55.53 3.09 3.58 7.23 3.36 1.31 2.52 4.22 5.5017.49 3.33 1.23 0.27 11.29:05 För sen nollning 0.55
22 Lisa Andersson Ryda SK 56.51 4.22 2.57 5.16 5.22 2.42 4.29 6.09 8.51 9.18 4.54 2.02 0.29 11.03:14 För sen nollning 0.46
23 Carolina Johansson OK Skogshjortarna 57.37 3.21 3.02 5.59 4.46 7.50 3.56 4.1314.37 4.27 3.41 1.18 0.27 11.09:07 För sen nollning 0.53
24 Caroline Carlsson Trollhättans SK 59.38 3.18 4.5210.45 3.40 1.47 4.26 9.1511.58 4.33 3.20 1.13 0.31 11.24:59 För tidig nollning 0.0-
25 Ida Larsson OK Klyftamo 66.47 3.21 1.45 4.37 3.07 2.53 3.30 5.21 4.3931.48 3.52 1.24 0.30 10.59:14 För sen nollning 0.46
DiskEmma Hoof Alfta-Ösa OK 135.30 35.30 11.15:04 Felst, sprungit fel bana
| | | | | | D16 2764 m 58 67 55 36 38 97 39 51 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 235 472 359 101 579 95 195 257 112 126 98
1 Caroline Gustavsson Istrums SK 23.24 1.08 2.12 3.57 3.31 1.05 4.44 0.41 1.50 2.04 1.12 0.34 0.26 11.36
2 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 25.51 1.52 1.54 3.52 4.13 1.39 4.54 1.08 1.42 2.24 1.16 0.34 0.23 11.24
3 Elsa Jansson Främmestad IK 27.13 1.11 2.00 3.58 6.20 0.56 5.18 1.10 1.48 2.27 1.11 0.30 0.24 11.48
4 Hanna Axelsson OK Skogshjortarna 27.42 1.14 3.00 4.26 4.04 1.27 5.26 1.12 1.48 2.42 1.25 0.35 0.23 12.10
5 Sara Garpenlund KFUM Örebro OK 28.06 1.42 2.20 4.33 4.03 1.18 5.52 1.10 1.53 2.51 1.28 0.31 0.25 11.56
6 Sanna Svensson Främmestad IK 28.28 1.29 2.55 4.39 3.53 1.40 5.53 0.42 2.05 2.39 1.32 0.33 0.28 11.32
7 Anna Schmiterlöw Hjobygdens OK 28.45 2.17 2.10 4.39 4.10 1.06 5.58 0.57 2.17 2.58 1.16 0.31 0.26 11.42
8 Sofia Larsson Hestra IF 29.34 1.15 2.35 4.32 3.41 3.11 6.04 1.19 1.59 2.37 1.24 0.32 0.25 12.14
9 Anna Widmark IF Hagen 31.00 2.33 4.11 4.25 4.11 1.03 5.59 0.50 2.19 3.03 1.24 0.36 0.26 11.40
10 Julia Thorén Vänersborgs SK 31.37 1.08 3.02 5.14 8.27 1.01 5.25 0.59 1.48 2.18 1.18 0.33 0.24 12.20
11 Kristin Skaar Ryda SK 31.57 1.20 3.59 5.07 4.54 1.27 5.57 0.49 2.01 3.51 1.26 0.38 0.28 12.16
12 Siri Henriksson Uddevalla OK 34.07 1.31 4.10 4.49 5.56 1.45 6.47 1.21 2.11 3.15 1.23 0.37 0.22 11.50
13 Ida-Maria Svensson Lidköpings VSK 36.12 1.13 2.08 4.11 5.40 6.13 5.37 1.33 2.03 4.37 1.48 0.42 0.27 11.22
14 Marielle Andersson Idefjordens SK 36.34 1.46 2.50 6.13 5.53 1.35 7.43 1.13 2.39 3.36 1.56 0.40 0.30 11.38
15 Sofia Salomonsson Vänersborgs SK 37.07 1.21 3.43 5.29 6.00 1.20 7.03 1.07 4.08 3.52 2.08 0.34 0.22 11.26
16 Sofia Carlsson Västerås SOK 37.21 3.19 3.59 6.41 4.18 4.23 5.51 0.51 2.22 2.56 1.29 0.42 0.30 11.16
17 Stina Öst KFUM Örebro OK 38.17 2.15 5.50 4.45 6.10 1.31 7.14 2.05 2.24 3.15 1.47 0.36 0.25 12.06
18 Johanna Stolt Vänersborgs SK 38.22 2.29 4.45 5.37 6.25 1.46 6.55 0.55 2.43 3.58 1.43 0.38 0.28 11.58
19 Emelie Unosson Bredareds IF 40.30 2.17 4.09 5.17 9.16 2.42 6.57 1.14 2.20 3.36 1.38 0.35 0.29 11.18
20 Ingrid Jansson OK Kroppefjäll 44.54 1.02 5.29 5.2111.51 1.02 7.13 2.31 2.41 2.57 3.39 0.37 0.31 12.18
21 Carolina Josefsson Vänersborgs SK 46.07 1.47 5.28 7.16 8.17 2.32 9.06 2.47 2.02 4.00 1.42 0.45 0.25 12.08
22 Therese Wängdahl OK Gipen 49.34 2.49 9.39 5.48 5.59 2.13 7.38 1.05 2.48 9.07 1.26 0.35 0.27 11.54
23 Agnes Abrahamsson Främmestad IK 50.34 2.47 2.32 5.59 6.44 4.34 9.14 2.05 3.30 7.22 2.36 1.43 1.28 9.52
24 Sara Eriksson OK Kroppefjäll 51.23 4.52 9.06 8.38 6.28 1.31 6.31 3.06 2.28 5.45 1.57 0.35 0.26 11.20
25 Olivia Hellsvik IK Gandvik 53.14 1.39 4.19 6.4713.15 2.47 9.50 1.27 2.57 5.45 3.05 0.50 0.33 9.54
26 Charlotta Berggren Ljungskile FK 54.56 2.2516.28 8.0711.00 1.43 5.22 0.46 1.53 4.55 1.19 0.35 0.23 11.46
27 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 55.28 1.4410.35 8.5111.25 1.40 8.37 1.17 2.27 6.16 1.36 0.35 0.25 11.30
28 Matilda Klevedal Kvillebyns SK 60.49 2.20 5.01 8.1016.59 2.05 10.14 1.25 3.04 8.02 2.14 0.44 0.31 11.52
29 Malin Larsson Främmestad IK 71.06 3.57 3.03 9.1812.02 2.33 24.55 4.34 3.01 4.18 2.08 0.44 0.33 9.58
30 Malin Olsson OK Gipen 72.56 2.10 4.17 9.0023.3311.52 9.25 1.20 3.42 4.30 2.06 0.36 0.25 9.56
31 Cornelia Nilsson KFUM Örebro OK 74.07 2.2911.35 9.4319.03 6.52 8.37 1.35 2.40 7.47 2.32 0.43 0.31 12.00
DiskTherese Rosendahl Västerås SOK 134.54 34.54 12.02 Utg:50,51.. saknas Diskad
DiskSara Nyström IF Hagen 134.55 34.55 9.50 Felst, sprungit fel bana
DiskMatilda Thorén Vänersborgs SK 134.57 34.57 12.12 Felst, sprungit fel bana
DiskEmma Hilmersson Trollhättans SK 135.00 35.00 11.34 Felst, sprungit fel bana
DiskAnna Sanderi Lidköpings VSK 135.23 35.23 12.04 Utg:50,51.. saknas Diskad
EjS Sofia Ericson Åmåls OK
EjS Linda Bodin OK Skärmen
| | | | | | | | D18 2887 m 50 67 95 53 36 33 97 35 63 77 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 84 593 201 163 247 431 323 157 87 142 126 98
1 Matilda Andersson VB OL 25.55 2.10 1.04 5.18 1.55 2.13 2.17 3.40 2.49 1.31 0.50 1.08 0.34 0.26 11.04
2 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 26.39 2.43 0.53 4.51 1.50 2.38 2.32 4.01 3.02 1.24 0.44 1.04 0.31 0.26 11.56
3 Tiina Laas OK Skogshjortarna 26.46 2.09 0.54 5.06 1.42 3.13 2.08 3.46 3.46 1.24 0.40 0.58 0.31 0.29 12.00
4 Therese Larsson OK Kroppefjäll 27.52 2.44 0.51 5.26 2.01 3.49 2.12 3.43 2.47 1.28 0.49 1.07 0.30 0.25 12.12
5 Amelie Wallenhammar Hagaby GOIF 28.30 2.10 2.01 6.24 1.57 2.23 2.17 3.52 2.44 1.48 0.48 1.10 0.32 0.24 11.24
6 Helena Lidhage IK Ymer 28.48 1.57 0.52 4.49 1.45 6.10 2.30 3.34 3.00 1.36 0.39 0.57 0.32 0.27 11.58
7 Malin Hultqvist IF Hagen 29.49 2.07 1.28 5.14 2.01 3.40 4.12 3.38 2.57 1.27 0.56 1.09 0.35 0.25 12.10
8 Lina Karlsson Uddevalla OK 30.31 2.01 1.17 4.47 2.27 2.38 2.33 4.02 4.47 2.53 1.02 1.09 0.32 0.23 9.50
9 Kristina Stulken OK Gipen 30.39 3.03 1.19 6.42 2.06 2.33 2.53 4.08 3.10 1.48 0.48 1.04 0.37 0.28 11.22
10 Jennie Nilsson IF Hagen 31.26 2.11 1.19 4.57 1.49 1.59 2.28 4.06 3.31 6.13 0.50 1.08 0.29 0.26 11.52
11 Stina Häggström Litsbygdens SK 31.46 1.55 2.10 7.11 4.33 2.21 2.33 4.08 2.39 1.26 0.46 1.06 0.29 0.29 12.08
12 Linda Johansson OK Hällen 31.51 2.07 1.44 5.13 2.04 2.36 6.18 3.52 2.51 1.54 1.01 1.10 0.35 0.26 11.30
13 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 32.16 1.56 5.36 5.31 2.00 2.26 2.37 4.38 2.56 1.38 1.05 1.00 0.31 0.22 11.18
14 Sandra Wassblad Uddevalla OK 32.20 2.14 1.56 5.59 2.00 2.24 3.39 4.45 3.48 1.40 0.57 1.56 0.37 0.25 11.32
15 Linda Andreasson OK Skogshjortarna 32.27 2.22 1.13 5.34 2.13 3.27 2.50 4.02 5.30 1.39 0.52 1.39 0.36 0.30 12.04
16 Carolina Klasson Ulricehamns OK 33.26 2.29 4.37 6.25 1.55 2.28 3.22 4.08 3.28 1.32 0.46 1.08 0.37 0.31 11.00
17 Christine Litzell OK Kullingshof 34.28 3.15 1.26 7.12 2.27 2.40 2.43 4.03 5.26 1.43 0.51 1.35 0.37 0.30 12.02
18 Karin Johansson Hjobygdens OK 34.52 2.19 1.49 6.56 3.12 4.09 2.58 4.08 4.30 1.42 0.58 1.13 0.32 0.26 9.58
19 Fredrika Vångell Linköpings OK 34.56 3.30 6.21 5.40 1.46 2.56 2.33 4.30 2.54 1.53 0.44 1.14 0.31 0.24 11.36
20 Ida Hamelius Säterbygdens OK 35.02 5.40 2.13 6.36 2.01 2.34 2.15 5.22 3.06 2.09 0.54 1.13 0.33 0.26 11.20
21 Sanna Eriksson IF Rigor 35.37 2.21 1.49 5.40 2.18 8.52 2.36 3.58 3.02 1.54 0.56 1.12 0.33 0.26 11.16
22 Anna Brammås Västerås SOK 36.24 4.06 0.58 6.06 2.13 3.15 4.13 6.43 3.19 2.17 0.56 1.12 0.37 0.29 11.12
23 Annica Hansson Herrestads AIF 36.25 2.26 3.19 6.45 2.13 3.46 4.18 5.00 3.26 2.00 0.59 1.12 0.35 0.26 11.02
24 Madeleine Gustavsson Istrums SK 36.53 3.08 1.40 9.52 2.10 3.33 2.56 6.16 2.51 1.20 0.42 1.05 0.43 0.37 11.46
25 Emma Isaksson Skogslöparna 38.20 3.08 1.15 8.52 3.25 3.53 4.00 4.36 3.14 1.58 1.28 1.30 0.35 0.26 11.38
26 Elin Törnroth Hjobygdens OK 39.22 4.38 1.29 7.11 3.18 3.16 3.35 5.34 4.30 2.10 1.19 1.17 0.37 0.28 9.56
27 Gro Dahlbom OK Kroppefjäll 40.27 2.10 2.25 5.56 2.0310.59 3.43 4.25 3.08 2.14 0.56 1.16 0.43 0.29 11.40
28 Josefin Persson Tullinge SK 40.50 2.39 1.03 7.40 2.49 9.01 3.46 5.56 2.57 1.35 1.05 1.05 0.45 0.29 11.42
29 Moa Breivik Litsbygdens SK 40.55 11.54
30 Malin Andersson IK Ymer 41.37 3.15 2.0711.14 1.32 2.11 3.06 5.11 5.30 4.26 0.45 1.18 0.35 0.27 11.28
31 Rebecka Josefsson OK Gipen 43.50 3.04 3.2410.03 2.23 3.51 2.51 5.35 2.50 6.04 0.59 1.25 0.53 0.28 12.06
32 Monica Olsson Uddevalla OK 44.41 3.1210.46 7.15 2.00 2.43 3.26 5.14 3.44 2.24 1.09 1.26 0.46 0.36 11.10
33 Therese Alfredsson Uddevalla OK 45.18 5.34 2.23 8.08 2.12 3.14 3.39 5.17 8.27 1.59 1.12 2.01 0.40 0.32 11.26
34 Jenny Harder IF Hagen 46.19 3.02 1.1312.39 4.35 4.01 4.32 6.11 3.43 1.55 1.24 2.01 0.35 0.28 9.54
35 Julia Svensson Lidköpings VSK 46.47 3.56 1.25 8.03 2.18 5.04 3.41 8.53 4.12 3.44 2.49 1.28 0.42 0.32 11.08
36 Cecilia Larsson OK Skogshjortarna 49.39 5.08 2.0411.04 3.06 3.10 4.20 6.17 8.05 2.15 1.22 1.35 0.43 0.30 9.52
37 Therese Ljungberg OK Skärmen 52.49 4.00 1.51 7.56 6.3210.58 3.26 5.51 3.45 2.06 0.56 4.17 0.42 0.29 11.06
38 Elin Andersson OK Kroppefjäll 54.06 2.40 4.0313.03 2.34 5.02 3.37 6.19 6.05 6.43 1.06 1.52 0.33 0.29 11.44
39 Sandra Axelsson Vänersborgs SK 55.39 2.34 2.34 7.33 2.5312.14 8.00 5.23 6.34 3.48 1.14 1.50 0.35 0.27 12.14
40 Linnea Krylen Litsbygdens SK 56.03 6.23 3.5911.10 2.29 4.55 7.38 5.14 8.11 2.09 1.08 1.37 0.39 0.31 11.49:18 Sen 1.18
Fel Emelie Dahlberg Falköpings AIK 46.54 6.26 3.43 8.32 2.53 6.01 3.45 6.57 0.59 1.19 0.38 0.32 11.14 Fel: 36 saknas
Fel Elin Trygg Lidköpings VSK 56.55 4.19 1.26 8.51 2.46 6.06 10.56 3.09 2.30 2.01 0.49 0.39 11.50 Fel: 33 saknas
DiskSofie Ahlin Hjobygdens OK 134.49 34.49 11.34 Felst, sprungit fel bana
| | | | | | | | | D20 3101 m 50 35 51 52 36 38 39 40 76 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 151 68 593 269 101 661 328 136 223 112 126 98
1 Sara Lundblad Tullinge SK 27.25 1.59 1.30 0.44 5.01 3.13 0.54 5.36 2.36 1.22 2.18 1.16 0.31 0.25 11.08
2 Emma Öberg OK Hällen 31.14 1.52 1.51 0.48 5.32 3.09 1.13 6.45 3.35 1.41 2.09 1.41 0.34 0.24 11.14
3 Sofia Thorsson OK Vilse 87 32.10 1.55 1.28 0.51 6.02 2.39 2.16 6.39 2.54 1.42 3.10 1.29 0.37 0.28 10.36
4 Sofia Börjeskog OK Tor 32.52 2.24 1.32 1.14 5.41 3.02 3.19 5.50 3.19 1.33 2.38 1.15 0.37 0.28 11.00
5 Ann Louise Gadsbölle OK Pan Århus 34.03 2.02 1.34 1.02 6.13 3.17 1.25 6.57 4.13 2.06 2.36 1.35 0.34 0.29 10.56
6 Marie Rönnestrand Frösö IF 35.21 3.00 1.43 1.05 5.39 3.50 1.38 8.35 2.49 2.00 2.22 1.47 0.31 0.22 11.06
7 Linda Klasson Ulricehamns OK 35.35 3.59 1.33 1.01 5.57 3.31 2.12 6.56 2.54 2.28 2.22 1.39 0.35 0.28 10.42
8 Elisabeth Edström Oppsal 36.44 2.26 3.00 1.21 7.12 4.17 2.02 6.46 3.01 1.38 2.25 1.31 0.40 0.25 10.52
9 Sarah Naomi Thomsen OK Pan Århus 37.10 2.36 1.39 0.53 5.41 3.29 1.53 7.46 3.24 4.48 2.45 1.16 0.33 0.27 11.04
10 Jenny Larsson OK Skogshjortarna 37.48 1.41 1.41 0.51 5.09 2.50 1.5312.35 3.07 2.07 2.47 1.54 0.44 0.29 10.58
11 Line Söderlund Farum-Tisvilde OK 38.21 5.55 1.48 1.06 6.45 4.38 1.20 6.27 3.36 1.55 2.24 1.28 0.33 0.26 10.50
12 Elisabeth Halvarsson Östersunds OK 38.41 2.29 2.01 1.01 6.46 5.14 0.49 6.26 2.46 6.03 2.35 1.27 0.37 0.27 10.48
13 Caroline Wilbois Tullinge SK 38.56 3.00 1.44 1.11 6.45 3.29 3.12 9.08 3.34 1.55 2.37 1.16 0.37 0.28 10.54
14 Elin Hultman OK Hällen 39.07 2.16 2.37 0.52 5.35 3.07 1.16 5.5610.20 1.51 2.30 1.42 0.37 0.28 10.46
15 Anna Nilsson IK Ymer 40.44 1.49 1.26 0.50 6.31 3.01 5.48 9.39 3.09 2.37 2.28 2.22 0.35 0.29 10.44
16 Karin Holm Istrums SK 44.36 1.55 1.33 0.49 7.02 6.18 2.2212.46 3.26 2.53 2.23 2.04 0.37 0.28 10.28
17 Cristina Magnusson KFUM Örebro OK 44.44 3.03 1.57 1.04 8.26 5.49 1.34 9.38 4.14 2.05 3.36 2.01 0.45 0.32 10.32
18 Elisabeth Jonasson Eds SK 46.28 2.44 3.14 1.19 8.41 5.59 2.58 7.50 4.51 2.23 3.34 1.44 0.42 0.29 10.34
19 Karin Hägg Åmåls OK 52.14 5.06 1.49 1.1312.34 5.15 4.40 6.59 4.53 2.38 3.35 2.15 0.45 0.32 10.30
20 Charlotte Magnusson IK Ymer 56.11 4.20 1.36 1.18 7.16 3.45 1.12 7.19 7.0610.11 9.26 1.42 0.33 0.27 11.12
DiskMinna Lappalainen Ljungskile FK 135.45 35.45 11.16 Utg:50,51.. saknas Diskad
EjS Charlotte Gustafsson OK Hällen
EjS Josefin Gustafsson Eds SK
EjS Sofia Andersson OK Hällen
EjS Karina Boen Knudsen OK Pan Århus
| | | | | D21 3455 m 58 35 51 73 95 52 142 46 47 64 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 313 68 433 396 77 617 417 162 243 258 112 126 98
1 Taru Ikäheimonen Spring Cup OK 28.48 1.13 2.25 0.46 3.06 3.13 0.37 5.16 3.28 1.14 2.31 2.50 1.12 0.32 0.25 10.47
2 Karianne Ruud Fredrikstad SK 29.22 1.13 2.29 0.45 3.53 4.04 0.30 4.40 3.25 1.13 2.22 2.44 1.08 0.32 0.24 11.57
3 Jenny Johansson IK Hakarpspojkarna 29.39 1.09 2.27 0.49 3.15 3.00 0.38 5.24 3.18 1.25 2.46 3.03 1.30 0.32 0.23 10.27
4 Annika Björk OK Linné 29.55 1.29 2.41 0.48 3.34 3.08 0.36 5.04 3.15 1.21 2.24 3.08 1.21 0.36 0.30 12.10
5 Helena Sönsteröd IK Hakarpspojkarna 30.13 1.09 2.19 0.48 5.57 3.06 0.36 4.53 3.05 1.14 2.24 2.39 1.07 0.31 0.25 12.16
6 Elin Bjerva Baekkelagets SK 30.22 1.15 2.36 0.49 3.33 3.16 0.39 5.30 3.22 1.12 3.12 2.55 1.03 0.34 0.26 11.03:01 För sen nollning 0.59
7 Hilde Slördahl Conradi Larvik OK 30.22 1.25 2.37 0.47 3.23 3.07 0.36 5.17 3.13 2.10 2.57 2.56 1.01 0.29 0.24 11.43
8 Linn Axelsson Domnarvets GOIF 30.35 1.16 3.14 0.49 4.02 4.06 0.31 4.42 3.17 1.20 2.23 2.41 1.12 0.32 0.30 11.56
9 Annika Zell Nydalens SK 30.38 1.12 2.41 0.44 3.15 2.55 0.36 5.05 3.12 2.55 3.34 2.28 1.07 0.29 0.25 11.10
10 Sara Svensson Göteborg-Majorna OK 30.47 1.26 2.45 0.46 3.50 3.17 0.34 5.11 3.51 1.18 2.26 2.54 1.32 0.32 0.25 10.46
11 Anna Ställberg Tullinge SK 30.49 1.18 2.48 0.54 3.22 3.09 0.35 5.11 3.33 1.29 3.07 3.11 1.11 0.35 0.26 11.53
12 Lena Gillgren Stora Tuna IK 30.50 1.38 2.39 0.55 3.40 3.49 0.36 4.59 3.12 1.09 2.45 3.12 1.19 0.30 0.27 11.40
13 Eva Öhlund Ulricehamns OK 31.06 1.15 2.21 0.40 3.17 3.14 1.02 4.51 4.04 1.39 2.23 3.43 1.33 0.37 0.27 12.00
14 Maria Magnusson FK Friskus-Varberg 31.24 1.15 2.39 0.42 3.27 3.31 0.38 6.17 3.35 1.15 2.59 2.55 1.09 0.35 0.27 10.39
15 Erika Christensson Halden SK 31.30 1.26 2.24 0.41 3.52 3.29 0.42 5.38 3.02 1.11 2.43 3.00 2.12 0.39 0.31 10.53
16 Ellen Moen Nydalens SK 31.39 1.28 2.55 0.50 3.26 3.27 0.36 7.26 3.07 1.06 2.13 3.00 1.10 0.29 0.26 11.12
17 Ingela Alvmyren Halmstads OK 32.00 2.02 2.34 0.50 4.12 3.35 0.38 6.33 36.30 5.54
18 Emma Arlebo KFUM Örebro OK 32.03 1.24 2.53 1.00 3.51 3.41 0.55 5.17 3.24 2.02 2.33 2.50 1.11 0.36 0.26 11.26
19 Stina Fasting OK Moss 32.10 11.58
20 Maria Eriksson Nydalens SK 32.21 1.33 2.48 0.45 4.07 3.19 0.47 5.18 3.33 1.24 2.52 3.20 1.29 0.38 0.28 10.08
21 Ingvild Gjessing Nydalens SK 32.31 1.12 3.03 0.54 3.49 3.13 0.37 5.50 3.57 1.22 2.25 3.44 1.27 0.33 0.25 9.57
22 Martina Dahlström Vänersborgs SK 32.32 1.55 2.45 0.53 3.52 4.21 0.55 5.26 3.14 1.24 2.54 2.40 1.09 0.35 0.29 12.14
23 Helena Svensson OK Tyr 32.33 1.51 2.42 0.42 3.31 3.28 0.42 5.08 3.10 2.30 2.56 3.01 1.49 0.35 0.28 10.32
24 Eva Elfving Domnarvets GOIF 32.33 1.38 2.29 0.55 4.25 3.44 0.43 4.53 4.06 2.22 2.21 2.44 1.15 0.32 0.26 11.25
25 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 32.44 10.52
26 Petra Halvarson IF Thor 32.44 1.21 2.54 1.00 3.53 3.47 0.44 5.24 3.43 1.50 2.16 3.33 1.15 0.35 0.29 11.16
27 Sarah Olofsson Ronneby OK 32.46 1.24 2.27 0.46 4.40 3.12 0.44 5.31 3.41 1.20 4.03 2.53 1.08 0.32 0.25 12.11
28 Göril Fristad Nydalens SK 32.53 1.23 2.19 0.51 4.08 3.30 0.40 5.46 3.16 1.28 3.22 3.37 1.38 0.32 0.23 9.54
29 Ida Svensson Sjövalla FK 33.10 1.03 2.59 0.53 3.29 3.21 0.35 5.28 5.46 1.32 2.52 3.09 1.05 0.32 0.26 12.13
30 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 33.12 1.11 4.13 0.44 3.27 3.28 1.07 4.57 3.32 1.15 3.15 3.17 1.49 0.31 0.26 11.39
31 Frida Nero Ronneby OK 33.23 1.16 2.28 0.53 3.15 3.28 0.38 5.18 3.20 1.16 4.32 4.06 1.46 0.39 0.28 10.19
32 Maria Holmstrand IFK Göteborg 33.37 1.20 2.30 0.54 3.25 4.01 0.56 6.07 3.42 1.10 3.57 2.54 1.29 0.47 0.25 10.12
33 Marie Filtenborg Nydalens SK 33.44 1.46 2.44 0.57 3.39 3.37 1.02 5.19 3.23 1.16 3.59 3.29 1.33 0.33 0.27 11.35
34 Karin Kjellman Sundsvalls OK 33.48 1.39 2.47 0.54 4.34 3.08 0.41 5.07 3.14 1.14 3.34 4.27 1.29 0.33 0.27 10.25
35 Sara Björnberg KFUM Örebro OK 33.52 1.34 2.29 0.55 6.41 3.14 0.35 5.38 3.30 1.09 2.42 3.09 1.21 0.31 0.24 11.37
36 Emma Andersson Sävedalens AIK 34.00 1.58 2.28 0.49 4.10 3.19 0.47 6.50 3.22 1.27 3.47 2.36 1.25 0.34 0.28 10.56
37 Anna Thomasdotter Västerås SOK 34.10 2.25 2.50 0.42 5.13 3.55 0.36 4.43 3.58 1.24 2.25 3.13 1.40 0.42 0.24 10.58
38 Johanna Ring IFK Lidingös SOK 34.10 2.00 2.47 1.00 4.09 3.58 0.45 5.32 3.46 1.29 3.12 2.59 1.30 0.36 0.27 10.13
39 Åsa Eskilsson IK Hakarpspojkarna 34.13 1.12 2.34 0.56 3.22 3.29 0.41 4.50 4.12 1.17 3.51 5.04 1.37 0.39 0.29 10.22
40 Sara Johansson Kristinehamns OK 34.16 1.21 3.09 0.49 3.54 3.49 0.41 6.12 4.21 1.21 2.54 3.22 1.21 0.34 0.28 12.20
41 Annika Påhlstorp Stora Tuna IK 34.26 2.13 2.39 0.52 3.48 4.04 0.41 5.27 3.32 1.41 4.00 3.00 1.27 0.35 0.27 10.35
42 Lina Palmér Ulricehamns OK 34.28 2.52 3.01 0.55 3.20 4.25 0.34 5.02 3.25 1.26 3.14 3.28 1.47 0.34 0.25 10.04
43 Erika Ödlund Linköpings OK 34.38 1.25 2.50 0.50 3.42 3.25 0.38 5.23 3.31 1.19 6.18 2.56 1.20 0.34 0.27 11.52
44 Lisa Johansson OK Tyr 34.39 1.25 2.42 0.57 3.51 4.23 0.40 6.20 3.33 1.36 2.44 3.43 1.25 0.53 0.27 10.28
45 Caroline Kaipe Leksands OK 34.49 1.24 2.40 1.03 3.37 3.28 0.39 5.22 5.04 1.31 4.31 2.49 1.30 0.42 0.29 10.11
46 Susanne Wiklund Östersunds OK 34.53 2.39 2.47 0.44 3.38 4.46 0.43 5.23 3.23 1.15 3.30 3.21 1.34 0.39 0.31 10.31
47 Camilla Sjöberg Skogslöparna 34.53 1.34 2.53 0.48 4.26 4.01 0.49 5.20 3.56 1.24 2.56 4.05 1.41 0.33 0.27 11.33
48 Sara Grenmark Sundbybergs IK 34.55 1.34 2.48 1.01 4.17 4.23 0.52 5.58 3.18 1.59 2.57 3.20 1.22 0.38 0.28 12.01
49 Elisabet Enmark Gävle OK 34.59 1.32 2.50 1.14 3.51 4.34 1.05 5.46 3.51 1.36 3.34 2.52 1.11 0.35 0.28 11.49
50 Anne Sofie Klavestad Fredrikstad SK 35.02 1.45 2.27 0.57 6.41 3.09 0.40 5.06 3.33 1.16 2.25 4.54 1.09 0.34 0.26 10.24
51 Emma Lindén Sävedalens AIK 35.05 1.31 3.59 0.52 3.24 5.38 0.47 5.01 3.22 1.08 4.08 2.47 1.28 0.33 0.27 11.21
52 Linda Gustavsson OK Linné 35.06 1.53 2.49 1.06 4.32 3.53 0.33 6.29 3.38 1.24 3.01 3.13 1.28 0.38 0.29 10.44
53 Emelie Svalin Vänersborgs SK 35.07 1.04 2.35 0.41 3.24 3.04 1.39 6.09 5.35 1.18 4.53 2.27 1.16 0.39 0.23 12.21
54 Lina Samor Tjällmo-Godegårds OK 35.32 1.58 2.48 0.54 3.36 3.07 1.07 5.01 4.26 2.38 4.08 3.04 1.39 0.38 0.28 11.03
55 Hanna Arnell OK Mark 35.59 2.02 2.49 1.05 4.13 4.17 0.54 5.31 4.48 1.20 2.50 3.23 1.40 0.38 0.29 11.23
56 Therese Persson OK Tyr 36.11 1.21 3.06 0.46 3.47 3.39 0.40 5.53 3.25 4.45 3.05 3.13 1.24 0.36 0.31 11.42
57 Josefin Norin IFK Göteborg 36.14 1.18 2.46 1.04 4.55 4.03 0.48 5.29 3.33 1.30 3.27 3.15 3.07 0.33 0.26 9.58
58 Ylva Sunesson Haninge SOK 36.17 1.58 2.54 0.57 4.33 3.48 0.58 5.32 4.16 1.27 2.55 4.02 1.53 0.36 0.28 11.09
59 Annika Andersson OK Tyr 36.17 1.16 3.32 1.03 3.25 4.08 0.42 4.58 4.18 1.16 3.51 5.05 1.41 0.33 0.29 10.20
60 Agnes Svensson Sävedalens AIK 36.26 1.23 3.11 1.00 4.06 3.11 0.57 5.29 4.46 1.29 4.59 3.27 1.35 0.29 0.24 12.17
61 Heidi Ackenhausen Fredrikstad SK 36.28 1.23 3.38 1.06 3.50 3.46 0.40 5.55 3.28 1.07 5.22 4.01 1.15 0.32 0.25 11.38
62 Åsa Johansson Tullinge SK 36.28 1.21 2.52 0.49 3.48 4.17 0.38 6.11 3.25 1.59 4.34 3.52 1.38 0.37 0.27 12.09
63 Aasne Hogsrud Nydalens SK 36.31 1.05 2.32 0.55 6.51 3.31 0.33 5.04 3.12 1.37 4.25 4.27 1.22 0.31 0.26 9.53
64 Therese Nyström OK Denseln 36.47 1.28 4.25 0.35 4.24 3.34 0.40 5.16 3.31 1.31 5.59 3.00 1.21 0.35 0.28 11.50
65 Eva Bülow Halmstads OK 36.47 1.58 2.51 1.32 4.01 4.13 0.44 5.51 3.37 1.23 4.27 3.23 1.37 0.38 0.32 10.10
66 Sara Helander Domnarvets GOIF 37.32 1.08 2.46 0.41 3.33 4.37 0.43 6.38 3.58 1.59 3.16 5.50 1.19 0.35 0.29 11.59
67 Anna Wallén Sävedalens AIK 37.39 1.40 3.02 1.01 4.02 4.00 0.55 6.15 5.46 1.43 3.12 3.17 1.41 0.36 0.29 11.06
68 Karin Olsson Skogslöparna 37.42 1.26 4.43 1.14 3.48 3.49 0.40 6.12 3.59 1.35 4.11 3.30 1.29 0.36 0.30 12.07
69 Karolina Källstrand Åmåls OK 37.59 2.10 2.51 1.02 4.51 5.04 1.10 6.16 3.58 1.34 3.02 3.25 1.30 0.38 0.28 10.55
70 Elin Stenström Sala OK 38.17 3.00 3.07 0.58 3.59 3.59 0.55 7.00 3.49 1.36 3.40 3.23 1.42 0.42 0.27 10.36
71 Mette Kornvig OK Pan Århus 38.24 1.48 2.54 0.57 3.21 3.58 1.59 7.07 4.57 1.25 3.02 4.11 1.41 0.36 0.28 10.18
72 Moa Berglund Sävedalens AIK 38.37 2.33 3.00 1.44 4.11 3.46 0.58 6.44 3.46 1.25 4.24 3.43 1.27 0.30 0.26 12.15
73 Kristin Ekdala Kungälvs OK 38.54 1.41 3.27 0.59 3.39 3.16 3.28 5.47 4.01 2.02 4.34 3.33 1.30 0.31 0.26 12.19
74 Hanna Svensson Ulricehamns OK 38.58 1.15 2.54 1.31 4.28 4.36 1.20 6.48 3.27 1.32 6.00 2.50 1.12 0.34 0.31 11.45
75 Linda Sjögren IK Hakarpspojkarna 38.59 1.25 3.00 0.53 4.03 3.53 0.38 5.49 3.16 4.04 6.04 3.02 1.38 0.41 0.33 11.46
76 Linnea Pauler Skogslöparna 39.14 2.34 3.57 0.59 3.35 4.24 0.43 5.29 5.16 2.23 4.27 3.07 1.20 0.32 0.28 11.17
77 Karin Karlsson Halmstads OK 39.30 1.30 4.43 0.58 5.04 5.04 1.14 5.32 4.11 1.10 2.48 3.56 2.04 0.49 0.27 10.33
78 Helen Bridle IFK Göteborg 39.58 1.31 2.59 0.47 4.13 3.30 0.49 6.51 4.57 2.09 3.54 4.06 2.46 0.49 0.37 10.49
79 Heidi Tronböl Larvik OK 40.13 2.33 2.47 0.57 3.52 3.45 0.57 6.53 3.41 2.05 7.06 3.01 1.33 0.34 0.29 11.34
80 Therese Gustavsson Ronneby OK 40.18 2.22 2.55 0.53 3.50 4.20 0.44 6.27 3.59 2.22 4.52 4.41 1.43 0.40 0.30 10.16
81 Charlotta Jansson IF Hagen 40.28 2.25 3.22 1.11 4.04 4.34 0.55 7.13 3.50 1.43 3.32 4.31 2.03 0.36 0.29 10.26
82 Annelie Litzell OK Kullingshof 40.33 1.36 3.45 0.53 3.54 4.32 0.38 7.51 4.15 2.12 4.11 3.42 1.51 0.41 0.32 10.37
83 Susanne Biörs OK Tranan 40.42 4.14 3.22 0.47 3.47 3.35 0.41 5.45 3.22 1.12 8.23 3.03 1.31 0.33 0.27 11.20
84 Anna Windevall Södertälje-Nykvarn 40.52 1.12 5.52 0.41 4.44 3.45 1.17 5.59 4.16 2.00 5.40 3.00 1.24 0.35 0.27 11.15
85 Linda Lövhammer Sundbybergs IK 40.59 1.48 3.43 1.11 4.40 4.18 0.57 6.43 4.50 1.58 4.02 4.01 1.36 0.41 0.31 10.06
86 Line Nybakken Ås-NLH Orientering 41.17 1.31 3.31 1.09 5.39 8.31 0.51 6.17 3.58 1.24 2.18 3.20 1.44 0.35 0.29 10.38
87 Siri Anne Hagman NTNUI 41.37 4.43 2.56 0.56 4.18 4.30 0.57 7.13 4.04 1.33 3.33 3.49 2.02 0.36 0.27 10.23
88 Malin Tengström Främmestad IK 41.58 1.37 4.05 1.10 3.35 3.09 1.09 5.37 5.53 4.40 3.16 5.12 1.28 0.38 0.29 11.02
89 Gry Johansen OK Pan Århus 42.07 3.27 2.42 0.45 4.28 4.44 0.30 5.11 8.27 1.15 4.42 3.32 1.17 0.40 0.27 10.57
90 Malin Christiansson Kungälvs OK 42.12 1.50 3.18 1.19 4.45 4.22 0.48 8.16 4.28 1.44 2.48 5.31 1.54 0.40 0.29 10.40
91 Maria Olausson IFK Göteborg 42.35 1.34 3.24 0.57 8.47 3.54 1.14 6.16 4.13 1.36 3.41 3.32 2.15 0.41 0.31 10.42
92 Marie-Louise Sköld IK Hakarpspojkarna 42.38 1.23 3.14 1.16 4.18 5.07 0.48 7.19 3.39 3.47 3.16 4.22 2.59 0.42 0.28 12.22
93 Elisabeth Snilsberg OK Moss 43.02 1.33 3.22 1.06 4.31 8.33 0.52 5.45 4.09 1.37 2.58 5.49 1.28 0.44 0.35 11.13
94 Malin Danielsson IF Hagen 43.06 2.48 3.13 1.26 4.15 5.53 0.50 6.03 3.44 1.38 5.12 4.41 2.20 0.37 0.26 11.36
95 Åsa Håkansson Uddevalla OK 43.29 1.51 2.56 0.5710.22 4.02 0.50 6.06 3.52 1.25 3.15 4.07 2.36 0.38 0.32 10.21
96 Heli Marjomaa Stigsökarna 43.41 2.12 3.42 0.51 4.11 5.07 0.45 7.24 5.39 1.33 5.50 3.29 1.49 0.38 0.31 12.05
97 Anna Stålstad IK Hakarpspojkarna 44.39 2.57 3.58 0.54 4.04 5.08 0.47 7.28 4.50 1.46 6.20 3.36 1.47 0.36 0.28 12.04
98 Sofia Norlenius Vänersborgs SK 44.39 2.22 3.39 1.21 4.53 5.15 0.59 7.28 4.29 2.31 3.18 4.53 2.16 0.42 0.33 11.07
99 Karin Elfving Domnarvets GOIF 44.40 1.26 3.36 0.5610.10 3.44 0.34 6.02 6.16 1.14 4.25 3.45 1.27 0.36 0.29 10.02
100 Malin Sörstrand SOK 68 44.44 1.38 3.24 0.59 5.16 5.06 0.50 7.21 4.46 1.38 6.32 4.07 1.50 0.44 0.33 11.22
101 Lisa Ahnoff Göteborg-Majorna OK 45.10 1.27 3.17 1.03 5.02 5.52 1.14 9.53 4.53 1.31 3.29 4.15 2.17 0.30 0.27 11.31
102 Veronica Gustavsson Bredareds IF 45.19 2.53 3.06 2.38 3.48 6.57 0.50 6.11 3.53 2.11 7.05 3.04 1.35 0.38 0.30 11.29
103 Katarina Andersson Vänersborgs SK 45.40 2.49 3.26 1.01 6.22 5.03 0.49 6.20 4.39 4.02 4.45 3.35 1.33 0.42 0.34 10.48
104 Britt-Marie Erlandsson Stigsökarna 45.50 1.40 3.05 0.55 7.03 5.00 1.39 5.49 6.59 1.49 3.11 5.29 1.54 0.43 0.34 11.48
105 Martina Lindberg IK Ymer 46.03 2.47 3.59 0.47 4.19 7.34 1.19 7.27 4.31 1.46 5.02 3.34 1.56 0.37 0.25 9.55
106 Ulrika Hellman OK Kroppefjäll 46.21 2.07 4.19 1.13 3.53 8.31 1.27 6.42 3.40 1.23 5.27 4.08 2.25 0.35 0.31 11.30
107 Sara Odelberg IK Ymer 46.52 1.42 6.13 0.53 4.52 5.36 1.17 7.45 4.51 2.09 3.41 4.21 2.20 0.43 0.29 9.56
108 Malin Andersson Skogslöparna 47.12 1.50 3.40 1.14 5.08 6.45 0.54 8.55 5.52 1.47 3.26 4.48 1.43 0.39 0.31 11.19
109 Lisa Jansson Främmestad IK 47.34 1.56 3.34 0.59 4.45 9.35 0.52 7.07 5.20 2.10 3.33 4.39 1.50 0.43 0.31 10.45
110 Johanna Karlsson Hjobygdens OK 47.42 1.56 3.17 1.18 5.02 5.57 0.53 6.48 7.32 1.44 6.57 3.37 1.37 0.37 0.27 10.15
111 Maria Näsholm Skogslöparna 47.46 2.43 3.37 3.29 7.27 4.30 0.49 6.36 4.40 1.33 5.27 3.44 2.03 0.40 0.28 10.01
112 Marina Lågland Skogslöparna 47.47 1.38 3.35 1.17 4.52 4.35 1.28 8.20 5.51 1.43 4.04 7.11 2.06 0.39 0.28 10.41
113 Line Jensen Nydalens SK 48.27 2.29 5.09 1.09 4.09 5.41 0.49 8.39 7.41 1.05 5.15 3.57 1.25 0.34 0.25 10.14
114 Linnéa Karlsson Stenungsunds OK 48.35 1.28 3.47 1.0510.32 5.06 1.10 8.25 4.17 1.45 3.32 4.19 1.55 0.42 0.32 12.02
115 Susanne Friman Tolered-Utby OL 49.04 2.18 3.23 0.58 7.38 5.43 0.49 9.22 3.56 1.40 5.50 4.37 1.35 0.42 0.33 11.00
116 Emma Wingstedt Bodafors OK 49.50 1.52 3.45 0.54 6.02 5.28 0.59 7.56 5.35 2.47 6.59 4.48 1.30 0.42 0.33 11.55
117 Michaela Källstrand Åmåls OK 50.16 2.22 3.28 1.36 4.30 4.13 0.59 9.12 4.38 2.38 9.07 3.57 2.26 0.39 0.31 11.05
118 Rikke Nörgaard Nydalens SK 50.44 3.32 5.51 0.48 7.08 5.09 1.11 6.55 5.57 1.24 4.50 4.12 2.38 0.40 0.29 10.03
119 Linda Wik Stenungsunds OK 52.59 2.40 4.04 1.12 4.57 4.42 1.05 8.23 6.19 1.37 4.33 9.56 2.23 0.36 0.32 11.24
120 Lisa Maria Larsson Lidköpings VSK 54.20 4.43 4.57 1.33 4.27 5.53 1.1910.38 7.28 2.18 3.27 4.49 1.49 0.34 0.25 10.05
121 Lene Engen Halden SK 54.37 3.07 3.33 0.56 4.09 5.59 0.4015.50 4.32 1.59 5.23 5.23 2.00 0.37 0.29 11.54
122 Karin Aneland IFK Göteborg 54.48 2.17 4.32 1.06 7.34 5.57 0.56 8.52 5.56 2.15 4.35 6.10 2.06 1.24 1.08 10.51
123 Kristin Johansson Lidköpings VSK 55.01 2.10 4.51 1.23 5.26 7.48 0.51 8.37 6.24 2.05 6.28 5.04 2.42 0.42 0.30 11.11
124 Kristin Olsson OK Alehof 55.13 1.37 3.23 3.44 4.21 4.43 0.59 7.06 6.11 1.5414.36 3.50 1.41 0.37 0.31 12.03
125 Eva Ode Västerås SOK 56.16 2.54 6.29 1.17 5.35 7.20 1.07 9.29 5.28 3.08 4.48 5.03 2.05 0.51 0.42 10.43
126 Karin Samuelsson Kungälvs OK 56.17 2.02 4.05 1.21 5.41 5.45 0.5910.04 5.28 2.49 8.04 5.53 2.40 0.46 0.40 11.41
127 Lina Hult IK Ymer 57.41 2.3812.20 1.05 8.13 6.32 1.29 9.5612.06 1.57 3.44 6.36 1.56 0.40 0.29 9.59
128 Lisa Gunnarsson OK Gipen 60.31 5.22 4.29 1.26 6.18 6.25 1.03 9.38 6.56 2.23 7.42 4.43 2.46 0.47 0.33 11.30:19 Sen 2.19
129 Malin Wik Stenungsunds OK 60.58 3.13 4.37 1.20 6.37 6.26 1.10 9.10 7.59 2.31 8.26 4.59 2.56 0.54 0.40 11.08
130 Annie Svensson Lidköpings VSK 66.33 1.59 4.20 2.19 6.33 6.43 1.1011.48 6.11 4.20 4.32 12.21 3.05 0.37 0.35 12.08
131 Katarina Andersson Uddevalla OK 69.48 4.22 4.32 1.24 5.3014.55 6.19 9.58 5.31 2.20 6.35 4.28 2.52 0.35 0.27 11.01
Fel Kyoko Ito Kvillebyns SK 62.30 1.22 3.16 0.59 4.06 3.58 0.4413.1316.39 1.40 1.38 0.41 0.34 11.27 Fel: 64 saknas
Fel Erika Svennberg IF Hagen 234.40 35.37 10.50 Felst
DiskSofia Gunnarsson OK Gipen 135.37 35.37 10.50 Felst, sprungit fel bana
DiskSofia Malmqvist Göteborg-Majorna OK 135.39 35.39 11.18 Felst, sprungit fel bana
Utg Linda Ericsson Sundbybergs IK 36.38 1.47 2.21 0.43 3.55 7.00 1.23 19.29 11.32 Utg:142,46.. saknas
EjS Maren Kaarby Nydalens SK
EjS Åsa Svensson Skogslöparna
EjS Kristina Kull Öste Sävedalens AIK
EjS Marie Ohlin OK Linné
EjS Ann-Charlotte Johansson IFK Göteborg
EjS Linda Gränsvall Främmestad IK
EjS Lovisa Westbom Södertälje-Nykvarn
EjS Una Glende Janson Fredrikstad SK
EjS Jenny Christensson IFK Göteborg
EjS Jennie Brobakken KFUM Örebro OK
EjS Stina Strömstedt IFK Göteborg
EjS Christina Pettersson Stigsökarna
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | D21M 3637 m 87 82 92 52 142 81 31 145 74 42 155 80 Starttid
Sträcklängder: 208 300 345 218 617 325 183 331 432 143 218 219 98
1 Anna Muschke Falköpings AIK 53.04 3.30 4.58 4.26 5.33 9.36 4.18 2.52 3.46 6.14 2.36 3.20 1.19 0.36 10.43:33
2 Christina Jonsson OK Klyftamo 54.19 3.15 5.19 5.40 5.38 9.19 4.21 2.51 4.10 5.57 2.43 3.24 1.10 0.32 10.42:12
3 Christina Birath Stenungsunds OK 68.35 2.26 4.1313.45 3.4410.16 9.04 3.57 5.42 5.45 3.11 4.34 1.30 0.28 11.14:25
4 Marie Hermansson OK Kullingshof 79.04 2.55 5.28 7.34 7.5515.02 5.15 4.13 4.5610.45 3.33 8.32 2.14 0.42 10.26:18
5 Erika Jonsson Vänersborgs SK 80.09 10.23 7.29 8.23 3.4711.11 5.47 4.44 6.52 8.12 5.50 5.25 1.34 0.32 10.10:04
6 Ulrika Krona OK Skogshjortarna 92.54 7.08 5.42 6.23 5.55 9.40 5.1424.53 4.2015.46 2.21 3.25 1.28 0.39 10.19:30
Fel Monica Larsson OK Gipen 104.55 5.2811.08 6.55 4.48 9.39 12.04 3.1916.32 5.17 1.47 0.43 11.13:31 Fel: 74 saknas
Utg Annki Gunnerek OK Klyftamo 137.04 37.04 10.55:21 Utg:50,51.. saknas
Utg Charlotta Larsson IF Hagen 137.04 37.04 11.11:57 Utg:50,51.. saknas
| | D35 3101 m 50 35 51 52 36 38 39 40 76 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 151 68 593 269 101 661 328 136 223 112 126 98
1 Carina Svensson Eksjö SOK 28.40 4.07 1.33 0.55 4.16 2.47 1.26 5.04 2.29 1.18 2.03 1.23 0.48 0.31 10.17
2 Therése Andersson Ryda SK 35.08 2.55 1.30 0.55 6.05 3.27 3.01 6.19 3.29 2.01 2.31 1.39 0.42 0.34 10.05
3 Lotta Österman Vänersborgs SK 35.53 2.39 1.58 1.11 6.05 4.41 1.33 6.45 3.30 1.38 2.57 1.43 0.40 0.33 10.11
4 Jenny Nyman Vänersborgs SK 36.06 1.45 1.54 0.50 4.48 2.55 5.59 5.22 5.48 1.32 2.12 1.55 0.37 0.29 10.07
5 Jessica Andersson Vänersborgs SK 37.49 2.31 1.43 0.54 6.58 3.12 1.15 6.54 3.26 1.58 6.11 1.33 0.43 0.31 10.15
6 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 37.50 2.39 1.56 1.07 7.45 3.25 2.09 6.11 3.26 2.41 3.00 2.15 0.45 0.31 10.19
7 Kristina Gustavsson Kvillebyns SK 41.37 4.20 2.09 1.02 6.45 5.29 1.24 7.49 3.33 2.33 3.29 1.53 0.40 0.31 9.57
8 Carina Ivarsson OK Kullingshof 42.51 3.31 2.01 1.21 6.28 5.18 1.36 7.24 5.36 1.45 4.26 1.52 0.56 0.37 10.03
9 Helena Södervall IK Gandvik 44.48 2.52 1.46 1.08 8.57 4.01 3.06 9.07 4.00 1.58 4.42 1.46 0.50 0.35 10.01
10 Kristina Höök-Patriks Jönköpings OK 48.04 2.32 1.55 1.03 6.44 8.29 5.32 8.19 2.54 1.43 6.00 1.45 0.38 0.30 9.59
11 Cecilia Wendt Sundbybergs IK 55.58 3.45 2.52 1.2110.11 7.16 2.0114.56 4.16 2.21 3.31 2.14 0.41 0.33 10.21
12 Nina Gumaelius Hjobygdens OK 66.38 5.10 1.53 1.13 7.4712.05 1.1910.25 4.2511.15 4.58 3.24 1.33 1.11 10.09
DiskUlrika von Tell Ryda SK 135.34 35.34 10.13 Felst, sprungit fel bana
| | | D40 2887 m 50 67 95 53 36 33 97 35 63 77 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 84 593 201 163 247 431 323 157 87 142 126 98
1 Susanne Luescher OLK Argus 31.40 2.58 1.03 5.59 2.22 2.28 2.32 4.23 3.28 1.47 2.22 1.09 0.38 0.31 10.49:20 För sen nollning 0.40
2 Karin Hederskog Hjs-Vansbro OK 31.44 2.57 2.34 5.32 2.08 2.32 2.31 4.54 3.27 1.55 0.44 1.19 0.40 0.31 10.20
3 Maria Widmark IF Hagen 34.17 2.26 4.32 5.47 2.03 2.22 2.55 3.58 3.46 1.51 1.28 2.01 0.39 0.29 10.46
4 Pia Gustafsson Linköpings OK 34.21 3.15 1.04 7.12 2.03 2.47 4.38 4.32 3.32 1.49 1.09 1.13 0.36 0.31 10.22
5 Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 35.00 3.36 1.35 6.55 2.01 5.56 2.35 4.11 2.50 1.39 1.21 1.13 0.37 0.31 10.32
6 Heléne Svensson IK Vista 35.07 2.28 1.26 7.17 2.10 2.40 2.55 5.39 4.24 2.24 1.01 1.25 0.45 0.33 10.30
7 Agneta Sander Göteborg-Majorna OK 36.12 3.18 1.26 6.55 2.27 4.40 3.15 4.55 3.27 2.13 1.00 1.23 0.41 0.32 10.16
8 Anita Davallius Uddevalla IS 36.50 2.50 1.33 6.48 2.28 4.06 3.05 5.19 4.27 2.36 1.09 1.15 0.43 0.31 10.06
9 Britta Sahlin OK Skogsvargarna 36.53 2.51 4.24 6.23 2.16 2.55 4.16 4.11 3.19 1.38 1.52 1.31 0.45 0.32 10.52
10 Rose-Marie Hamelius Säterbygdens OK 39.32 3.58 1.34 6.45 2.48 3.09 4.54 5.47 3.50 2.22 1.17 1.42 0.49 0.37 10.14
11 Agneta Eriksson Uddevalla OK 40.35 6.31 2.33 5.48 1.58 4.24 3.17 4.25 5.45 1.44 1.38 1.13 0.44 0.35 10.38
12 Christina Wallerman Borås GIF 41.05 3.40 1.52 8.07 2.57 3.52 3.55 5.59 3.55 2.34 1.07 1.35 0.53 0.39 10.54
13 Nina Bejbom Uddevalla OK 41.22 3.14 1.26 9.32 2.23 4.19 3.24 7.04 3.33 2.23 1.12 1.47 0.39 0.26 10.44
14 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 41.31 3.24 2.10 6.49 2.17 3.07 5.29 6.07 6.43 1.54 1.00 1.19 0.41 0.31 10.36
15 Helena Larsson Hestra IF 43.31 3.25 1.52 7.25 2.30 3.40 3.38 5.21 5.39 5.33 1.35 1.38 0.43 0.32 10.42
16 Madeleine Andersson Säterbygdens OK 46.57 9.24 1.26 7.27 2.58 6.07 3.45 6.33 3.00 1.55 1.20 1.49 0.40 0.33 10.00
17 Karin Karlsson OK Tyr 47.18 3.05 5.09 9.02 3.00 4.04 4.45 7.25 4.17 2.22 1.26 1.33 0.41 0.29 10.10
18 Vanja Staff OL Toten-Troll 47.25 2.3214.32 7.00 2.22 3.42 3.07 4.35 3.40 2.08 1.11 1.21 0.41 0.34 10.02
19 Birgit Hansson Herrestads AIF 47.28 2.55 4.27 6.13 2.46 5.43 4.22 6.00 5.54 4.59 1.05 1.32 0.49 0.43 10.22:54 För tidig nollning 0.0-
20 Irené Andersson OK Kullingshof 50.45 3.33 5.57 8.28 4.40 3.48 4.03 6.42 4.25 3.13 2.24 2.08 0.47 0.37 10.18
21 Carina Andersson Idefjordens SK 50.56 3.37 1.2710.21 3.31 4.07 5.06 7.42 7.30 2.45 2.27 1.12 0.41 0.30 9.44
22 Susanne Olsson Tidaholm SOK Sisu 53.41 2.28 5.31 9.00 9.33 4.51 5.41 5.03 3.47 1.51 1.23 3.22 0.42 0.29 10.28
23 Susanne Erlandsson Uddevalla OK 56.10 4.54 8.0211.15 2.30 4.09 3.45 9.39 4.01 3.08 1.30 1.53 0.49 0.35 10.34
24 Monika Olsson Brattås CK 58.23 2.39 8.27 7.04 4.38 7.04 5.4211.15 4.58 2.24 1.35 1.27 0.39 0.31 10.48
DiskAnnette Falck-Larsson Vänersborgs SK 135.29 35.29 10.40 Felst, sprungit fel bana
EjS Lene Kinneberg Raumar O-lag
EjS Kristin Back Vänersborgs SK
EjS Caisa Peszlén OK Skogshjortarna
EjS Marianne Johansson OK Kullingshof
| | | | | | D45 2764 m 58 67 55 36 38 97 39 51 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 235 472 359 101 579 95 195 257 112 126 98
1 Susanne Persson Västerås SOK 31.10 2.33 2.36 4.30 4.35 1.38 5.44 1.07 2.09 3.03 1.56 0.41 0.38 10.35
2 Birgitta Andersson Främmestad IK 32.44 1.49 3.37 5.09 5.27 1.42 5.58 1.01 1.55 2.45 2.16 0.36 0.29 10.13
3 Kerstin Andersson Ryda SK 34.33 1.58 2.43 5.36 6.45 1.18 5.52 1.04 2.21 4.12 1.29 0.42 0.33 10.07
4 Inger Westerberg IF Hagen 35.07 2.12 4.15 7.34 3.51 2.19 5.26 1.06 2.18 3.09 1.50 0.36 0.31 9.59
5 Kerstin Burman Kvillebyns SK 35.12 2.01 2.48 5.36 5.09 1.27 6.31 1.03 3.23 3.51 2.14 0.38 0.31 10.21
6 Eva Rabe-Magnusson IF Hagen 35.37 1.29 2.45 6.37 7.09 2.35 5.50 1.02 2.05 3.18 1.35 0.41 0.31 9.57
7 Gunnel Hultqvist IF Hagen 36.35 2.01 2.59 5.59 5.50 1.48 6.51 1.02 2.38 3.39 2.25 0.48 0.35 10.45
8 Maria Ericson Åmåls OK 37.07 2.20 3.38 5.39 5.21 1.58 6.48 0.58 3.03 3.34 2.24 0.48 0.36 10.19
9 Marianne Klasson Ulricehamns OK 37.45 2.40 3.58 5.53 6.10 1.53 6.03 0.43 2.22 4.24 2.22 0.42 0.35 10.05
10 Kerstin Norman KFUM Örebro OK 39.21 2.17 3.22 6.53 6.50 1.22 7.27 1.05 3.17 3.16 2.11 0.46 0.35 10.41
11 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 40.57 1.40 6.51 5.37 5.08 1.31 8.14 0.59 1.53 4.23 2.58 0.59 0.44 10.27
12 Ann-Charlotte Wallenhamma Hagaby GOIF 41.52 2.53 7.50 5.26 5.06 1.38 8.06 0.59 2.02 4.00 2.29 0.44 0.39 10.25
13 Anne Elise Edström Oppsal 44.38 2.10 4.04 9.26 5.14 1.39 7.19 3.49 3.08 4.11 2.16 0.48 0.34 10.37
14 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 44.58 2.10 5.24 5.51 5.52 5.05 7.39 1.08 4.30 3.53 2.14 0.42 0.30 10.11
15 Susanne Berglund Sävedalens AIK 45.47 6.39 2.4914.33 4.43 1.06 6.30 0.46 1.48 3.38 1.55 0.43 0.37 10.43
16 Pia Svensson Falköpings AIK 45.50 5.27 3.23 7.23 6.08 1.48 8.00 1.44 3.27 4.32 2.36 0.47 0.35 10.15
17 Kristina Unosson Bredareds IF 46.56 4.19 8.14 5.50 5.11 2.10 7.07 2.21 4.02 3.34 2.39 0.48 0.41 10.03
18 Elise Johansson Falköpings AIK 47.19 3.09 5.5514.50 5.11 1.40 5.57 1.16 2.27 3.34 1.56 0.44 0.40 10.29
19 Ann Laas OK Skogshjortarna 49.16 3.1212.57 6.34 6.22 1.35 7.28 1.05 2.35 3.44 2.22 0.47 0.35 10.31
20 Katarina Östling OK Skogshjortarna 49.33 1.50 3.09 7.5510.28 1.31 6.43 1.05 7.57 4.21 2.58 1.03 0.33 10.39
21 Christina Berggren Ljungskile FK 50.00 10.17
22 May Hallsten OK Skärmen 60.29 3.20 6.06 9.11 7.2911.49 6.49 1.03 2.56 8.03 2.18 0.48 0.37 10.09
23 Anna-Lena Svensson Lidköpings VSK 72.45 9.02 8.33 9.1211.24 3.17 12.26 2.15 4.08 6.14 4.35 0.58 0.41 10.01
24 Anna-Lena Govik Stångenäs AIS 81.41 2.59 4.4224.52 7.37 3.37 15.31 9.55 4.18 4.48 2.06 0.43 0.33 9.55
EjS Silke Klick IK Stern
| | | | | D45M 2628 m 90 85 93 55 95 96 149 143 42 155 80 Starttid
Sträcklängder: 283 136 228 249 124 181 248 326 318 218 219 98
1 Annika Gustavsson Bredareds IF 47.40 4.01 1.58 5.00 5.22 2.19 4.55 5.01 5.35 6.05 4.41 1.59 0.44 10.33:13
2 Annika Gustafson OK Gipen 49.12 2.25 1.5810.12 3.17 1.53 5.10 4.08 5.19 5.39 7.12 1.19 0.40 12.03:23
3 Rose-Marie Jidetoft Stångenäs AIS 50.32 3.53 6.50 4.34 4.28 2.33 4.46 4.18 7.09 5.24 4.13 1.42 0.42 10.51:31
4 Gertie Samuelsson IK Ymer 57.57 2.38 2.42 4.46 4.01 2.09 6.1813.29 6.21 7.29 6.11 1.19 0.34 11.01:07
5 Gunnel Litzell OK Kullingshof 58.08 6.46 2.22 4.54 3.32 2.14 3.30 4.26 8.4014.59 4.36 1.30 0.39 10.26:08
6 Inger Holmberg Ljungskile FK 58.12 7.10 3.05 5.29 3.56 3.23 10.43 7.14 4.27 6.09 4.13 1.44 0.39 10.32:26
7 Ingrid Jessen Främmestad IK 58.49 3.17 5.3513.17 4.08 2.01 3.14 6.21 6.09 6.57 5.40 1.34 0.36 10.51:59
8 Eva-Lotta Stolt Vänersborgs SK 58.51 6.33 2.16 4.58 8.28 2.45 5.51 5.40 5.57 9.07 4.52 1.47 0.37 11.26:47
9 Eva Olsson Hjobygdens OK 62.19 4.03 6.02 6.53 7.26 2.32 5.27 4.48 6.1410.22 5.53 1.54 0.45 10.11:56
10 Gunnel Axelsson OK Skogshjortarna 69.38 5.04 8.24 7.13 5.07 2.17 7.59 9.12 7.16 9.38 4.58 1.42 0.48 10.18:18
11 Annelie Johansson Falköpings AIK 69.51 3.26 2.35 6.54 5.29 5.52 7.4610.49 7.2412.23 4.47 1.42 0.44 10.58:10
12 Britt Blom Ljungskile FK 72.00 3.36 2.3320.13 5.09 4.20 4.58 4.42 5.0113.26 5.48 1.37 0.37 10.29:20
13 Annika Herdersson OK Mark 72.33 6.22 3.03 6.39 5.51 4.15 8.2813.01 7.55 8.09 5.30 2.24 0.56 11.13:01
14 Ann-Christine Augustsson Stenungsunds OK 75.28 4.04 3.10 5.35 6.0115.46 4.5810.22 7.54 9.50 5.42 1.25 0.41 9.55:04
15 Eva Lingegård OK Gipen 115.24 5.02 2.0214.12 5.25 3.08 5.06 4.1743.1313.2516.58 1.53 0.43 10.36:10
Fel Yvonne Svensson OK Kullingshof 137.04 37.04 10.07:01 Felst, sprungit fel bana
EjS Åsa Lind Stångenäs AIS
| | | | D50 2447 m 56 42 142 148 75 94 161 64 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 181 212 277 295 95 374 280 139 258 112 126 98
1 Siv Antonsen Fredrikstad SK 29.21 2.12 2.02 3.19 4.17 1.29 2.46 4.29 1.49 3.47 1.54 0.47 0.30 10.59
2 Unni Strand-Karlsen Fredrikstad SK 30.38 5.53 2.00 2.36 3.21 1.15 3.30 3.54 2.23 3.13 1.25 0.37 0.31 10.51
3 Ing-Marie Hjert Falköpings AIK 31.19 2.22 2.48 4.21 3.16 1.07 3.12 5.04 1.53 4.15 1.46 0.43 0.32 10.57
4 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 31.30 2.23 3.09 3.12 3.13 1.39 2.56 3.35 3.00 5.16 1.46 0.45 0.36 11.25
5 Karin Öberg OK Hällen 33.16 2.37 2.55 2.46 3.25 2.42 3.45 4.02 2.50 4.45 2.09 0.44 0.36 11.09
6 Kristina Larsson OK Klyftamo 34.59 2.45 2.43 4.42 4.03 1.59 3.41 4.27 2.56 4.06 2.21 0.45 0.31 11.01
7 Ulla Johansson Åmåls OK 35.33 3.37 5.41 3.48 3.08 1.34 3.24 4.49 2.09 4.23 1.41 0.45 0.34 10.53
8 Christina Jansson IF Hagen 35.46 2.48 2.03 3.25 4.04 1.25 3.46 8.07 2.08 4.46 2.07 0.37 0.30 11.03
9 Inger Nicolas KFUM Örebro OK 35.48 3.04 2.50 4.43 3.44 1.50 4.20 4.30 2.45 4.20 2.26 0.45 0.31 11.13
10 Inger Svensson Lidköpings VSK 36.01 2.40 2.45 3.15 3.21 1.20 4.24 4.13 5.04 4.43 2.40 0.57 0.39 10.55
11 Monica Ivarsson OK Skogshjortarna 37.58 2.38 2.45 4.24 4.17 1.50 4.21 6.09 3.09 4.54 2.05 0.48 0.38 10.31
12 Ulla Carlstedt Sävedalens AIK 38.35 4.29 2.57 4.49 4.48 1.51 4.08 3.19 2.01 5.52 3.02 0.44 0.35 11.19
13 Ann-Kristin Lindegårdh Tolered-Utby OL 39.35 7.26 4.59 3.54 3.29 1.59 3.27 4.51 2.09 4.11 1.50 0.45 0.35 10.49
14 Monica Abrahamsson Gudhems IF 41.37 7.01 2.41 2.51 3.04 1.17 3.35 6.14 6.56 4.19 2.20 0.46 0.33 10.27
15 Inger Johansson OK Klyftamo 42.10 3.34 3.42 3.38 5.28 1.37 3.54 4.26 6.22 5.42 2.26 0.50 0.31 10.45
16 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 42.31 2.45 2.34 4.16 4.38 2.03 3.51 5.16 2.50 9.16 3.10 1.12 0.40 11.11
17 Ingrid Öhlund Ulricehamns OK 43.11 3.21 9.26 3.13 7.01 1.18 3.46 3.49 2.33 4.04 3.10 0.51 0.39 11.15
18 Eva Johansson Kungälvs OK 44.41 3.05 3.18 4.38 6.57 1.41 4.37 6.35 3.36 6.08 2.40 0.52 0.34 10.41
19 Solveig Hedenblom Sjövalla FK 46.41 2.1911.11 3.34 4.28 1.13 4.03 9.14 2.11 5.08 2.02 0.46 0.32 11.05
20 Evamarie Lundahl IF Hagen 47.35 3.01 2.59 4.55 4.05 2.12 3.3910.47 6.48 4.59 2.44 0.49 0.37 11.21
21 Gullan Andersson IK Gandvik 49.26 3.52 4.39 4.23 5.06 2.01 4.55 5.21 6.17 8.24 2.47 1.00 0.41 11.23
22 Berith Pettersson OK Skogsvargarna 51.27 4.15 2.38 4.0718.16 0.57 3.56 4.23 2.56 6.10 2.11 0.53 0.45 10.43
23 Marianne Lidhage IK Ymer 51.53 3.59 4.14 7.30 6.07 2.01 5.05 6.52 4.10 7.09 3.02 1.08 0.36 10.35
24 Britt-Marie Larsson SOK 68 52.41 2.52 3.13 5.28 8.05 1.31 6.32 7.05 9.49 4.24 2.14 0.49 0.39 10.33
25 Britt Karlsson Stenungsunds OK 72.41 3.3111.45 4.07 7.40 1.50 5.0120.08 6.41 7.33 2.57 0.50 0.38 10.47
Fel Anita Eklöf IK Ymer 53.19 4.18 3.49 3.07 8.50 1.49 3.30 5.26 3.52 0.56 0.36 10.39 Fel: 94 saknas
DiskBodil Enander Vänersborgs SK 135.26 35.26 11.17 Utg:50,51.. saknas Diskad
DiskGun Millinger Västerås SOK 135.26 35.26 10.37 Felst, sprungit fel bana
EjS Monika Abrahamsson Gudhems IF
| | | | | | D55 2277 m 58 42 35 39 31 47 48 41 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 253 70 259 512 196 290 270 68 126 98
1 Ann-Marie Holmström IK Gandvik 25.18 1.30 3.42 0.57 2.23 4.45 1.55 4.28 3.32 1.00 0.36 0.30 11.26
2 Eva Alsin IK Ymer 28.30 1.31 3.18 1.12 3.00 5.26 2.16 4.44 4.28 1.24 0.41 0.30 9.53
3 Margareta Larsson OK Njudung 31.35 4.04 3.00 0.54 3.15 5.44 2.37 4.27 4.43 1.17 0.58 0.36 11.24
4 Eva Höije OK Klyftamo 45.27 2.47 4.00 1.36 3.38 7.01 2.3814.39 5.53 1.40 0.56 0.39 11.18
5 Anita Junfors OK Skogshjortarna 50.00 35.06 9.57
6 Ingegerd Kallin SOK 68 51.44 3.2510.23 1.12 3.02 7.27 2.29 5.1915.04 1.47 0.57 0.39 11.22
7 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 52.24 2.1511.49 2.03 8.43 7.37 2.18 7.03 7.02 1.53 1.00 0.41 11.30
8 Eva Dahlbom OK Kroppefjäll 63.38 4.23 4.58 3.18 6.3111.16 17.43 6.50 5.47 1.31 0.47 0.34 11.20
9 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 96.24 5.09 9.10 3.21 8.3323.57 9.3717.4011.15 4.40 1.50 1.12 11.28
Fel Kristina Johansson Hjobygdens OK 40.27 3.56 4.38 1.38 4.20 5.57 2.29 4.5210.16 0.34 9.55 Fel: 44 saknas
DiskEva-Britt Martner Tolered-Utby OL 135.17 35.17 11.16 Utg:50,51.. saknas Diskad
EjS Ingrid Carlstedt Sävedalens AIK
| | | D55M 2064 m 90 84 92 123 42 63 127 80 Starttid
Sträcklängder: 283 269 211 397 321 87 124 274 98
1 Görel Nordin Vänersborgs SK 37.44 3.35 5.21 6.28 7.29 5.36 3.09 2.39 2.38 0.49 10.14:19
2 Ingegerd Olsson OK Alehof 42.09 2.55 4.2011.27 7.36 6.08 3.56 2.30 2.38 0.39 11.11:32
3 Ingalill Tiselius OK Kåre 44.50 3.29 6.08 4.1814.25 5.33 2.13 4.06 3.57 0.41 0.00
4 Inger Eismark IFK Göteborg 44.50 12.05:18
5 Birgit Ljung OK Gipen 53.33 3.4416.16 4.41 7.17 9.55 3.56 3.39 3.18 0.47 10.37:19
6 Ulla Björkman IK Ymer 54.56 2.45 4.0820.3710.19 7.02 3.32 3.18 2.32 0.43 11.02:43
7 Lillemor Gunnarsson OK Gipen 63.03 3.21 7.09 4.38 8.1326.48 6.13 3.04 2.51 0.46 10.45:53
8 Mona Åhlund Vänersborgs SK 64.00 4.0626.33 4.54 6.59 9.59 4.03 3.28 3.21 0.37 10.26:37
| | D60 2277 m 58 42 35 39 31 47 48 41 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 253 70 259 512 196 290 270 68 126 98
1 Ingrid Hermansson IK Ymer 30.27 2.22 3.25 0.58 2.55 5.15 2.18 5.42 4.58 1.14 0.46 0.34 10.48
2 Birgitta Stenström Vänersborgs SK 37.40 2.17 3.17 1.28 4.19 6.28 2.27 9.01 4.32 1.46 1.04 1.01 10.52
3 Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 39.14 2.34 3.48 1.05 3.33 7.00 3.21 5.15 9.07 1.54 0.54 0.43 11.00
4 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 39.23 6.30 3.32 0.42 2.57 5.17 2.07 9.17 6.04 1.35 0.41 0.41 10.44
5 Ingrid Lome-Hagman Kolbotn & Skimt OL 39.30 4.21 3.47 0.48 3.06 6.20 2.13 7.46 8.38 1.06 0.47 0.38 10.46
6 Lilian Samuelsson Kungälvs OK 40.31 3.16 7.29 0.51 3.24 6.54 3.01 6.26 5.56 1.47 0.48 0.39 11.08
7 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 43.39 2.13 4.31 1.26 3.40 7.02 6.27 8.18 7.16 1.16 0.49 0.41 10.58
8 Berit Ivehag Främmestad IK 49.01 2.23 3.32 1.24 3.19 6.39 4.36 9.2514.01 2.16 0.47 0.39 10.50
9 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 49.07 2.45 7.52 0.47 5.12 7.16 3.49 6.1511.38 1.57 0.53 0.43 11.10
10 Gunilla Lundgren OK Grane 59.33 14.49 5.01 1.46 3.44 9.53 3.36 5.5211.18 1.51 0.58 0.45 11.12
11 Eva Isaksson OK Skogshjortarna 65.28 3.28 9.07 1.0512.27 6.42 2.5713.0213.00 1.55 1.00 0.45 10.54
12 Berit Hildén OK Skogshjortarna 71.53 3.42 8.01 2.04 9.0611.53 6.3316.06 8.20 4.07 1.15 0.46 11.02
13 Ulla Sönsteröd SOK 68 76.19 32.47 5.17 1.12 9.26 7.29 2.24 7.05 7.15 1.38 1.04 0.42 11.06
Fel Lotta Granholm Linköpings OK 77.48 2.20 28.02 6.35 13.00 9.0011.16 1.27 0.52 0.39 11.04 Fel: 42 saknas
Fel Eli Klovning Porsgrunn OL 79.14 4.21 6.05 1.12 4.4211.41 7.53 2.52 0.50 0.42 10.56 Fel: 39 saknas
| | | D65 2317 m 160 35 51 97 75 31 61 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 161 220 68 265 224 496 264 283 112 126 98
1 Eivor Steen-Olsson Kungälvs OK 28.35 2.06 2.33 1.13 2.26 3.04 5.04 3.24 5.15 2.14 0.42 0.34 11.01
2 Kerstin Fredriksson Ljungskile FK 33.17 2.56 2.37 1.13 2.44 3.27 6.33 4.49 4.41 2.50 0.49 0.38 10.49
3 Marianne Grahn Sävedalens AIK 35.33 2.12 3.21 1.39 2.41 3.30 6.39 7.13 4.36 2.25 0.41 0.36 10.47
4 Britta Daniels Malungs OK Skogsmård 36.33 2.35 4.28 1.28 2.59 3.35 6.54 4.01 5.26 3.25 0.57 0.45 10.45
5 Lisbeth Johansson Södertälje-Nykvarn 39.14 2.56 4.13 1.37 3.32 3.59 7.14 4.48 6.29 2.47 1.00 0.39 10.55
6 Britta Sahl IF Hagen 43.46 3.52 3.44 1.41 4.04 5.11 8.30 5.23 6.08 3.50 0.45 0.38 10.59
7 Anna-Lisa Andersson Lidköpings VSK 46.52 4.24 4.28 1.50 3.27 6.00 9.57 5.29 5.57 3.29 1.02 0.49 10.51
8 Brita Särdqvist IK Ymer 49.04 3.24 6.05 1.27 5.51 5.18 8.19 6.21 7.55 2.40 0.58 0.46 11.09
9 Stina Andersson Uddevalla OK 50.18 3.53 4.04 5.03 4.14 6.26 9.07 5.42 5.53 4.04 1.01 0.51 10.53
10 Anne Lise Ronäss Porsgrunn OL 53.12 2.43 3.25 4.51 3.09 4.09 9.45 7.3212.38 3.26 0.51 0.43 11.05
11 Ingrid Hansson Laholms IF 55.38 5.36 7.44 1.31 4.43 6.34 10.24 5.47 7.23 3.51 1.14 0.51 11.07
12 Ingrid Borgliden Vänersborgs SK 56.59 3.16 7.49 2.18 3.52 9.52 7.55 8.51 7.42 3.14 1.17 0.53 10.57
13 Eila Heikkilä OK Gipen 57.14 2.5313.52 2.24 4.15 5.47 11.35 5.04 6.22 3.17 0.56 0.49 11.03
DiskGreta Höglund OK Flundrehof 135.22 35.22 10.43 Utg:50,51.. saknas Diskad
| | | D70 2317 m 160 35 51 97 75 31 61 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 161 220 68 265 224 496 264 283 112 126 98
1 Signe Nyman Uddevalla IS 41.33 2.15 3.51 1.38 3.21 3.50 8.12 8.21 5.32 2.51 0.52 0.50 11.27
2 Gunnel Hammarsten Kils OK 50.02 5.0615.51 1.07 2.48 4.38 6.21 4.31 5.51 2.11 0.49 0.49 11.15
3 Marianne Skålberg OK Kroppefjäll 51.40 11.29
4 Elvy Fredin Stigsökarna 58.20 11.25
5 Asta von Porat IK Ymer 58.21 2.48 4.22 2.17 3.5710.53 10.34 6.50 9.35 4.50 1.18 0.57 11.17
6 Ketty Ahlin Stora Tuna IK 72.36 8.36 7.08 1.58 3.56 5.42 24.40 5.41 9.40 3.39 0.52 0.44 11.21
7 Barbro Svensson Uddevalla IS 74.46 10.35 6.57 2.13 3.52 5.44 24.29 5.51 9.40 3.42 0.57 0.46 11.19
Fel Ann-Marie Persson IK Gandvik 63.45 3.4216.00 2.49 5.02 5.04 8.59 7.59 0.53 0.41 11.23 Fel: 61 saknas
| | H10 2239 m 54 91 93 156 146 141 69 126 44 80 Starttid
Sträcklängder: 192 191 152 411 184 298 131 314 142 126 98
1 Tobias Lundberg Almby IK 19.07 1.25 1.08 1.37 3.52 2.23 2.32 1.06 2.10 1.26 0.51 0.37 10.35:02 För sen nollning 0.58
2 Emil Hallsten OK Skärmen 20.06 2.20 1.15 1.12 3.43 2.51 2.21 1.02 1.58 2.08 0.49 0.27 10.41:08 För sen nollning 0.52
3 Jesper Liderud Lidköpings VSK 22.07 2.09 1.13 1.09 3.06 5.28 2.16 0.59 2.15 2.14 0.45 0.33 10.51:09 För sen nollning 0.51
4 Marius Staff OL Toten-Troll 22.12 2.28 1.21 1.36 4.27 2.48 2.54 1.08 3.06 1.13 0.40 0.31 10.33:01 Sen 1.01
5 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 24.40 2.58 1.11 2.42 4.16 3.19 3.20 1.23 3.08 0.57 0.59 0.27 10.45:08 För sen nollning 0.52
6 Johan Andersson Ryda SK 24.56 2.26 1.18 1.22 3.50 8.03 2.30 0.59 2.37 0.42 0.41 0.28 10.49:24 För sen nollning 0.36
7 Filip Grahn Hestra IF 26.11 2.24 1.13 3.51 5.55 2.44 3.05 1.02 3.24 0.59 1.02 0.32 10.29:13 För sen nollning 0.47
8 Erik Lindblom Vänersborgs SK 27.39 2.48 1.23 2.00 4.41 7.47 2.44 1.16 2.29 1.02 0.56 0.33 10.27:10 För sen nollning 0.50
9 Erik Alpsten IF Hagen 28.32 3.17 1.55 1.43 5.43 3.55 3.46 1.46 3.31 1.20 0.53 0.43 10.46:59 För tidig nollning 0.0-
10 Victor Flingmark Uddevalla OK 30.56 2.17 1.15 1.28 3.3114.22 2.24 1.04 2.25 0.49 0.46 0.35 10.43:27 För sen nollning 0.33
11 Tobias Bjurström OK Skogsmunken 31.25 2.48 1.47 2.08 4.53 4.21 4.24 1.28 6.21 1.53 0.49 0.33 10.33:19 För sen nollning 0.41
12 Johan Ivarsson OK Kullingshof 31.31 2.36 1.43 3.48 4.14 9.08 3.08 1.07 3.23 1.10 0.42 0.32 10.37:03 För sen nollning 0.57
13 Robin Pedersen OLK Argus 57.15 2.50 1.40 5.2815.1021.39 2.50 1.21 3.30 1.13 0.52 0.42 10.39:13 För sen nollning 0.47
| | | H12 2593 m 88 85 150 157 147 144 59 63 126 80 Starttid
Sträcklängder: 149 212 314 258 322 226 325 325 97 267 98
1 Christer Garpenlund KFUM Örebro OK 19.40 1.58 1.24 2.41 1.59 2.28 2.10 1.55 2.37 1.00 1.02 0.26 11.31:04 För sen nollning 0.56
2 Robert Vångell Linköpings OK 20.16 2.04 1.34 2.52 2.00 3.05 2.08 2.11 2.00 0.52 1.04 0.26 11.10:15 För sen nollning 0.45
3 Eskil Kinneberg Raumar O-lag 23.26 2.16 1.40 3.01 2.05 2.48 2.24 3.54 2.36 1.08 1.07 0.27 11.26:15 För sen nollning 0.45
4 Jonathan Andersson Säterbygdens OK 25.33 2.42 2.19 3.26 2.44 3.51 2.34 2.20 2.39 1.16 1.16 0.26 11.20:16 För sen nollning 0.44
5 Hampus Carlsson Trollhättans SK 27.22 1.19 2.04 3.34 3.12 4.17 3.15 2.24 3.01 2.28 1.21 0.27 11.18
6 Tobban Karlsson OK Skogsmunken 27.40 1.24 3.03 4.22 6.1614.45 4.04 2.57 3.28 1.15 1.32 0.29 11.17
7 Petter Ericson Åmåls OK 29.39 2.26 2.17 5.25 3.01 3.59 2.45 2.52 3.32 1.24 1.28 0.30 11.18:09 För sen nollning 0.51
8 Petter Näss Björgul Halden SK 30.48 2.26 1.40 4.15 3.36 7.52 3.46 2.14 2.32 0.49 1.13 0.25 11.14:06 För sen nollning 0.54
9 Emil Andersson OK Kullingshof 30.52 0.42 7.32 3.58 2.26 3.53 3.05 2.37 3.25 1.08 1.34 0.32 11.23
10 Erik Claesson OK Orinto 31.24 3.35 2.44 4.25 3.15 4.11 3.01 2.54 3.17 1.32 1.55 0.35 11.30:05 Sen 0.05
11 Markus Alme´n Främmestad IK 31.57 1.47 7.32 3.58 2.26 3.53 3.05 2.37 3.25 1.08 1.34 0.32 11.21:11 För sen nollning 0.49
12 Jonathan Erlandsson Uddevalla OK 32.10 3.03 2.04 3.16 2.56 5.50 4.00 2.38 5.40 0.55 1.18 0.30 11.34:45 För sen nollning 0.15
13 Adam Sandström Stångenäs AIS 32.49 3.00 3.36 4.28 5.14 3.55 3.02 2.53 3.16 1.19 1.29 0.37 11.27:08 För sen nollning 0.52
14 Andreas Karlsson OK Kroppefjäll 32.50 1.58 3.36 4.28 5.14 3.55 3.02 2.53 3.16 1.19 1.29 0.37 11.31
15 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 34.20 2.01 1.53 3.57 9.16 3.03 6.32 2.08 2.35 1.04 1.23 0.28 11.07:15 För sen nollning 0.45
16 Martin Hallberg Lidköpings VSK 34.25 4.59 2.39 4.33 2.59 7.03 2.58 2.51 3.07 1.24 1.20 0.32 11.19:04 För sen nollning 0.56
17 Eric Lindblad Hjobygdens OK 34.30 4.14 2.01 4.19 2.51 5.50 4.11 4.06 3.23 1.19 1.51 0.25 11.33:13 För sen nollning 0.47
18 Johannes Andersson Ryda SK 35.36 5.12 1.59 4.18 2.49 5.44 4.41 3.01 4.09 1.17 1.53 0.33 11.32:15 För sen nollning 0.45
19 Rasmus Bäck OK Kullingshof 36.06 3.44 2.35 3.42 3.2310.53 3.03 3.04 2.37 0.30 10.26:33
20 Oskar Norberg Trollhättans SOK 37.28 1.46 2.44 4.54 3.2410.49 3.19 3.27 3.56 0.31 10.29
21 Isak Krantz IK Gandvik 39.27 2.36 2.06 3.34 3.1016.13 2.34 2.57 3.36 1.00 1.09 0.32 10.24:13 För sen nollning 0.47
22 Henrik Karlsson Uddevalla OK 40.08 2.57 3.30 4.3410.23 6.58 3.07 2.29 3.23 1.02 1.15 0.30 11.08:24 För sen nollning 0.36
23 Jesper Sjögren OK Kullingshof 44.05 2.33 7.02 4.45 2.2615.42 2.51 2.32 3.14 1.09 1.15 0.36 11.04:12 För sen nollning 0.48
24 Oskar Havner Kungälvs OK 45.44 2.38 3.08 5.11 3.1913.07 4.18 4.27 5.04 2.36 1.22 0.34 11.25:32 För sen nollning 0.28
25 Oscar Stenberg OK Skogsvargarna 46.00 3.13 5.47 7.46 6.0314.52 5.42 5.23 5.12 1.50 7.27 1.17 10.28
26 Jon Hoof Alfta-Ösa OK 49.24 2.36 2.1323.39 6.02 3.46 2.49 2.35 2.45 1.09 1.21 0.29 11.09:16 För sen nollning 0.44
27 Pontus Doverstav IK Ymer 50.50 3.00 3.07 5.4214.22 7.48 4.29 4.14 4.36 1.26 1.36 0.30 11.12:07 För sen nollning 0.53
28 Andreas Brag Jonson IK Ganvik 52.09 0.41 10.15:17
29 Fredrik Mattsson OK Kåre 58.02 2.30 7.58 4.3012.0613.46 4.59 4.06 4.22 1.22 1.51 0.32 11.25
30 Albin Östling OK Skogshjortarna 58.57 3.25 7.58 4.3012.0613.46 4.59 4.06 4.22 1.22 1.51 0.32 11.23:20 För sen nollning 0.40
31 Ludvig Wenklov Kungälvs OK 63.46 7.31 9.17 5.12 3.0223.45 3.25 3.24 4.26 1.25 1.45 0.34 10.30:45 Sen 4.45
32 Anders Ohlsson Uddevalla OK 65.32 2.2011.39 6.09 3.5119.21 7.47 3.41 6.20 1.55 1.50 0.39 11.13:19 För sen nollning 0.41
Fel Sebastian Dahlström Åmåls OK 37.54 2.21 2.43 4.36 4.41 6.22 6.50 2.46 3.43 1.26 2.26 11.06:30 Fel: 80 saknas För sen no
DiskRasmus Luescher OLK Argus 135.09 35.09 11.04:57 Utg:50,51.. saknas Diskad
DiskJacob Lund IFK Göteborg 135.44 35.44 11.11:22 Felst, sprungit fel bana
Utg Anders Karlsson Trollhättans SOK 135.44a
| | | | | | | | H14 3012 m 90 79 83 93 55 95 96 149 143 42 127 80 Starttid
Sträcklängder: 283 182 155 381 249 124 181 248 326 318 193 274 98
1 Rassmus Andersson Säterbygdens OK 26.30 2.25 2.29 1.16 3.09 1.46 1.06 2.50 2.47 2.36 2.30 1.40 1.29 0.27 10.38:08 För sen nollning 0.52
2 Rufus Wiena Uddevalla OK 28.32 3.52 2.33 1.26 3.12 2.06 1.01 3.04 2.40 2.32 2.32 1.40 1.25 0.29 10.36:03 För sen nollning 0.57
3 Oscar Andersson Säterbygdens OK 28.48 2.46 1.57 1.51 4.04 2.20 1.00 2.26 2.44 2.48 3.08 1.41 1.39 0.24 11.10:16 För sen nollning 0.44
4 Fredrik Lind Säterbygdens OK 30.25 4.14 2.29 1.13 3.11 2.47 1.25 2.05 2.35 3.55 2.51 1.46 1.31 0.23 11.06:04 För sen nollning 0.56
5 Henrik Sundqvist Säterbygdens OK 30.43 2.40 4.29 1.20 4.04 1.49 1.10 1.46 2.22 3.06 4.29 1.39 1.26 0.23 11.16:03 För sen nollning 0.57
6 Simon Andersson OK Kullingshof 32.37 2.44 2.05 1.37 3.09 2.28 1.14 1.57 5.38 2.50 4.22 2.12 1.54 0.27 10.30:04 För sen nollning 0.56
7 Erik Andersson IK Gandvik 32.54 2.29 5.22 1.18 2.59 2.02 2.20 2.14 3.24 3.59 3.11 1.50 1.18 0.28 10.24:26 För sen nollning 0.34
8 Jakob Enmark Gävle OK 33.47 2.39 3.23 1.32 2.52 4.41 1.10 2.06 3.02 6.37 2.27 1.43 1.11 0.24 11.02:12 För sen nollning 0.48
9 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 34.14 4.07 3.03 1.23 3.01 2.19 1.24 2.03 5.43 3.46 3.10 2.03 1.49 0.23 10.28:43 För sen nollning 0.17
10 Simon Sanderi Lidköpings VSK 37.28 2.41 1.54 1.26 2.55 2.03 1.08 3.44 3.14 4.11 7.58 4.23 1.25 0.26 10.54:14 För sen nollning 0.46
11 Rasmus Persson Falköpings AIK 38.20 2.42 5.14 1.35 4.33 4.32 2.38 3.08 2.04 3.16 3.44 3.13 1.15 0.26 11.32:09 För sen nollning 0.51
12 Marcus Krona OK Skogshjortarna 40.33 3.09 3.11 2.35 4.57 3.10 1.50 3.06 5.26 4.09 4.07 2.29 1.56 0.28 10.34:12 För sen nollning 0.48
13 Gustav Eklöf IK Ymer 41.07 2.38 9.38 1.36 3.23 3.03 1.13 4.31 2.57 4.44 3.13 2.12 1.38 0.21 10.42:06 För sen nollning 0.54
14 Gustav Stenberg OK Skogshjortarna 41.10 2.55 3.16 4.27 4.14 2.52 2.07 3.32 4.25 5.31 3.56 1.56 1.34 0.25 11.28:01 För sen nollning 0.59
15 David Jonsson OK Klyftamo 42.29 3.01 2.06 2.22 7.22 2.41 1.15 2.44 4.46 8.26 3.44 2.08 1.26 0.28 11.20:04 För sen nollning 0.56
16 Joakim Ljunglide OK Kullingshof 43.40 3.15 2.19 1.56 4.01 2.47 1.16 2.33 8.21 4.51 7.06 3.03 1.37 0.35 10.48:06 För sen nollning 0.54
17 André Erlandsson Uddevalla OK 44.24 3.31 3.31 2.06 4.36 2.47 2.34 3.32 5.27 4.32 6.04 2.37 2.36 0.31 11.08:07 För sen nollning 0.53
18 Kasper Reiderstedt OK Skogshjortarna 46.04 3.14 2.40 2.44 9.39 4.20 2.11 4.48 3.21 4.25 3.41 2.49 1.47 0.25 10.40:21 För sen nollning 0.39
19 Johan Wihlborg OK Vilse 87 49.16 3.0910.27 1.28 5.24 4.45 1.52 3.22 3.49 5.07 5.17 2.30 1.35 0.31 10.52:13 För sen nollning 0.47
20 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 50.13 3.13 3.58 2.39 4.09 3.47 1.43 2.50 4.04 5.1212.39 3.27 1.57 0.35 10.26:33 För sen nollning 0.27
21 Andreas Edström Oppsal 51.26 2.50 3.30 2.20 3.58 2.24 1.30 2.26 4.49 8.3312.31 3.23 2.35 0.37 11.24 För tidig nollning -1.0
22 Markus Hederskog Hjs-Vansbro OK 53.02 2.59 5.12 1.27 3.03 2.37 5.17 2.31 5.3713.33 6.43 1.56 1.38 0.29 11.00 För tidig nollning -1.0
23 Tobias Grund OK Roto 54.00 10.33
24 Andreas Doverstav IK Ymer 57.04 3.00 7.51 2.23 4.28 3.03 1.53 4.43 3.3814.18 5.51 4.04 1.27 0.25 11.30:08 För sen nollning 0.52
25 Erik Nero Mullsjö SOK 62.47 4.22 7.26 2.20 5.18 3.09 1.42 4.59 5.0014.21 4.52 7.00 1.47 0.31 10.50:09 För sen nollning 0.51
26 Simon Johansson OK Kullingshof 65.14 6.25 3.32 2.0814.02 4.02 4.41 9.36 7.06 6.00 3.57 1.51 1.28 0.26 11.04:13 För sen nollning 0.47
27 Albert Skaar Ryda SK 66.31 2.53 3.14 4.13 5.1817.48 2.06 3.53 4.17 8.04 7.00 5.08 2.00 0.37 11.14:11 För sen nollning 0.49
28 Mikael Johansson OK Skärmen 66.44 2.35 1.55 4.11 9.4216.01 1.11 2.08 2.26 3.3818.37 1.52 1.58 0.30 11.12 För tidig nollning -1.0
29 Dag Stridh Stenungsunds OK 66.59 5.29 5.24 3.41 5.12 3.04 1.43 5.06 9.14 7.0513.47 4.32 2.16 0.26 10.46:09 För sen nollning 0.51
30 Daniel Sandberg OK Gipen 67.07 4.31 9.42 2.41 8.43 4.21 2.34 3.52 9.31 8.02 7.44 3.02 1.55 0.29 10.58:06 För sen nollning 0.54
31 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 67.52 4.05 6.10 2.4716.06 5.53 1.28 6.29 4.21 8.26 6.07 3.21 2.07 0.32 11.26:05 För sen nollning 0.55
32 Erik Olofsson Trollhättans SOK 71.44 2.3111.17 2.2517.05 5.51 1.22 6.23 4.21 8.34 6.10 3.18 1.59 0.28 11.22:10 För sen nollning 0.50
Fel Viktor Haggren OK Skogshjortarna 43.13 3.23 4.22 2.00 5.08 3.26 1.37 3.30 4.10 5.24 4.28 0.29 10.56:03 Felst, sprungit fel bana
DiskTony Nielsen Stångenäs AIS 135.47 35.47 11.34:47 Utg:50,51.. saknas Diskad
EjS Fredrik Schmiterlöw Hjobygdens OK
EjS Claes Norman KFUM Örebro OK
| | | | | | | | H16 3410 m 67 52 96 149 142 94 161 48 35 42 44 80 Starttid
Sträcklängder: 319 536 249 248 407 271 280 185 376 70 245 126 98
1 Oskar Eklöf IK Ymer 28.34 2.39 4.19 2.03 1.50 3.03 2.16 3.11 2.13 3.03 0.39 2.13 0.34 0.31 10.13
2 Carl Magnusson IF Hagen 29.07 3.13 4.03 2.20 2.36 3.09 2.01 3.10 2.12 2.57 0.38 2.01 0.28 0.19 9.58
3 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 29.09 2.57 4.30 2.26 1.58 3.12 2.07 2.52 2.30 3.02 0.37 1.59 0.35 0.24 10.08
4 Benjamin Edlund IK Ymer 29.47 2.07 4.27 3.35 2.22 3.14 1.56 2.13 3.43 2.45 0.32 1.48 0.37 0.28 10.26
5 Björn Norman KFUM Örebro OK 30.18 3.22 4.42 2.23 2.51 3.15 2.23 2.21 2.10 3.07 0.38 2.17 0.28 0.21 10.21
6 Johan Törnroth Hjobygdens OK 30.31 2.33 4.55 2.54 2.30 3.14 2.07 2.51 2.37 3.00 0.48 2.03 0.36 0.23 10.07
7 Oscar Vångell Linköpings OK 31.03 2.37 6.49 3.25 1.58 3.38 1.53 2.03 2.00 3.01 0.34 2.07 0.34 0.24 10.16
8 Daniel Larsson Vänersborgs SK 31.18 2.25 4.43 2.48 2.07 5.05 2.03 2.36 2.39 3.29 0.39 1.53 0.30 0.21 10.17
9 Stefan Karlsson Hjobygdens OK 32.16 5.28 4.31 2.35 2.53 3.11 2.19 2.23 2.18 3.03 0.35 2.10 0.28 0.22 10.19
10 Samuel Andersson IK Gandvik 32.18 3.07 7.08 1.45 1.36 4.04 2.09 2.54 3.05 2.43 0.32 2.12 0.34 0.29 10.10
11 Per Spetz Stenungsunds OK 32.43 4.12 4.02 2.20 2.37 3.30 2.27 3.36 2.39 3.25 0.42 2.19 0.33 0.21 9.57
12 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 33.05 6.32 4.11 2.00 2.19 3.24 2.27 2.34 2.36 3.26 0.35 2.05 0.34 0.22 10.30
13 Kristian Dahlström Åmåls OK 34.07 2.36 5.30 3.15 4.36 3.28 2.33 2.21 2.44 3.18 0.43 2.03 0.34 0.26 10.29
14 Karl Jansson Främmestad IK 34.21 2.27 4.32 2.27 3.34 3.31 2.21 2.51 4.35 4.11 0.42 2.13 0.34 0.23 10.00
15 Jonas Wallin OK Roto 34.48 4.17 6.34 2.26 2.14 3.42 1.51 2.17 2.33 2.50 1.58 2.54 0.45 0.27 10.27
16 Mikael Andersson OK Skogshjortarna 35.15 3.37 4.02 3.40 2.37 3.20 1.55 6.20 2.12 2.54 1.22 2.23 0.31 0.22 10.25
17 Martin Hederskog Hjs-Vansbro OK 36.10 2.31 8.01 2.10 2.04 3.20 1.59 7.08 2.25 3.02 0.43 1.50 0.36 0.21 10.05
18 Tobias Johansson Åmåls OK 37.42 2.37 4.22 3.55 7.56 3.11 2.19 3.00 3.19 2.55 0.48 2.25 0.31 0.24 10.35
19 Jesper Wassblad Uddevalla OK 37.46 3.20 5.11 3.34 2.36 3.27 2.04 6.13 2.14 3.03 1.48 3.09 0.42 0.25 10.24
20 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 37.59 6.15 4.34 3.01 2.17 4.20 2.48 2.50 2.21 3.30 0.48 4.01 0.47 0.27 10.18
21 Jens Nyström IF Hagen 38.24 6.28 5.51 3.05 3.06 3.31 2.13 4.50 2.33 3.03 0.39 2.08 0.33 0.24 9.59
22 Olof Krantz IK Gandvik 38.25 5.04 4.33 2.54 3.13 3.19 2.18 7.06 2.02 3.57 0.40 2.20 0.34 0.25 10.02
23 Hans Persson Skogslöparna 38.51 6.05 4.44 4.27 4.07 3.19 3.13 2.23 2.29 3.00 1.48 2.20 0.36 0.20 10.22
24 John Kumlin IK Ymer 39.47 2.45 5.39 3.05 3.03 3.37 2.09 9.19 2.34 3.43 0.35 2.19 0.36 0.23 10.03
25 Johan Hoof Hestra IF 41.09 5.22 5.00 2.39 3.09 5.40 2.26 3.35 5.16 3.35 0.44 2.46 0.33 0.24 10.36
26 Emil Johansson Kungälvs OK 41.34 3.56 6.33 2.54 2.41 4.04 4.36 6.04 2.48 3.50 0.40 2.37 0.28 0.23 10.06
27 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 41.50 4.08 4.45 3.58 2.08 4.15 2.52 4.32 6.36 4.06 0.55 2.35 0.34 0.26 10.11
28 Mattias Lundberg Almby IK 43.08 4.18 5.48 4.09 2.47 4.10 3.31 2.48 5.44 4.47 1.28 2.28 0.39 0.31 10.23
29 Jimmy Andersson OK Kullingshof 44.09 4.54 6.25 3.30 3.47 4.42 4.36 4.12 3.18 4.19 0.51 2.32 0.38 0.25 10.33
30 Anton Broberg-Holm IK Gandvik 44.28 2.56 4.53 3.47 2.45 3.44 2.0714.20 2.19 3.37 0.42 2.19 0.34 0.25 9.56
31 Oskar Krantz IK Gandvik 44.36 4.36 6.10 3.07 2.30 4.22 2.59 6.29 2.47 4.34 1.10 4.48 0.39 0.25 10.20
32 Patrik Hansson Herrestads AIF 45.16 3.21 6.14 4.33 2.05 3.48 9.59 3.09 2.49 4.48 0.58 2.35 0.35 0.22 9.55
33 Olof Källman KFUM Örebro OK 47.00 2.58 7.22 4.12 2.42 4.42 6.33 5.04 2.25 3.56 0.37 5.09 0.52 0.28 10.09
34 Markus Grund OK Roto 54.21 8.3710.19 3.50 6.02 6.19 2.47 3.45 3.34 3.57 0.45 3.16 0.40 0.30 10.32
35 Stig Carlson Asker SK 59.14 2.26 7.53 8.22 3.17 3.38 8.50 9.40 5.15 5.10 0.50 2.49 0.41 0.23 10.04
36 Joakim Andersson IK Ymer 66.57 13.0020.34 3.31 3.12 4.16 2.13 8.38 3.16 3.51 0.45 2.38 0.38 0.25 10.34
37 Isak Partanen Stenungsunds OK 83.46 14.03 8.14 5.4610.59 4.23 6.3113.10 3.55 7.01 4.36 4.05 0.37 0.26 10.28
Fel Jakob Lundberg KFUM Örebro OK 38.17 2.54 5.08 3.31 2.45 4.50 4.13 5.07 2.22 2.44 0.39 0.27 10.14 Fel: 35 saknas
Fel Daniel Axelsson Vänersborgs SK 43.13 3.11 4.34 2.04 1.4616.29 2.13 3.32 3.45 2.35 0.32 0.20 10.12 Fel: 44 saknas
Fel Oscar Gustafsson Idefjordens SK 139.48 65.23 9.48 4.28 3.07 8.01 2.15 2.20 2.41 3.31 1.57 36.17 11.26:56 Fel: 80 saknas Sen 55.56
DiskViktor Axelsson Trollhättans SK 134.49 34.49 10.15 Felst, sprungit fel bana
EjS Marcus Andersson Idefjordens SK
| | | | | | | | | H18 3523 m 50 51 52 92 33 97 39 46 47 61 32 41 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 191 593 218 153 431 95 547 162 213 174 219 68 126 98
1 Ola Martner Tolered-Utby OL 25.29 1.40 1.26 4.33 1.30 1.12 2.59 0.46 3.30 1.16 1.31 1.43 1.45 0.44 0.31 0.23 11.59
2 David Bejbom Uddevalla OK 25.36 1.27 1.18 3.51 1.55 1.11 2.55 1.18 3.14 1.07 1.28 2.12 1.48 1.07 0.25 0.20 12.02
3 Fredrik Björklund KFUM Örebro OK 26.33 1.37 1.35 4.13 1.25 1.40 2.59 0.37 3.43 1.49 1.44 1.53 1.46 0.40 0.30 0.22 11.43
4 Magnus Hov Halden SK 26.44 1.26 1.41 4.07 1.27 1.14 3.24 0.41 3.52 1.00 1.42 1.44 2.06 1.28 0.28 0.24 12.05
5 Olle Karlsson Tullinge SK 26.52 2.41 1.17 4.26 1.30 1.06 3.15 0.37 3.33 1.32 1.32 1.40 1.50 0.55 0.31 0.27 11.54
6 Stefan Jonsson OK Klyftamo 27.32 2.04 1.40 4.23 1.51 1.14 3.32 0.43 3.29 1.21 1.50 2.12 1.55 0.32 0.24 0.22 11.56
7 Emanuel Winblad Uddevalla OK 27.39 1.38 1.33 4.34 1.42 1.22 3.53 0.44 3.45 1.12 1.44 1.48 2.13 0.41 0.28 0.22 9.54
8 Erik Amberg Järla IF OK 27.47 1.32 1.49 5.04 1.32 1.08 3.19 0.38 3.42 1.05 1.44 1.56 2.06 1.19 0.29 0.24 12.04
9 Erik Rönnestrand Frösö IF 28.11 1.52 2.20 4.31 1.40 1.06 3.18 0.45 3.54 1.14 1.45 1.47 2.35 0.37 0.27 0.20 11.45
10 Johan Olsson Hjobygdens OK 28.39 2.58 1.11 4.03 1.50 1.11 3.08 0.36 4.48 1.19 1.39 1.52 2.35 0.36 0.30 0.23 12.09
11 Johan Hamelius Säterbygdens OK 28.48 1.46 2.19 5.06 1.47 1.27 3.25 0.39 3.25 1.20 1.56 2.01 2.01 0.45 0.28 0.23 11.55
12 Jonas Allared Hagaby GOIF 29.09 1.38 3.43 4.09 1.23 1.21 2.42 0.39 3.35 1.37 1.36 1.32 3.29 0.53 0.29 0.23 11.38
13 Martin Nyström Tullinge SK 29.40 1.32 1.28 4.22 1.40 1.29 4.59 0.39 3.35 1.08 2.22 1.54 2.51 0.39 0.32 0.30 11.57
14 Jonas Karlsson OK Skogsmunken 29.49 1.48 1.42 4.33 1.33 2.04 3.49 0.58 3.48 1.27 2.30 1.49 2.14 0.37 0.30 0.27 11.50
15 Jesper Tiberg Hjobygdens OK 30.22 1.41 1.39 4.27 1.39 1.21 3.02 0.46 3.31 1.19 5.26 1.54 2.13 0.37 0.26 0.21 11.41
16 Simon Lindberg Västerås SOK 30.41 1.51 1.40 4.37 3.51 1.10 3.18 0.38 3.31 1.47 2.12 2.15 2.06 0.50 0.29 0.26 12.08
17 Erik Lind Säterbygdens OK 30.44 2.31 1.53 4.36 1.43 1.25 3.04 0.44 3.29 1.18 2.05 4.17 2.06 0.41 0.29 0.23 12.07
18 Öyvind Watterdal OL Tönsberg 30.51 1.56 3.44 4.40 1.41 1.10 3.59 0.33 3.31 0.59 1.33 2.22 3.06 0.50 0.26 0.21 12.12
19 Jon Gustafsson IK Hakarpspojkarna 31.10 0.30 11.01
20 Erik Johansson Falköpings AIK 31.35 1.45 2.21 4.36 2.28 2.25 3.32 0.44 4.09 1.27 1.43 1.59 2.47 0.43 0.29 0.27 11.52
21 Per Holmbäck Hjobygdens OK 32.42 4.11 1.33 4.59 1.39 1.29 3.16 0.46 4.18 1.50 1.57 2.13 2.26 1.12 0.31 0.22 9.52
22 Daniel Persson Skogslöparna 33.00 3.22 1.49 4.29 1.38 1.25 3.29 1.53 4.29 1.13 1.56 2.17 3.14 0.53 0.31 0.22 11.34
23 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 33.26 2.42 1.38 4.40 3.31 1.22 3.13 0.48 4.39 1.48 1.55 2.00 3.28 0.48 0.30 0.24 11.37
24 Anton Blomgren Hagaby GOIF 33.33 3.08 2.01 7.26 2.00 1.59 3.13 0.39 3.32 1.38 2.39 1.55 1.38 0.53 0.28 0.24 11.51
25 Erik Soderholm Litsbygdens SK 33.43 2.08 2.04 6.08 2.07 1.37 3.27 0.57 4.44 1.25 1.59 3.13 2.16 0.46 0.30 0.22 12.14
26 Lars Axelsson Hjobygdens OK 34.09 2.09 1.36 5.23 1.49 1.12 4.18 0.37 4.07 2.15 3.14 2.09 3.35 0.48 0.31 0.26 12.13
27 Jonas Törnå Västerås SOK 34.15 2.43 1.56 5.41 5.46 1.09 3.22 0.39 3.38 1.04 1.46 1.46 2.12 1.32 0.35 0.26 11.58
28 Daniel Mauritzon IF Hagen 34.55 1.50 1.50 7.48 1.49 1.23 3.57 1.25 4.30 1.18 1.52 2.21 3.18 0.45 0.27 0.22 11.32
29 Marcus Karldén Kvillebyns SK 35.30 2.06 2.47 5.54 1.47 1.50 4.24 0.48 4.09 1.27 2.46 3.01 2.37 1.03 0.30 0.21 11.47
30 Anders Ohlsson Tullinge SK 35.58 2.57 1.34 7.38 4.03 1.10 4.36 0.36 3.40 1.22 1.45 1.24 3.38 0.41 0.29 0.25 11.31
31 Daniel Muschke Falköpings AIK 36.30 3.21 2.38 5.49 1.45 1.21 3.58 0.45 5.21 1.15 2.01 3.39 2.44 0.52 0.34 0.27 11.42
32 Karl Levin OK Tyr 36.31 2.07 2.37 4.32 1.31 1.13 3.44 0.42 5.19 1.53 2.02 3.30 5.40 0.39 0.33 0.29 9.56
33 Daniel Olsson Uddevalla OK 38.40 1.28 1.36 5.14 4.47 1.37 4.22 0.48 4.17 1.11 7.03 1.49 2.52 0.39 0.34 0.23 11.35
34 Torbjörn Kristiansson OK Kroppefjäll 38.58 2.38 1.48 6.09 2.13 1.45 3.41 0.48 5.05 1.47 2.33 2.15 6.37 0.40 0.34 0.25 11.40
35 Joakim Lindholm OK Hällen 40.29 3.02 2.22 4.39 1.45 1.03 3.28 0.36 3.46 8.12 1.48 4.45 3.06 1.00 0.31 0.26 12.11
36 Joakim Järphag Sävedalens AIK 40.31 2.08 5.57 5.00 2.01 2.02 7.38 0.45 4.40 1.30 2.11 2.14 2.33 0.52 0.32 0.28 11.48
37 Erik Skaar Ryda SK 40.32 2.26 1.37 9.52 1.42 1.40 3.56 1.01 4.47 1.45 2.02 4.15 3.35 0.54 0.32 0.28 11.30
38 Gustav Groth KFUM Örebro OK 41.04 3.59 5.09 4.34 2.00 1.13 4.03 0.39 3.31 3.43 6.35 1.50 2.03 0.41 0.34 0.30 11.39
39 Jonathan Rosendahl Västerås SOK 45.19 1.46 4.01 4.08 1.58 1.05 3.14 0.41 3.26 2.17 7.42 3.43 8.25 1.18 0.56 0.39 12.06
40 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 53.19 2.10 4.07 8.15 2.48 3.22 5.08 1.16 8.03 2.10 2.55 4.12 6.38 1.06 0.39 0.30 12.10
41 Daniel Sandström Stångenäs AIS 57.56 2.27 2.36 8.06 3.08 2.04 5.42 0.58 6.0112.58 4.00 4.04 3.31 1.10 0.44 0.27 12.01
42 Simon Bardh Uddevalla OK 62.01 2.19 4.3116.29 2.56 6.01 6.55 1.05 7.12 1.49 5.12 2.53 2.40 1.06 0.30 0.23 9.58
43 Tobias Govik Stångenäs AIS 80.59 3.37 2.56 7.36 2.04 7.01 4.20 0.5024.0110.26 3.14 2.1610.49 0.43 0.38 0.28 9.57
Fel Carl Jo Sveen Nydalens SK 27.15 1.46 1.26 4.13 1.37 1.16 3.21 0.48 3.52 1.16 1.45 1.48 2.33 0.26 11.46 Fel: 44 saknas
Fel Erik Lindström Västerås SOK 42.21 1.34 2.17 4.29 1.43 1.43 5.17 1.24 2.46 4.23 4.33 1.07 0.46 0.37 11.44 Fel: 46 saknas
DiskMattias Prick Uddevalla OK 135.00 9.51 Utg:50,51.. saknas Diskad
DiskAnders Olby Västerås SOK 135.19 11.49 Utg:50,51.. saknas Diskad
EjS Tobias Johansson OK Skogshjortarna
EjS Fredrik Johansson OK Kullingshof
EjS Henrik Bagge-Johansson OK Skärmen
EjS Daniel Johannesson Västerås SOK
EjS Gustav Eriksson IF Hagen
| | | | | | | | | | | H20 3813 m 56 42 35 55 53 37 33 39 49 94 31 161 32 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 181 212 70 560 297 152 294 504 135 302 130 231 243 166 112 126 98
1 Christian Christensen OK Pan Århus 26.34 1.23 1.20 0.26 3.24 2.21 1.28 2.17 3.12 0.57 1.56 0.47 1.36 2.00 1.27 1.12 0.27 0.21 11.56
2 Rasmus Djurhuus Spring Cup OK 30.09 1.22 1.24 0.27 4.25 2.04 1.22 2.03 3.11 1.33 3.02 1.07 2.11 2.17 1.56 0.54 0.29 0.22 11.34
3 Marcus Andersson VB OL 30.40 1.33 1.19 0.32 4.24 2.33 2.05 2.10 3.40 1.25 1.49 0.53 2.17 2.23 1.40 1.08 0.27 0.22 11.14
4 Sebastian Edlund IK Ymer 32.39 1.35 2.04 0.38 4.15 2.40 3.18 2.02 3.35 1.30 1.54 0.57 2.24 2.22 1.31 1.08 0.24 0.22 11.12
5 Daniel Karlsson OK Skogsmunken 32.57 1.28 1.40 0.36 5.22 2.34 2.01 2.20 4.22 1.22 2.21 1.08 2.05 2.07 1.46 1.21 0.24 12.06
6 Magnus Strand OK Landehof 33.11 1.15 1.25 0.28 3.55 3.30 1.40 2.30 3.17 1.04 3.01 2.08 2.09 3.17 1.28 1.15 0.27 0.22 9.58
7 Johan Persson Hagaby GOIF 33.26 1.37 1.51 0.46 4.29 2.36 1.32 2.39 4.03 1.13 2.11 1.03 2.08 3.01 2.06 1.11 0.34 0.26 11.52
8 Tue Lassen Fåborg OK 33.58 1.18 1.49 0.50 4.21 2.12 3.43 2.00 3.42 1.11 2.07 0.54 2.01 4.13 1.43 1.05 0.28 0.21 11.16
9 Gustav Enander Vänersborgs SK 34.10 1.52 2.07 0.48 4.12 2.34 2.05 2.25 3.53 1.40 2.14 1.03 1.53 2.42 2.41 1.09 0.29 0.23 11.44
10 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 34.12 1.15 1.33 0.38 5.29 2.28 1.36 2.23 3.51 1.18 2.19 0.57 1.50 2.55 3.04 1.40 0.31 0.25 11.42
11 Oskar Lund IK Vista 34.14 1.35 1.36 0.37 3.58 2.46 1.59 2.17 3.11 2.34 1.51 1.05 2.42 4.24 1.39 1.13 0.24 0.23 11.58
12 Christian Bobach Silkeborg OK 34.27 1.21 1.49 0.34 4.17 2.58 2.24 2.31 3.29 1.22 1.53 1.08 2.28 4.33 1.52 1.03 0.25 0.20 11.46
13 Christian Holmqvist Hestra IF 35.47 3.11 1.49 0.55 4.30 2.29 2.23 2.48 3.58 1.24 2.06 1.19 2.36 2.36 1.56 0.57 0.27 0.23 12.00
14 Karl Larsson Uddevalla OK 35.52 1.23 1.33 0.55 4.30 2.10 2.41 2.07 3.52 1.25 2.46 2.04 1.51 4.51 1.42 1.11 0.30 0.21 12.02
15 Ole Andersen Farum-Tisvilde OK 35.54 1.26 1.19 0.36 6.24 2.08 2.53 1.57 3.07 0.58 5.10 0.46 2.02 2.59 2.00 1.19 0.28 0.22 9.50
16 Harald Hermanrud Odense OK 36.03 1.40 1.17 0.43 4.06 2.19 2.27 2.11 3.38 1.22 3.54 1.08 2.11 4.30 2.00 1.37 0.33 0.27 11.18
17 Karl Larsson OK Kullingshof 37.24 1.19 1.24 0.53 4.16 2.14 1.51 4.07 3.34 1.20 3.02 0.57 3.04 5.02 2.05 1.18 0.32 0.26 9.52
18 Peter Gross Främmestad IK 38.03 2.06 1.51 1.22 4.57 2.48 3.03 2.11 3.30 1.08 3.07 0.58 3.07 2.55 2.40 1.32 0.26 0.22 9.48
19 Lars Strömqvist OK Skogshjortarna 38.16 1.46 2.03 2.30 4.50 2.42 2.29 2.32 4.14 1.26 2.27 0.53 1.55 2.49 3.14 1.33 0.33 0.20 11.38
20 Assar Lindström VB OL 38.31 1.18 1.59 0.30 4.05 8.23 1.47 2.13 3.37 1.24 2.57 0.47 1.59 3.54 1.40 1.07 0.28 0.23 11.22
21 Johan Levin OK Tyr 40.16 1.24 5.16 0.26 3.56 2.42 2.01 2.22 4.11 1.17 2.26 2.13 5.24 2.25 2.10 1.03 0.33 0.27 9.54
22 Martin Fredriksson OK Skogshjortarna 40.17 1.39 2.07 0.35 5.32 5.32 3.53 2.25 3.36 1.26 3.16 0.53 1.49 2.48 2.40 1.15 0.27 0.24 11.20
23 Mats Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 41.21 1.56 2.54 0.40 5.32 3.10 2.56 3.00 4.28 1.30 2.32 1.22 3.07 3.40 2.13 1.30 0.28 0.23 11.30
24 Henry Gross Främmestad IK 42.01 1.47 2.08 5.16 4.42 2.32 2.31 2.52 3.39 1.25 3.02 1.03 3.07 2.47 2.47 1.34 0.27 0.22 9.44
25 Gustav Östling OK Skogshjortarna 46.35 2.08 6.59 0.38 4.34 2.34 2.01 2.24 4.36 1.11 2.18 1.05 6.32 4.22 2.38 1.25 0.41 0.29 12.10
26 Hans Aleksander Östhagen OL Vallset-Stange 46.54 2.01 5.36 0.30 4.13 4.09 1.51 3.25 3.42 3.56 4.45 2.03 4.06 2.43 1.40 1.14 0.35 0.25 12.12
27 Anders Hederskog IFK Göteborg 50.28 2.58 7.22 0.36 8.52 5.43 3.56 2.19 3.32 1.23 3.26 0.57 1.50 2.42 2.44 1.17 0.27 0.24 11.10
28 Peter Kjellberg Istrums SK 50.59 2.01 4.47 0.28 4.58 4.42 2.25 3.17 4.56 1.28 5.58 1.11 1.52 6.13 3.48 1.50 0.42 0.23 9.56
29 Håkan Persson Skogslöparna 51.04 1.50 1.53 0.43 5.46 3.29 3.15 2.40 4.11 3.39 2.21 1.45 5.34 6.44 5.02 1.20 0.31 0.21 12.08
30 Eric Tilly Kungälvs OK 51.11 1.34 6.19 0.24 4.41 3.01 3.07 2.59 4.39 2.08 2.42 2.18 5.24 5.39 3.35 1.27 0.40 0.34 11.28
31 Rickard Pettersson Gällstads IF 52.24 1.29 1.34 0.42 4.31 2.38 3.12 4.40 7.06 8.22 6.08 1.09 3.06 3.38 1.58 1.13 0.36 0.22 9.46
32 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 61.42 1.30 9.28 0.5013.40 3.10 2.21 3.44 4.56 1.16 2.31 2.08 2.0810.30 1.35 1.09 0.26 0.20 11.36
33 Tobias Österlund IK Ymer 62.13 1.57 2.06 1.11 5.27 4.11 2.09 3.05 7.14 1.35 2.52 2.14 8.2411.07 5.40 1.53 0.39 0.29 11.48
34 Henrik Arnell Fritsla VIK 69.41 1.40 6.38 0.24 4.59 2.36 4.1214.54 3.50 1.09 6.17 0.45 4.54 9.34 5.36 1.12 0.36 0.25 11.32
Fel Filip Gustavsson IFK Göteborg 34.44 1.31 1.33 0.53 3.54 2.14 1.44 2.12 4.09 2.32 2.11 1.03 3.07 3.42 2.04 0.24 9.42 Fel: 44 saknas
Fel Henrik Johansson Falköpings AIK 42.10 1.27 2.53 0.26 4.50 2.19 3.48 3.11 4.14 1.28 2.28 6.46 2.07 1.18 0.29 0.24 12.04 Fel: 31 saknas
DiskRickard Hilmersson OK Klyftamo 134.59 9.40 Felst, sprungit fel bana
EjS Erik Thorsson Tullinge SK
EjS Henrik Lidhage IK Ymer
EjS Niclas Westerberg IF Hagen
EjS Marcus Johnsson OK Kullingshof
EjS Lars Karlsson OK Skogsstjärnan
| | | | | | | | | H21-1 4200 m 160 50 74 95 53 36 82 90 33 39 40 94 46 161 64 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 161 77 121 561 201 163 360 149 268 504 328 194 168 212 139 258 112 126 98
1 Johan Grahn IFK Göteborg 27.09 0.50 0.31 0.52 3.16 1.14 1.27 2.13 0.59 2.07 2.55 1.58 1.13 0.56 1.22 1.26 2.09 0.54 0.25 0.22 12.11
2 Mads Ingvaldsen Farum-Tisvilde OK 29.15 1.04 1.25 0.58 3.38 1.12 1.23 2.27 1.07 2.01 3.08 2.05 1.20 1.06 1.33 1.10 1.58 0.54 0.25 0.21 11.13
3 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 29.23 0.51 0.30 1.05 3.39 1.17 1.38 2.04 1.05 2.04 3.15 2.18 1.30 1.06 1.30 1.18 2.16 1.04 0.30 0.23 10.50
4 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 29.23 0.51 0.34 0.58 3.29 1.20 2.18 2.07 0.59 2.07 3.14 2.12 1.13 1.10 1.18 1.20 2.22 0.52 0.33 0.26 11.26
5 Magnus Arvidsson IFK Göteborg 29.26 1.04 0.36 0.50 3.33 1.16 1.31 2.19 1.00 2.02 3.16 2.24 1.27 1.04 1.42 1.17 2.11 1.05 0.27 0.22 11.15
6 Tobias Bengtsson Göteborg-Majorna OK 29.35 0.55 0.37 0.52 3.38 1.14 1.19 2.12 1.54 1.50 3.03 1.56 1.11 1.09 1.21 2.08 2.10 1.12 0.29 0.25 11.21
7 Joakim Hederskog IFK Göteborg 30.04 1.06 0.42 0.56 3.59 1.16 1.28 2.01 1.29 2.17 3.21 2.17 1.08 1.03 1.47 1.12 2.21 0.52 0.27 0.22 10.37
8 Oskar Arlebo KFUM Örebro OK 30.08 0.45 0.41 0.58 3.55 1.10 1.44 2.25 0.55 1.59 2.57 2.40 1.03 1.09 1.44 1.48 2.10 1.13 0.28 0.24 11.55
9 Per-Anders Eggerts IF Hagen 30.21 0.48 0.45 1.17 3.58 1.17 1.32 2.13 1.46 1.58 3.07 1.55 1.09 1.09 1.21 2.13 2.11 0.52 0.27 0.23 11.20
10 Stefan Andersson FK Friskus-Varberg 30.29 0.50 0.34 0.56 3.36 1.30 2.27 2.15 1.12 1.59 3.50 2.00 1.16 1.11 1.30 1.14 2.09 1.13 0.26 0.21 10.45
11 Jim Öystein Nybråt Fredrikstad SK 30.31 0.55 0.36 0.57 3.28 1.12 2.23 2.15 1.04 2.54 3.02 2.11 1.08 0.58 1.45 1.54 2.06 0.55 0.27 0.21 11.16
12 Martin Claesson IFK Göteborg 30.34 0.57 0.37 0.53 3.17 1.33 2.22 2.04 1.08 2.05 3.12 1.53 1.13 1.19 1.52 1.01 2.59 1.16 0.29 0.24 10.28
13 Per Olaussen Fredrikstad SK 30.38 0.48 1.08 0.49 3.22 1.15 1.47 1.58 1.06 2.03 3.02 2.20 1.35 0.53 2.40 1.53 2.09 0.59 0.27 0.24 12.01
14 Sindre Östhagen Fredrikstad SK 30.43 0.58 1.05 0.57 3.44 1.16 1.47 2.26 0.59 2.11 3.17 2.12 1.21 0.57 2.24 1.12 2.11 1.00 0.25 0.21 10.58
15 Mikael Andersson IK Hakarpspojkarna 30.43 0.53 0.40 0.54 3.48 1.29 1.31 1.59 1.17 2.27 3.08 2.17 1.13 1.04 2.13 1.35 2.25 1.02 0.26 0.22 11.57
16 Jörgen Nilsson Kils OK 30.44 0.55 1.10 0.52 4.04 1.43 1.39 2.03 1.13 2.02 3.03 2.09 1.17 0.56 1.15 2.19 2.17 0.56 0.28 0.23 12.10
17 Peter Fredricson IFK Moras OK 31.03 0.57 0.53 1.10 3.46 1.50 1.34 2.13 1.04 2.02 3.22 2.01 1.08 1.13 1.48 1.28 2.25 1.16 0.29 0.24 11.06
18 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 31.13 1.08 1.11 1.02 3.33 1.20 1.39 2.15 1.20 2.05 3.28 2.48 1.19 1.02 1.23 1.07 2.25 1.14 0.30 0.24 10.35
19 Mats Olsson Kungälvs OK 31.14 1.14 1.02 0.55 3.57 1.25 1.41 2.22 0.57 2.31 3.29 2.29 1.16 1.02 1.25 1.16 2.14 1.07 0.29 0.23 10.41
20 Petter Haraldsson Järla IF OK 31.18 0.53 0.41 1.21 3.25 1.14 2.03 2.17 0.52 2.10 5.04 2.06 1.11 0.55 1.43 1.20 2.11 1.05 0.27 0.20 11.12
21 Erik Engstrand IFK Göteborg 31.33 0.58 0.33 0.53 3.46 1.13 1.29 2.17 1.20 2.13 3.18 2.09 1.56 0.59 2.45 1.07 2.42 1.09 0.24 0.22 11.47
22 Mattias Nordin Järla IF OK 31.33 0.46 1.01 0.54 3.39 1.22 1.30 2.18 1.14 3.47 3.18 2.08 1.14 1.11 1.34 1.21 2.19 1.01 0.29 0.27 11.29
23 Jerker Martinsson Mariestads FK 31.34 1.01 0.39 1.01 3.33 1.15 1.30 2.09 1.12 2.21 3.16 2.09 1.13 1.05 1.53 2.52 2.14 1.16 0.30 0.25 10.27
24 Martin Hansen Göteborg-Majorna OK 31.39 1.00 1.38 0.46 3.37 1.28 1.32 2.04 1.00 2.09 3.08 3.13 1.13 1.12 1.37 1.48 2.17 1.06 0.27 0.24 11.45
25 Jan Johansson IFK Umeå 31.43 1.03 0.53 0.52 4.52 1.20 1.25 3.00 1.03 2.02 3.18 2.05 1.15 0.59 1.40 1.13 2.37 1.11 0.29 0.26 11.48
26 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 31.44 0.58 1.04 1.09 4.13 1.18 1.35 2.15 1.02 2.08 4.21 2.26 1.12 1.00 1.43 1.10 2.20 0.57 0.29 0.24 11.52
27 Jan Johansson KFUM Örebro OK 31.50 0.53 0.36 1.01 3.58 1.25 3.09 2.17 1.09 2.07 3.20 2.13 1.21 1.03 1.26 1.14 2.22 1.23 0.29 0.24 11.22
28 Mårten Frendelius IFK Lidingös SOK 32.04 0.59 0.41 1.20 4.31 1.21 1.37 2.20 1.53 1.58 2.59 1.58 1.09 1.12 1.19 2.10 2.42 1.02 0.28 0.25 11.19
29 Henrik Johansson IFK Lidingös SOK 32.20 1.03 0.44 0.56 3.34 1.22 3.19 2.18 1.09 2.07 3.37 2.03 1.21 1.01 2.07 1.06 2.32 1.09 0.28 0.24 11.00
30 Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK 32.21 0.57 0.34 0.55 3.33 1.23 2.06 2.18 1.18 2.10 3.16 2.28 1.44 1.05 1.33 2.24 2.19 1.26 0.28 0.24 12.05
31 Martin Moberg Mariestads FK 32.25 1.05 0.37 1.10 3.48 1.24 2.42 2.35 1.11 2.15 3.26 2.24 1.08 1.06 1.29 1.13 2.37 1.18 0.32 0.25 10.44
32 Henrik Eliasson IFK Göteborg 32.26 0.49 1.22 2.08 3.22 1.24 1.47 2.15 1.04 2.22 3.08 2.17 1.15 0.57 2.40 1.13 2.23 1.01 0.36 0.23 10.30
33 Oskar Forsberg IF Thor 32.55 1.08 0.54 1.09 4.13 1.31 1.36 2.42 1.12 2.32 3.19 2.17 1.19 1.22 1.54 1.13 2.38 1.00 0.29 0.27 11.04
34 Krister Höije IK Hakarpspojkarna 32.56 0.49 0.40 1.04 3.39 1.18 2.00 2.30 1.02 2.11 3.12 3.37 1.09 1.03 1.51 2.29 2.34 1.00 0.28 0.20 11.35
35 Rickard Pentonen Hestra IF 33.07 1.15 0.36 0.58 4.30 1.26 2.26 2.50 1.25 2.09 3.19 2.26 1.21 1.05 1.23 1.22 2.38 1.05 0.29 0.24 11.44
36 Jan Sverre Edström Baekkelagets SK 33.07 1.39 1.36 1.04 3.33 1.27 1.33 2.14 1.18 2.16 3.23 2.34 1.26 1.03 1.33 1.21 2.33 1.20 0.40 0.34 10.34
37 Anders Westberg IF Hagen 33.09 1.12 0.44 1.01 4.16 1.33 3.13 2.21 1.15 2.09 3.25 2.00 1.12 1.12 1.57 1.16 2.36 0.55 0.28 0.24 12.13
38 Andreas Johansson Halden SK 33.12 1.18 1.40 1.18 3.18 1.12 2.10 1.53 1.11 2.25 3.05 1.50 1.13 0.54 3.40 1.43 2.20 1.10 0.30 0.22 11.40
39 Jarl Magnus Berge Kristiansand OK 33.26 1.04 0.44 0.56 3.29 1.35 2.12 2.24 1.16 2.15 3.24 3.19 1.08 1.15 2.25 1.11 3.04 0.52 0.27 0.26 11.09
40 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 33.45 1.07 0.46 1.01 4.40 1.23 1.37 2.13 1.30 2.11 3.49 3.04 1.29 1.08 1.52 1.30 2.26 1.07 0.29 0.23 11.32
41 Rikard Wass IF Hagen 33.45 1.04 0.45 1.04 4.28 1.20 1.29 3.24 1.06 2.53 3.42 2.13 1.10 1.08 2.00 1.14 2.53 1.05 0.24 0.23 10.55
42 Anders Påhlman Istrums SK 33.47 1.04 1.08 1.19 3.36 1.36 1.31 2.14 1.48 2.05 3.27 2.33 1.30 1.02 3.10 1.15 2.33 1.04 0.31 0.21 12.07
43 Stefan Lund IFK Göteborg 33.59 1.33 0.46 1.12 3.56 1.28 2.31 2.19 1.07 2.12 3.30 2.27 1.34 1.10 1.42 1.43 2.36 1.18 0.30 0.25 11.24
44 Per Jonhed KFUM Örebro OK 34.02 0.55 1.08 1.04 4.26 1.17 1.33 5.00 1.05 2.10 3.22 2.35 1.09 1.07 1.42 1.08 2.22 1.12 0.27 0.20 12.12
45 Andreas Källming IK Hakarpspojkarna 34.07 0.51 1.08 1.15 4.39 1.43 2.47 2.03 1.23 2.48 3.49 2.24 1.15 1.01 1.21 1.21 2.20 1.06 0.29 0.24 11.08
46 Alf Nordanbro Malungs OK Skogsmård 34.10 1.58 1.02 1.08 4.35 1.41 1.55 2.34 1.49 1.58 3.04 1.56 1.10 1.11 1.17 2.07 2.44 1.02 0.32 0.27 11.17
47 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 34.10 1.15 0.38 1.29 4.16 1.30 1.42 2.31 1.10 2.10 4.00 2.25 1.19 1.10 1.24 2.13 2.46 1.11 0.33 0.28 11.23
48 Johan Forssten IFK Göteborg 34.16 1.14 3.33 0.56 3.43 1.26 1.32 2.09 1.07 2.14 3.21 2.11 1.19 0.59 2.21 1.09 2.43 1.26 0.30 0.23 11.54
49 Henrik Wass IF Hagen 34.39 1.02 1.30 1.49 3.29 1.28 1.44 2.16 1.53 2.08 3.13 2.43 1.32 0.57 2.25 1.29 2.58 1.08 0.32 0.23 12.06
50 Christoffer Smeds IFK Göteborg 35.01 1.01 1.22 0.53 5.06 1.26 1.41 2.59 1.27 2.14 3.33 2.58 1.29 1.02 1.42 1.36 2.33 1.06 0.28 0.25 10.46
51 Thomas Popp Espoon Suunta 35.13 1.10 0.44 1.18 4.52 1.24 1.52 2.47 1.45 2.47 3.31 2.23 1.21 1.27 1.43 1.13 2.59 1.01 0.32 0.24 12.00
52 Andreas S Johansso Göteborg-Majorna OK 35.25 1.01 0.40 1.00 3.52 1.26 3.18 2.07 1.08 3.17 3.15 3.20 1.12 1.11 1.41 1.28 2.50 1.37 0.34 0.28 11.03
53 Jonas Birgerson Malungs OK Skogsmård 35.25 0.57 0.44 1.18 4.34 1.25 1.44 2.26 1.18 2.24 6.19 2.35 1.22 0.59 1.18 1.24 2.28 1.16 0.30 0.24 10.31
54 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 35.54 1.02 1.27 0.49 4.16 1.21 5.10 2.26 1.09 1.58 3.17 2.38 1.13 1.07 1.21 1.58 2.41 1.05 0.31 0.25 10.56
55 Magnus Lund IK Gandvik 36.19 1.02 0.54 1.13 4.30 1.23 2.18 2.17 1.16 2.31 5.25 2.25 1.35 1.42 1.41 1.14 2.56 1.02 0.31 0.24 11.59
56 Andreas Höye Fredrikstad SK 36.33 1.06 0.52 1.08 3.32 1.27 4.03 2.07 1.06 5.49 3.29 2.32 1.16 1.02 1.23 1.17 2.14 1.14 0.32 0.24 10.36
57 Anders Ulin KFUM Örebro OK 36.35 1.02 0.55 1.27 4.16 1.38 2.00 3.01 1.18 2.29 4.05 2.36 1.25 1.19 1.42 2.04 2.59 1.20 0.33 0.26 10.33
58 Markus Kvarndal KFUM Örebro OK 36.46 0.56 1.30 0.56 4.25 1.24 2.51 3.55 1.12 2.09 3.30 2.15 1.25 1.14 1.40 2.37 2.42 1.14 0.29 0.22 12.16
59 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 36.47 0.55 0.38 1.06 4.13 4.58 2.14 2.30 1.20 2.03 3.53 2.16 1.39 1.01 2.02 1.20 2.28 1.16 0.29 0.26 10.49
60 Rasmus Nielsen Farum-Tisvilde OK 36.57 1.14 2.53 1.44 4.47 2.12 2.12 2.49 1.06 2.26 3.30 2.11 1.09 0.58 2.05 1.29 2.12 1.12 0.27 0.21 11.10
61 Björn Magnus Lövhammer IFK Göteborg 37.13 1.32 0.52 1.12 4.31 1.41 2.19 2.45 1.18 2.31 4.00 2.43 1.35 1.34 1.51 1.41 2.53 1.26 0.26 0.23 12.09
62 Anders Pettersson KFUM Örebro OK 37.14 1.06 1.24 1.03 3.51 1.27 3.42 2.09 1.20 2.33 4.37 3.27 1.15 1.02 1.28 1.18 3.14 1.28 0.28 0.22 10.40
63 Per Svantesson IK Ymer 37.22 1.05 0.37 1.05 4.31 1.35 2.29 3.21 1.12 5.12 3.57 2.38 1.22 1.03 1.19 1.19 2.36 1.03 0.32 0.26 10.29
64 Martin Schälli Halden SK 37.25 1.02 1.39 1.00 5.32 1.26 1.37 2.35 1.32 2.15 3.43 2.20 1.22 1.06 1.51 3.33 2.43 1.15 0.31 0.23 12.14
65 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 37.29 0.57 0.34 0.58 3.40 1.14 2.20 2.02 1.12 2.06 3.16 2.50 2.22 1.05 5.35 2.34 2.29 1.21 0.33 0.21 10.38
66 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 37.32 0.54 0.49 0.59 4.06 1.28 1.39 3.12 1.27 2.14 3.43 2.36 1.20 2.46 3.04 1.34 2.47 1.38 0.42 0.34 11.07
67 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 37.53 1.05 2.16 0.56 3.58 1.35 2.00 2.16 1.21 3.13 3.44 2.17 1.19 1.04 2.32 3.24 2.39 1.20 0.30 0.24 11.25
68 Joakim Gustafsson Halmstads OK 38.00 1.14 0.39 1.29 4.35 1.27 4.09 3.16 1.18 2.08 3.15 2.21 2.28 1.22 1.54 1.44 2.40 1.05 0.31 0.25 10.32
69 Niklas Aldin Linköpings OK 38.25 0.56 3.01 1.21 3.28 1.17 1.44 1.59 1.06 2.15 3.15 1.57 1.14 0.54 3.38 3.31 4.43 1.06 0.33 0.27 11.39
70 Henrik Nord KFUM Örebro OK 38.37 0.53 0.44 1.34 4.24 1.37 2.18 2.33 1.13 2.30 4.07 2.59 1.36 1.12 1.38 3.42 3.15 1.23 0.35 0.24 12.03
71 Tomas Johansson IFK Umeå 39.09 1.32 2.54 2.15 3.54 1.46 2.25 2.29 1.07 2.33 3.39 2.11 1.09 1.12 2.16 3.04 2.34 1.11 0.32 0.26 11.53
72 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 39.51 1.04 0.42 1.04 5.53 3.12 2.08 2.52 1.12 2.46 3.51 3.14 2.06 1.05 2.10 1.28 2.53 1.16 0.31 0.24 10.47
73 Per Forsberg IK Ymer 40.25 1.02 0.45 1.30 5.31 1.53 2.13 2.41 1.41 2.21 3.47 2.12 1.34 1.13 2.54 4.06 2.55 1.13 0.29 0.25 12.04
74 Anders Kallin KFUM Örebro OK 40.34 1.09 0.56 1.43 4.02 1.39 2.39 2.36 1.14 2.58 5.35 4.15 2.45 1.10 1.49 1.21 2.36 1.09 0.33 0.25 10.26
75 Martin Grotle Soukup Fredrikstad SK 41.19 1.12 3.13 3.16 3.43 1.22 1.36 2.25 1.23 2.27 3.27 5.07 1.41 1.13 1.46 1.32 3.50 1.07 0.31 0.28 10.53
76 Markus Hermansson IK Ymer 41.20 1.01 1.56 1.24 4.11 1.36 1.45 2.42 1.22 2.21 4.15 2.47 1.35 1.11 1.51 6.12 2.49 1.26 0.32 0.24 10.51
77 Stefan Olofsson Laxå OK 41.30 1.14 5.04 1.10 4.35 1.27 1.54 3.28 1.09 2.40 3.39 2.37 2.16 1.26 1.51 2.17 2.26 1.26 0.29 0.22 11.56
78 Magnus Sundmark IK Gandvik 41.40 1.14 1.35 1.06 4.32 1.43 1.51 2.30 1.20 3.11 7.19 3.03 1.39 1.13 1.49 1.23 3.14 1.53 0.34 0.31 11.02
79 Frode Konst IL Tyrving 41.50 1.18 0.52 1.18 5.05 2.52 2.09 3.02 1.22 3.52 4.23 2.32 1.39 1.34 2.15 1.40 3.14 1.44 0.34 0.25 11.46
80 Peter Nilsson IK Hakarpspojkarna 42.01 0.52 1.33 2.54 3.24 1.39 1.49 2.36 2.55 2.46 4.19 2.49 1.34 2.03 1.54 2.34 3.04 1.55 0.44 0.37 11.28
81 Filip Svensson Istrums SK 42.11 1.01 1.27 1.54 7.23 1.38 1.46 2.16 1.04 2.09 3.28 2.35 1.22 1.10 5.46 2.42 2.29 1.12 0.27 0.22 11.01
82 Daniel Robertson IFK Göteborg 42.19 0.56 1.23 1.19 4.17 1.26 6.08 2.37 1.36 2.33 4.04 2.32 1.20 1.22 2.49 2.11 3.33 1.11 0.34 0.28 11.36
83 Mikael Jansson IFK Lidingös SOK 42.23 0.48 4.19 0.55 4.00 1.51 5.26 3.09 1.21 2.52 3.23 2.18 1.21 1.27 1.37 2.33 2.31 1.32 0.33 0.27 10.43
84 Magnus Kjellberg Istrums SK 42.30 1.07 1.52 1.20 4.51 1.31 1.58 3.14 1.27 3.19 4.06 2.45 4.37 1.41 1.58 1.30 3.02 1.11 0.36 0.25 10.24
85 Richard Öberg IK Ymer 43.00 1.20 1.10 4.43 8.50 1.19 1.23 2.15 1.43 1.59 3.33 4.19 1.50 1.17 1.28 1.11 2.21 1.28 0.29 0.22 11.11
86 Marius Röed Hanssen Fredrikstad SK 43.06 3.04 1.15 1.04 3.51 1.09 8.02 2.56 0.58 3.04 3.11 2.09 1.14 1.11 2.24 3.04 2.22 0.59 0.36 0.33 11.49
87 Cristoffer Jonsson KFUM Örebro OK 43.41 1.15 2.19 1.23 4.38 2.05 1.38 3.35 1.27 3.35 3.19 4.15 2.42 1.51 1.54 2.18 3.13 1.15 0.30 0.29 11.14
88 Håkon Stenseth Fredrikstad SK 43.41 1.02 1.09 2.50 5.11 1.39 2.15 4.35 1.19 4.19 4.16 4.00 1.28 1.11 1.39 1.15 2.53 1.39 0.35 0.26 11.37
89 Richard Karlsson Göteborg-Majorna OK 43.44 0.58 2.44 2.07 4.03 1.26 3.59 4.42 1.45 2.26 4.13 2.26 1.50 1.07 2.28 2.22 2.39 1.17 0.40 0.32 11.34
90 Mats Gustavsson FK Friskus-Varberg 44.44 1.12 0.47 1.12 4.50 1.53 4.54 2.53 1.32 2.30 4.18 2.35 4.10 1.23 1.58 2.43 2.58 1.53 0.33 0.30 10.54
91 Jan Granäng Kungälvs OK 45.11 3.08 0.41 1.09 4.57 1.43 2.27 3.25 1.50 3.00 4.15 3.15 1.48 1.27 4.33 1.29 3.37 1.30 0.34 0.23 10.25
92 Christian Karldén Lunds OK 45.36 1.22 7.24 1.08 4.57 1.33 2.02 2.40 1.26 3.34 4.27 2.36 1.31 1.16 2.08 2.00 3.05 1.27 0.32 0.28 12.08
93 Peder Hallberg IK Ymer 46.28 0.53 2.07 0.56 4.05 2.00 3.21 5.30 1.28 3.48 3.56 2.50 1.42 1.25 5.09 1.34 3.01 1.49 0.31 0.23 10.57
94 Andreas Persson Göteborg-Majorna OK 46.34 1.09 5.30 1.15 5.14 1.40 3.29 3.17 1.28 2.29 3.50 4.02 1.28 1.15 2.17 1.32 3.33 1.42 0.48 0.36 10.42
95 Staffan Schön IK Ymer 47.24 1.04 1.44 2.12 4.22 1.40 2.00 2.51 1.33 3.11 5.07 3.05 2.52 1.49 4.11 2.36 3.03 3.12 0.29 0.23 11.30
96 Erik Lindgren IF Hagen 50.41 1.00 0.41 1.14 4.23 1.40 6.24 3.24 1.22 2.58 4.02 2.32 2.44 1.16 6.35 2.51 5.30 1.03 0.34 0.28 11.27
97 Roland Natanaelsson Köping-Kolsva OK 53.54 1.14 4.06 3.30 5.24 1.54 2.31 3.51 1.39 3.32 5.01 3.20 1.59 1.24 2.23 4.50 4.37 1.36 0.35 0.28 10.39
98 Martin Sedström KFUM Örebro OK 63.44 2.13 7.59 1.30 9.45 2.07 2.47 3.56 1.33 3.46 5.36 3.43 2.17 1.52 3.44 3.33 4.33 1.55 0.32 0.23 11.38
Fel Mats Norum Fredrikstad SK 57.07 1.44 9.49 1.32 7.26 2.05 1.09 2.06 3.12 2.16 1.17 1.03 2.12 1.15 2.45 1.18 0.28 0.24 11.31 Fel: 74 saknas
DiskMorgan Svensson Halmstads OK 134.57 34.57 10.59 Felst, sprungit fel bana
DiskMikael Nordh IK Ymer 135.10 35.10 12.15 Felst, sprungit fel bana
DiskJonas Stjernlöf Göteborg-Majorna OK 135.13 35.13 11.58 Utg:50,51.. saknas Diskad
DiskRickard Holmqvist Hestra IF 135.27 35.27 11.41 Utg:50,51.. saknas Diskad
EjS Peter Claesson IFK Göteborg
EjS Johan Höij Leksands OK
EjS Håkan Olsson IK Hakarpspojkarna
EjS Erik Groth KFUM Örebro OK
EjS Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna
EjS Fredrik Wallin Linköpings OK
EjS Mattias Johansson IK Ymer
EjS Erik Lindblom IFK Göteborg
EjS Dag Solberg Baekkelagets SK
EjS Mattis Nilsson IFK Göteborg
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | H21-2 4175 m 160 35 51 36 53 143 145 73 148 46 161 32 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 161 220 68 768 163 750 185 236 75 592 212 243 166 112 126 98
1 Martin Hogedal OK Orion 27.21 1.00 1.31 0.41 4.30 1.36 4.42 1.17 1.24 0.38 3.34 1.36 1.46 1.28 0.53 0.25 0.20 12.04
2 Rune Olsen Pan-Kristianstad 28.03 1.30 1.16 0.44 4.23 1.25 4.06 1.28 1.47 0.47 3.11 2.01 2.03 1.40 0.52 0.27 0.23 12.08
3 Magnus Johansson Rydboholms SK 28.37 0.47 1.19 0.38 5.29 2.26 4.34 1.26 1.32 0.32 3.05 1.37 2.06 1.14 1.05 0.26 0.21 10.30
4 Roy Kristainsen OSI 28.52 0.55 1.29 0.46 4.34 1.36 5.33 1.08 1.19 0.36 3.21 2.20 2.07 1.18 1.02 0.25 0.23 12.11
5 Per Andréasson OK Skogsfalken 28.53 1.11 1.36 0.35 4.51 1.40 4.58 1.15 1.25 0.37 3.36 1.34 2.09 1.23 1.10 0.30 0.23 10.54
6 Rune Monrad Spring Cup OK 28.58 1.06 1.59 0.41 4.58 1.26 4.56 1.01 1.26 0.48 3.18 1.23 2.19 1.43 0.59 0.31 0.24 12.07
7 Tobias Olsson OK Alehof 29.23 1.08 1.36 0.44 5.30 1.37 4.58 1.11 1.38 0.45 3.26 1.29 2.01 1.20 1.08 0.28 0.24 11.42
8 Aslak Blågestad Nydalens SK 29.27 1.00 1.42 0.32 4.45 1.33 5.35 1.17 1.33 0.47 3.26 1.54 2.13 1.26 0.51 0.29 0.24 11.48
9 Hans Brolund OK Denseln 29.33 0.58 1.32 0.42 5.05 1.33 4.21 1.10 1.59 0.37 3.11 2.58 2.02 1.24 1.14 0.25 0.22 11.50
10 Erlend Slokvik Nydalens SK 29.42 1.08 1.26 0.43 4.59 1.30 5.05 1.06 1.27 0.37 3.36 2.47 1.53 1.25 1.05 0.29 0.26 11.09
11 Johan Hellman OK Tyr 29.52 1.02 1.34 0.40 4.51 1.47 4.49 1.27 1.31 0.48 3.52 1.37 2.17 1.41 1.06 0.27 0.23 11.19
12 Jonas Martner Tolered-Utby OL 29.53 0.59 1.32 0.47 7.23 1.23 4.24 1.06 1.17 0.43 3.24 1.25 1.58 1.48 0.56 0.26 0.22 11.12
13 Sven Lundbäck Stora Tuna IK 29.58 1.00 2.34 0.35 4.52 1.37 5.06 1.11 1.24 0.35 3.25 1.47 2.30 1.31 1.02 0.28 0.21 11.47
14 Andreas Andersson OK Skogshjortarna 30.11 1.05 2.17 0.35 4.35 1.24 4.41 1.05 1.31 0.36 3.33 1.48 3.18 1.43 1.09 0.27 0.24 11.34
15 Torgny Lindström Ronneby OK 30.20 0.54 1.27 0.52 4.57 1.32 6.04 1.07 1.28 0.35 3.41 1.22 3.11 1.25 0.49 0.30 0.26 10.35
16 Henrik Jörgensen Nydalens SK 30.26 0.50 1.25 0.36 6.48 1.40 4.37 1.21 1.33 0.36 3.29 1.29 2.22 1.32 1.21 0.27 0.20 10.34
17 Erik Adolfsson OK Skogsstjärnan 30.29 0.54 1.49 0.34 5.03 1.36 5.41 1.18 1.38 0.37 3.58 1.26 2.00 1.55 1.12 0.27 0.21 10.43
18 Matthias Müller Norbergs OK 30.37 0.58 1.20 0.49 5.10 2.40 4.35 1.17 1.21 0.40 3.27 1.29 2.51 2.03 1.04 0.28 0.25 11.46
19 Tobias Johansson Ulricehamns OK 30.50 0.55 1.50 1.10 5.34 1.41 4.47 1.05 1.38 0.35 3.21 1.35 1.58 2.47 1.05 0.28 0.21 10.56
20 Rasmus Soes Södertälje-Nykvarn 30.50 1.08 1.35 0.41 4.58 1.35 4.46 1.28 1.25 0.40 3.11 1.47 3.39 2.02 0.59 0.31 0.25 10.44
21 Morten Fismen Nydalens SK 30.53 1.06 1.33 0.45 4.50 1.42 5.13 1.13 1.29 0.45 3.33 1.34 3.16 2.03 1.00 0.28 0.23 11.17
22 Edvin Karlsson OK Denseln 30.56 1.03 1.23 0.36 4.27 2.06 5.01 1.24 1.17 0.54 3.44 2.00 3.13 1.21 1.28 0.34 0.25 11.35
23 Johnny Junegard Tullinge SK 31.01 0.59 1.34 0.41 5.06 1.29 5.21 1.21 1.48 0.41 3.47 2.15 2.31 1.24 1.07 0.32 0.25 10.52
24 Stefan Hellberg Sundbybergs IK 31.08 1.12 1.26 0.41 6.02 1.40 4.49 1.10 1.22 0.38 3.38 3.02 2.08 1.24 1.02 0.30 0.24 11.56
25 Michael Oswald Norbergs OK 31.20 0.57 4.13 0.37 4.45 1.26 5.08 1.11 1.29 0.36 3.44 1.27 2.48 1.17 0.53 0.27 0.22 11.57
26 Anders Sundin Skogslöparna 31.20 1.13 1.28 0.41 5.38 1.51 5.13 1.20 1.30 2.11 3.59 1.26 1.43 1.22 0.58 0.25 0.22 12.00
27 Joakim Gunnarsson Ringsjö OK 31.21 1.00 1.29 0.42 5.05 2.03 5.09 1.27 1.24 0.37 3.17 1.24 4.00 1.40 1.10 0.31 0.23 10.37
28 Frode Risbråthe OK Moss 31.23 1.07 1.33 0.51 5.19 1.42 5.16 1.13 1.44 0.41 3.47 1.38 2.50 1.47 0.59 0.32 0.24 11.24
29 Dominik Koch VB OL 31.25 1.50 1.13 0.48 5.36 1.35 5.18 1.07 1.37 0.36 3.22 1.24 3.00 2.05 1.05 0.28 0.21 10.29
30 Torgeir Snilsberg OK Moss 31.27 0.57 1.34 0.50 5.55 1.28 5.03 1.08 1.29 0.45 4.03 2.23 2.12 1.35 1.07 0.33 0.25 11.08
31 Mathias Häggblom OK Klyftamo 31.31 1.06 1.36 1.20 5.13 1.34 5.15 1.30 1.36 0.50 3.39 1.26 2.16 1.56 1.23 0.27 0.24 10.42
32 Mattias Larsson OK Tranan 31.32 1.06 1.25 0.36 5.44 1.46 5.58 1.17 1.32 0.37 4.19 1.43 2.11 1.27 1.00 0.28 0.23 11.52
33 Richard Tengström Vänersborgs SK 31.37 1.07 1.35 0.41 5.11 3.10 5.42 1.10 1.44 0.40 3.30 1.39 2.06 1.17 1.09 0.31 0.25 11.40
34 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 31.44 0.58 1.30 0.53 4.54 3.12 4.47 1.12 1.26 0.41 3.32 1.46 3.17 1.40 1.02 0.28 0.26 11.27
35 Staffan Johansson Vänersborgs SK 32.02 0.54 1.25 0.42 5.35 1.28 5.40 1.09 1.26 0.36 3.41 2.14 2.42 2.00 1.32 0.33 0.25 11.22
36 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 32.20 0.53 1.56 0.45 5.33 3.48 5.05 1.21 1.44 0.42 3.49 1.40 1.54 1.15 1.03 0.28 0.24 11.29
37 Jörgen Fröyd Nydalens SK 32.23 1.06 1.29 0.47 5.17 1.28 5.48 1.35 2.00 0.51 3.19 2.47 2.39 1.31 0.56 0.26 0.24 12.05
38 Asgier Lium OSI 32.27 0.53 1.27 0.44 5.10 1.34 5.32 1.09 1.37 1.15 4.02 3.04 2.15 1.28 1.14 0.33 0.30 11.55
39 Erik Råberg OK Tyr 32.29 1.22 1.42 0.49 5.17 1.32 5.38 1.32 1.34 0.36 3.45 2.28 2.23 1.39 1.19 0.29 0.24 11.44
40 Lars Lindström Spring Cup OK 32.30 11.32
41 Jörgen Ljungberg Pan-Kristianstad 32.34 0.52 2.33 0.46 5.51 2.40 4.54 1.12 1.26 0.42 4.01 1.37 2.11 1.33 1.17 0.33 0.26 11.41
42 Jonas Byström Skogslöparna 32.52 0.59 2.48 0.43 5.26 2.44 4.49 1.10 1.28 0.40 3.27 1.55 3.08 1.42 1.04 0.27 0.22 11.26
43 Esten Koren Nydalens SK 32.58 1.03 1.25 0.43 5.10 2.15 5.13 1.16 1.30 0.34 3.52 2.22 2.45 2.46 1.09 0.28 0.27 11.58
44 Peter Westerberg Vänersborgs SK 33.08 1.02 1.30 0.41 5.16 1.28 6.28 1.17 1.40 0.44 3.36 3.31 2.20 1.35 1.10 0.28 0.22 11.37
45 Thomas Ljung OK Kullingshof 33.14 0.55 1.35 0.45 5.00 1.34 6.11 1.27 2.06 0.35 4.22 1.59 3.42 1.15 0.59 0.27 0.22 11.28
46 Ola Lindqvist OK Skogsfalken 33.25 0.51 1.25 0.45 5.09 1.40 4.42 1.17 1.31 0.40 3.33 1.45 6.01 1.43 1.20 0.35 0.28 11.05
47 Tomas Stenström VB OL 33.34 1.01 1.37 0.37 4.46 3.27 5.29 1.08 1.13 0.35 4.28 1.30 4.25 1.20 0.59 0.34 0.25 12.10
48 Christian Vogelsang Nydalens SK 33.35 0.55 2.17 1.17 5.04 1.38 6.45 1.27 2.54 0.37 3.38 1.39 1.59 1.18 1.12 0.29 0.26 11.38
49 Thomas Andersson OK Tranan 33.42 0.56 1.43 0.41 6.06 1.30 5.15 1.31 1.32 0.44 4.46 2.06 2.34 2.22 0.59 0.30 0.27 10.47
50 Erik Jonsson OK Linné 33.43 1.10 1.26 0.47 4.32 1.38 7.59 1.15 1.31 0.38 3.27 2.52 2.41 1.28 1.12 0.44 0.23 11.06
51 Henrik Ottosson OK Skogsfalken 34.05 0.44 1.33 0.46 5.45 1.59 6.09 1.20 1.31 0.35 3.43 1.29 4.40 1.52 1.08 0.30 0.21 12.01
52 Erik Engvall OK Kolmården 34.13 0.57 1.36 0.42 5.37 1.42 7.01 1.14 1.40 1.02 4.48 1.51 2.23 1.33 1.15 0.29 0.23 11.36
53 Kjartan Hauger OSI 34.23 1.13 1.31 0.51 5.53 3.21 5.16 1.10 1.38 0.38 3.54 2.31 2.09 2.02 1.28 0.27 0.21 11.01
54 Max Karle OK Skogshjortarna 34.31 1.08 1.27 0.48 8.27 3.07 4.33 1.17 1.33 0.34 3.45 1.24 2.42 1.46 1.10 0.27 0.23 10.46
55 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 34.34 0.48 1.47 0.45 5.09 5.11 5.08 1.10 1.42 0.39 4.05 1.23 3.19 1.44 0.58 0.25 0.21 11.20
56 Terje Wallenius Sundbybergs IK 34.38 0.55 1.48 0.48 6.13 1.24 5.33 1.02 1.28 0.35 3.30 1.23 7.01 1.09 0.59 0.27 0.23 11.21
57 Michael Sörensen Spring Cup OK 34.46 0.57 1.31 1.00 4.55 2.06 4.32 1.11 1.29 0.53 3.41 1.30 6.04 1.50 2.14 0.30 0.23 11.07
58 Torbjörn Ekström Uddevalla OK 35.01 1.18 1.35 1.07 5.35 3.00 5.15 1.26 1.38 0.35 4.11 1.47 3.29 1.49 1.24 0.30 0.22 10.25
59 Martin Pettersson Sävedalens AIK 35.02 0.53 2.58 0.44 6.43 1.47 5.59 1.26 1.24 0.39 3.37 1.29 3.16 2.05 1.05 0.30 0.27 11.13
60 Mattias Karlsson OK Alehof 35.02 1.09 1.50 0.40 7.12 1.43 5.30 1.15 1.30 0.47 4.07 1.47 3.50 1.39 1.03 0.31 0.29 11.04
61 Joakim Berglund Sävedalens AIK 35.15 1.10 1.32 0.40 5.21 1.31 5.19 1.25 3.05 0.34 4.14 2.39 3.44 1.55 1.09 0.31 0.26 12.03
62 Öystein Nesse Nydalens SK 35.32 0.59 1.28 2.46 5.21 3.08 5.24 1.28 1.53 0.44 4.02 1.39 2.44 2.06 1.04 0.24 0.22 11.33
63 Magnus Andersson Sundbybergs IK 35.49 1.04 1.33 1.01 6.34 2.03 5.27 1.18 2.01 0.51 4.01 1.42 4.07 1.54 1.18 0.34 0.21 11.30
64 Håkon Hultgren Nydalens SK 35.53 1.05 1.50 0.39 6.12 2.08 5.56 1.48 1.40 0.47 4.13 2.51 3.11 1.37 1.04 0.29 0.23 11.53
65 Henrik Erickson Ulricehamns OK 36.00 3.54 1.23 0.44 5.10 1.57 5.36 1.30 1.33 0.37 3.25 1.44 4.20 2.03 1.08 0.31 0.25 10.26
66 Anders Frick Trollhättans SK 36.33 1.12 1.42 0.56 6.36 2.14 5.57 1.32 1.41 0.53 4.14 2.11 2.58 2.21 1.09 0.32 0.25 11.00
67 Patrik Berglund Sävedalens AIK 37.20 1.06 2.03 0.43 4.53 9.21 5.01 1.02 1.41 0.31 3.21 1.34 1.59 2.08 1.05 0.28 0.24 10.49
68 Stefan Sjölund Skogslöparna 37.42 1.14 1.57 0.42 8.13 2.19 4.57 1.26 2.13 0.43 3.31 1.22 4.56 2.03 1.09 0.33 0.24 10.32
69 Andreas Ivarsson OK Skogshjortarna 38.28 1.08 3.02 0.54 6.06 1.52 5.46 1.25 1.54 0.45 3.52 3.02 2.53 2.45 1.48 0.44 0.32 10.50
70 Magnus Sterner Sundbybergs IK 39.22 0.53 2.17 0.40 8.12 2.41 5.31 1.30 1.39 0.45 4.00 1.34 5.31 1.48 1.15 0.36 0.30 11.16
71 Johan Alenius Sävedalens AIK 39.25 1.07 1.39 0.54 7.08 2.48 5.07 1.02 2.08 0.59 5.25 2.58 3.41 2.16 1.21 0.30 0.22 10.39
72 Kristoffer Jidetoft Stångenäs AIS 40.34 1.08 1.54 0.58 7.40 2.24 6.39 1.47 2.11 0.48 5.58 2.17 2.51 1.57 1.16 0.26 0.20 11.45
73 Anders Fornegård OK Klyftamo 41.29 1.12 1.41 0.56 6.21 2.27 6.57 1.31 2.09 1.09 5.35 3.05 3.38 1.58 1.27 0.54 0.29 10.31
74 Johan Westerbergh OK Linné 41.54 1.13 1.47 0.49 7.10 2.05 5.55 1.26 2.12 0.45 5.58 3.40 4.09 2.14 1.27 0.35 0.29 10.59
75 Olof Svensson OK Skogshjortarna 42.15 1.09 1.51 0.50 7.55 2.22 7.32 2.01 2.15 0.59 5.53 2.10 2.50 2.21 1.15 0.27 0.25 12.06
76 Per-Arne Johansson OK Gipen 42.34 1.51 2.13 0.59 6.54 2.31 6.33 1.42 2.31 1.23 5.06 2.25 3.35 1.55 1.55 0.34 0.27 11.25
77 Erik Österlin Sävedalens AIK 42.48 1.40 2.30 0.51 6.18 1.43 8.24 1.54 3.14 0.53 4.33 2.45 3.30 2.01 1.28 0.34 0.30 11.31
78 Torbjörn Olsson Sundbybergs IK 43.06 1.46 2.34 0.54 6.39 3.04 6.47 4.57 2.55 0.43 3.48 2.04 3.05 1.33 1.13 0.35 0.29 11.02
79 Mikael Adrian Åmåls OK 43.20 1.03 1.37 0.46 5.53 3.29 5.52 1.16 2.20 1.04 4.09 1.43 9.00 2.37 1.28 0.38 0.25 11.10
80 Daniel Sols Ronneby OK 43.31 1.08 2.48 0.40 9.46 1.56 5.08 1.18 1.59 0.59 5.25 1.42 4.49 2.42 1.57 0.41 0.33 10.45
81 Hans Svensson OK Kullingshof 43.52 1.22 2.22 0.48 6.48 3.38 8.21 1.19 1.58 0.56 4.22 2.00 5.12 2.26 1.18 0.36 0.26 11.14
82 Johan Karlsson OK Flundrehof 43.55 1.03 1.56 0.57 6.39 2.56 8.08 1.22 2.07 0.57 5.53 1.47 5.18 2.32 1.23 0.31 0.26 11.18
83 Peter Ivarsson Skogslöparna 44.01 1.13 1.57 0.49 7.03 3.32 6.57 1.32 2.11 0.58 5.35 2.21 4.58 2.24 1.21 0.39 0.31 10.36
84 Claus Bloch OK Pan Århus 44.17 0.58 1.19 0.39 4.55 1.56 5.06 1.07 2.45 0.35 3.10 14.39 1.43 3.47 0.49 0.26 0.23 10.58
85 Johannes Bejbom Uddevalla OK 46.02 1.01 1.50 0.4912.56 2.51 6.34 1.46 2.19 0.54 5.14 2.28 3.03 1.43 1.35 0.33 0.26 10.55
86 Daniel Bratt Sala OK 46.03 1.10 2.30 0.5110.28 2.06 7.20 1.33 2.24 0.52 5.03 2.02 4.02 3.38 1.02 0.31 0.31 10.53
87 Mats Thulin Västerås SOK 46.34 1.03 2.08 0.5112.54 3.05 6.19 1.36 2.04 0.57 4.34 2.20 2.48 3.00 1.53 0.36 0.26 10.38
88 Fredrik Liljeqvist Stigsökarna 46.47 1.12 3.01 0.29 6.00 1.48 7.30 1.40 2.00 1.00 5.03 2.1910.00 2.39 1.06 0.33 0.27 10.33
89 Erik Frick Trollhättans SK 49.20 1.11 1.53 0.4911.41 2.43 9.39 2.03 2.48 1.01 5.11 2.01 3.52 1.58 1.30 0.36 0.24 10.40
90 Martin Nordin Vänersborgs SK 51.49 1.37 2.38 1.18 9.51 2.44 8.26 2.22 2.43 1.15 5.52 2.38 5.02 2.26 1.39 0.47 0.31 10.48
91 Robert Andersson Vänersborgs SK 52.19 1.28 4.39 3.27 6.59 2.41 7.51 1.43 3.13 0.57 7.44 3.00 3.50 2.12 1.22 0.43 0.30 11.11
92 Viktor Govik Stångenäs AIS 52.27 1.15 2.23 1.1813.17 2.10 8.34 1.43 2.15 0.59 7.22 1.51 5.11 2.06 1.08 0.31 0.24 10.28
93 Klas Bringert Uddevalla OK 53.24 1.13 5.33 1.54 7.20 2.26 6.39 1.44 2.20 0.4813.49 2.35 2.53 2.01 1.15 0.31 0.23 10.27
94 Håkan Lindén Uddevalla OK 55.28 1.06 5.18 0.37 9.18 2.13 6.25 1.41 2.23 0.57 4.37 7.36 6.41 2.55 2.06 0.51 0.44 10.57
95 Fredrik Andersson Vänersborgs SK 58.10 1.24 2.08 1.4514.18 2.19 5.47 1.39 1.54 0.5810.10 1.51 9.25 1.58 1.24 0.38 0.32 11.49
96 Anders Nordelöf Sävedalens AIK 62.23 2.20 2.00 1.2910.30 3.42 8.19 2.36 2.26 2.36 5.41 5.32 8.38 2.53 2.36 0.34 0.31 10.24
DiskPeter Horstmann Spring Cup OK 135.08 11.54 Felst, sprungit fel bana
EjS Per-Åke Bligård OK Vilse 87
EjS Niklas Henriksson OK Linné
EjS Mattias Persson Skogslöparna
EjS Mattias Mårts Stora Tuna IK
EjS Liutauras Bilevici SOIK Hellas
EjS Tomas Unander Sundsvalls OK
EjS Urban André Stora Tuna IK
EjS Per Brolund OK Denseln
EjS Jon Larsson OK Skogshjortarna
EjS Robbin Kantarp OK Hällen
EjS Erik Aamot OK Skogshjortarna
EjS Jacob Svensson Pan-Kristianstad
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | H21M 4380 m 87 82 92 123 148 149 95 52 142 40 94 145 74 77 127 80 Starttid
Sträcklängder: 208 300 345 397 286 113 313 77 617 169 194 207 432 255 95 274 98
1 Anders Franzén Lidköpings VSK 44.20 1.17 3.28 3.21 4.17 3.17 1.18 4.47 0.47 5.50 1.35 2.29 1.35 4.17 2.58 1.01 1.38 0.25 9.42:21
2 Henrik Nygren Lidköpings VSK 48.47 0.00
3 Mikael Ragnarsson OK Gipen 65.49 3.04 4.07 3.40 5.11 9.18 2.26 5.39 1.36 7.26 2.26 2.53 2.04 5.43 4.04 3.52 1.47 0.33 10.56:25
4 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 71.04 2.24 5.15 9.1110.09 5.52 1.44 5.04 1.2910.32 2.16 2.26 2.01 5.11 3.53 1.11 1.58 0.28 10.24:21
5 Johan Liderud Lidköpings VSK 76.39 1.48 4.15 5.05 6.1511.55 3.43 4.49 1.0410.20 2.52 6.53 2.57 7.08 4.03 1.16 1.44 0.32 9.47:51
6 Håkan Bengtsson Tjällmo-Godegårds OK 77.04 3.35 4.16 4.00 4.23 5.54 2.1713.11 1.30 9.02 3.16 6.54 2.08 6.39 5.09 2.45 1.41 0.24 10.55:31
7 Thomas Asplund OK Skogsvargarna 81.17 2.16 4.52 6.1210.08 6.10 2.03 7.04 1.27 9.36 2.46 8.45 3.34 6.47 5.19 1.26 2.19 0.33 10.26:21
Fel Fredrik Gustafsson IF Hagen 137.04 37.04 10.17:22 Felst, sprungit fel bana
EjS Henrik Erdalen OK Skogsvargarna
| | H35 3813 m 56 42 35 55 53 37 33 39 49 94 31 161 32 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 181 212 70 560 297 152 294 504 135 302 130 231 243 166 112 126 98
1 Björn Öberg Främmestad IK 30.47 1.25 1.34 0.32 3.56 2.38 1.50 2.20 3.56 1.23 2.03 1.03 1.46 2.21 1.38 1.09 0.47 0.26 10.26
2 Jakob Ödum Farum-Tisvilde OK 31.16 1.17 1.38 1.03 4.18 2.25 1.38 2.08 3.33 1.39 2.28 0.54 1.59 2.43 1.25 1.15 0.29 0.24 10.38
3 Stefan Jonsson Vänersborgs SK 31.19 1.25 1.29 0.31 4.04 2.21 1.50 2.17 3.39 1.19 2.05 1.01 2.33 2.13 2.04 1.30 0.33 0.25 9.47
4 Ulrik Olsson Brattås CK 32.09 1.26 1.40 1.42 4.09 2.20 1.35 2.26 3.59 1.16 2.00 1.19 2.16 2.22 1.32 1.04 0.29 0.34 10.02
5 Bjarne Bäcklund IFK Göteborg 32.26 1.43 1.37 0.52 4.14 3.07 1.35 2.39 3.29 1.59 1.49 1.05 1.45 2.45 1.22 1.32 0.29 0.24 10.08
6 Magnus Södervall IK Gandvik 32.32 1.25 1.20 1.31 4.27 2.25 3.03 2.25 3.24 1.07 2.06 0.59 1.49 2.36 1.37 1.23 0.31 0.24 10.30
7 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 32.47 1.49 2.01 0.36 3.50 2.16 1.37 2.20 4.13 1.41 1.57 0.58 2.00 3.46 1.27 1.20 0.31 0.25 10.40
8 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 34.08 1.10 1.23 0.31 5.30 2.25 1.58 2.19 3.24 1.51 1.45 0.50 3.05 4.24 1.28 1.11 0.30 0.24 10.04
9 Bo Hallberg Falköpings AIK 34.39 1.29 1.52 0.51 4.18 3.37 1.42 2.30 3.55 1.09 2.07 1.05 2.11 3.53 1.51 1.07 0.34 0.28 10.32
10 Ulf Danielsson Åmåls OK 35.09 1.42 2.09 0.40 4.58 2.40 2.09 2.29 3.32 1.11 2.11 1.17 2.34 3.19 1.40 1.32 0.38 0.28 10.20
11 Anders Larsson Vänersborgs SK 36.00 1.50 1.54 0.41 5.17 2.50 1.51 2.34 4.22 1.22 2.16 1.19 2.08 3.11 2.00 1.29 0.32 0.24 10.00
12 Thomas Bogren IF Hagen 36.23 1.42 1.39 0.40 4.30 3.19 2.50 3.09 3.51 1.07 2.04 1.01 2.38 3.33 1.29 1.27 0.58 0.26 10.36
13 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 36.25 1.31 4.39 0.32 4.34 2.18 1.52 2.30 3.44 1.15 2.01 1.31 2.13 3.27 1.43 1.32 0.34 0.29 10.16
14 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 37.08 2.07 1.34 0.36 4.54 2.53 2.01 2.38 4.35 1.42 2.30 1.09 2.13 3.53 1.50 1.32 0.34 0.27 10.52
15 Åke Wijkmark IF Hagen 37.40 1.26 1.56 0.36 4.34 2.36 2.42 2.37 4.12 1.18 2.19 1.41 3.11 3.12 2.31 1.43 0.37 0.29 10.48
16 Peter Grahn IFK Göteborg 37.58 1.55 2.03 0.44 4.36 2.50 1.38 2.34 4.57 1.12 2.40 1.11 2.27 2.55 3.44 1.25 0.38 0.29 9.45
17 Lars Hagstedt Uddevalla OK 38.29 1.37 1.58 1.05 4.48 3.20 1.43 2.38 4.34 1.48 2.49 1.15 2.58 2.58 2.33 1.26 0.34 0.25 9.51
18 Bernt Ove Barmoen Rinden OSI 40.27 1.49 1.37 0.32 5.42 2.54 2.27 2.34 4.06 1.27 2.10 1.06 5.35 4.07 1.44 1.28 0.39 0.30 10.12
19 Tommy Bäck OK Kullingshof 41.05 1.25 1.55 0.47 5.52 3.19 2.49 3.03 5.01 1.31 2.39 1.35 2.30 3.07 2.27 1.41 0.48 0.36 9.49
20 Gunnar Johansson OK Skogsvargarna 43.19 1.41 2.15 0.40 5.55 2.58 2.19 2.41 5.08 1.44 2.45 1.24 4.11 4.31 2.17 1.49 0.34 0.27 9.43
21 Carsten Lausten Eksjö SOK 43.59 2.06 2.15 1.09 5.46 3.24 2.30 3.26 5.03 1.29 2.46 1.18 2.59 4.07 2.35 1.53 0.43 0.30 10.44
22 Tomas Glanshed IF Hagen 44.11 1.45 1.49 0.42 5.27 3.26 1.54 3.37 7.29 2.05 2.49 1.30 3.09 3.21 2.07 1.43 0.45 0.33 10.10
23 Magnus Broback OK Flundrehof 45.14 1.52 5.33 0.36 5.13 3.22 2.22 3.20 4.50 2.58 3.10 1.08 2.19 4.18 1.49 1.17 0.38 0.29 10.56
24 Martin Ekdala Kungälvs OK 46.32 1.31 2.33 2.23 5.22 2.58 2.57 3.00 4.46 1.22 3.11 1.03 5.33 4.08 2.31 2.11 0.34 0.29 10.06
25 Johan Liljeqvist Stigsökarna 47.20 10.54
26 Håkan Flingmark Uddevalla OK 48.11 2.47 1.59 1.01 5.17 3.28 3.01 4.59 7.17 2.13 2.29 1.19 2.36 5.13 2.14 1.13 0.37 0.28 10.22
27 Mikael Take OK Djerf 55.56 2.32 2.19 4.25 6.1010.35 4.04 3.33 4.35 1.13 2.36 1.20 2.53 4.16 2.33 1.59 0.27 0.26 10.14
28 Magnus Lindberg IK Ymer 56.28 1.49 2.21 0.53 5.27 6.23 3.45 4.31 7.09 2.36 3.40 1.51 3.41 4.39 3.45 2.10 1.01 0.47 10.50
29 Erik Gustavsson IK Albion 58.35 2.35 3.00 1.07 8.35 3.02 2.14 3.26 5.07 9.40 2.36 1.22 3.13 6.01 2.13 3.05 0.43 0.36 10.34
30 Tomas Lindblad Hjobygdens OK 64.10 2.36 2.56 0.59 5.48 4.51 4.00 4.00 5.40 7.38 6.14 1.29 2.50 9.48 2.32 1.46 0.38 0.25 10.18
EjS Lars Björking OK Skogshjortarna
EjS Lars Nielsen Stångenäs AIS
EjS Anders Carlsson Vänersborgs SK
EjS Thomas Höjsgaard Leksands OK
| | | | | | | H40 3523 m 50 51 52 92 33 97 39 46 47 61 32 41 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 191 593 218 153 431 95 547 162 213 174 219 68 126 98
1 Tord Hederskog Hjs-Vansbro OK 27.55 1.30 1.45 3.53 1.37 1.08 2.54 0.34 3.15 3.08 1.37 2.22 2.24 0.46 0.34 0.28 10.13
2 Roger Hallgren IFK Göteborg 28.22 1.54 1.31 4.33 1.42 1.35 3.04 0.42 3.35 1.43 1.47 1.43 2.25 1.05 0.35 0.28 10.11
3 Axel Wassenius Uddevalla OK 30.03 1.31 1.42 4.35 1.51 1.26 3.37 0.38 4.28 1.08 2.00 2.39 2.34 0.57 0.33 0.24 9.50
4 Lars G Johansson Vänersborgs SK 30.40 1.32 3.01 4.32 1.36 1.15 3.33 0.47 3.38 2.55 1.48 1.45 2.40 0.40 0.31 0.27 10.49
5 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 31.10 2.04 1.35 4.58 1.40 2.45 3.57 0.42 3.43 1.10 1.57 1.59 2.26 1.14 0.36 0.24 10.27
6 Torben Utzon OK Pan Århus 32.50 1.51 1.53 4.56 1.40 1.24 3.31 0.52 4.33 1.29 2.25 2.58 3.22 0.53 0.35 0.28 10.41
7 Andres Laas OK Skogshjortarna 33.01 1.44 2.44 4.31 2.09 1.20 3.38 0.52 3.43 1.17 3.07 3.47 2.34 0.38 0.31 0.26 10.53
8 Jan Hansson Stenungsunds OK 33.05 2.16 1.39 4.33 1.51 1.37 3.27 0.44 5.03 1.21 1.56 3.27 3.12 0.58 0.34 0.27 10.33
9 Per Sander Göteborg-Majorna OK 34.17 5.20 1.42 4.57 1.44 1.51 3.45 1.23 4.10 1.17 2.00 1.56 2.09 0.53 0.38 0.32 9.48
10 Stefan Gustafsson IFK Göteborg 34.25 2.06 2.09 5.11 1.58 2.05 4.03 1.11 4.03 1.15 2.16 2.06 4.09 0.48 0.39 0.26 10.37
11 Anders Enmark Gävle OK 37.35 2.01 2.38 5.04 2.05 2.07 4.13 0.45 4.03 1.35 4.53 3.57 2.10 0.55 0.38 0.31 10.23
12 Mats Hallsten OK Skärmen 37.41 1.36 5.23 4.41 1.57 1.51 4.35 0.44 3.40 1.09 1.43 2.10 5.57 1.19 0.31 0.25 10.47
13 Erik Hellsvik IK Gandvik 37.43 2.42 1.43 5.27 1.56 1.44 4.02 0.54 4.31 1.31 6.35 1.46 2.44 0.58 0.37 0.33 9.59
14 Patrick Andersson Säterbygdens OK 38.08 1.33 2.13 9.27 1.54 2.14 4.45 0.50 4.06 2.06 2.24 2.17 2.16 0.47 0.44 0.32 10.31
15 Ralph Johansson Stångenäs AIS 38.56 3.37 2.13 4.45 1.38 1.28 3.25 1.01 6.41 1.11 2.29 2.19 6.34 0.39 0.33 0.23 10.39
16 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 39.28 2.33 1.47 5.48 1.49 1.43 4.20 0.48 4.55 3.28 2.10 4.52 3.20 0.47 0.41 0.27 10.57
17 Håkan Svensson IK Vista 40.39 1.41 3.12 6.51 2.02 3.00 3.46 1.01 6.07 1.19 2.02 4.06 2.47 1.11 1.03 0.31 10.05
18 Bengt Classon OK Orinto 43.40 2.16 2.13 6.44 2.12 2.27 4.58 1.11 6.31 1.51 2.49 2.57 4.13 2.07 0.38 0.33 10.55
19 Anders Jonsson OK Klyftamo 45.53 2.19 2.13 7.01 2.14 3.23 4.47 1.02 9.39 1.38 2.46 3.26 3.27 0.55 0.37 0.26 10.51
20 Jan Sahl IF Hagen 46.12 5.53 2.08 6.04 2.11 2.27 5.04 1.12 5.49 3.05 2.41 2.37 4.38 1.11 0.39 0.33 9.46
21 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 48.56 6.00 4.12 6.29 2.07 1.37 5.07 1.28 6.46 1.57 3.53 3.14 3.45 1.16 0.39 0.26 10.07
22 Karl-Olof Eriksson Uddevalla OK 50.02 2.30 3.0710.11 2.25 2.59 5.07 0.53 8.41 1.54 2.38 3.50 3.40 1.01 0.35 0.31 10.19
23 Anders Johansson OK Skogshjortarna 50.24 5.23 2.51 6.54 2.29 2.22 5.24 1.09 6.49 1.50 5.09 3.08 4.36 1.08 0.41 0.31 10.21
24 Harald Staff OL Toten-Troll 50.42 10.11 1.3311.18 1.47 2.59 3.35 1.04 4.30 1.17 5.13 2.51 2.38 0.47 0.34 0.25 10.09
25 Hans Gunnerek OK Klyftamo 52.34 2.38 3.3210.17 4.08 2.50 5.33 0.55 6.14 1.42 2.41 3.17 6.34 1.14 0.30 0.29 10.25
26 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 53.18 4.46 1.5920.10 2.00 2.18 5.04 0.50 3.51 1.25 2.23 3.00 3.34 0.59 0.30 0.29 10.29
27 Håkan Eriksson OK Räven 56.07 3.09 3.1314.39 3.09 2.07 5.28 1.07 6.17 1.52 3.53 4.35 3.52 1.34 0.42 0.30 10.01
28 Bosse Sandström Stångenäs AIS 56.30 5.41 2.0411.01 4.25 2.08 5.26 1.02 5.44 1.55 2.44 6.53 4.57 1.18 0.38 0.34 10.03
29 Claes Lindberg OK Skogshjortarna 57.39 6.43 3.43 7.52 3.18 2.02 5.03 5.27 6.02 1.37 2.52 6.47 3.29 1.20 0.44 0.40 10.45
30 Robert Andersson Ryda SK 64.31 10.59 3.11 7.32 3.03 6.44 6.11 1.28 5.57 2.10 4.14 6.53 3.51 1.06 0.43 0.29 10.43
EjS Joakim Ström OK Skogsvargarna
EjS Kurt Andersson OK Kullingshof
| | | | | | | H45 3410 m 67 52 96 149 142 94 161 48 35 42 44 80 Starttid
Sträcklängder: 319 536 249 248 407 271 280 185 376 70 245 126 98
1 Björn Rosendahl Västerås SOK 24.27 2.07 3.50 1.51 2.11 2.58 1.39 1.56 1.48 2.35 0.30 2.07 0.30 0.25 12.13
2 Lars Mattsson OK Kåre 27.23 2.17 3.37 2.13 2.17 3.00 1.56 2.13 3.42 2.29 0.41 2.04 0.30 0.24 12.02
3 Bengt Hamelius Säterbygdens OK 28.01 2.30 4.18 2.05 2.08 3.31 2.04 2.48 2.32 2.47 0.31 1.48 0.32 0.27 12.19
4 Morgan Eriksson IF Rigor 28.28 2.10 3.57 3.53 1.45 3.09 2.21 3.21 1.54 2.40 0.35 1.49 0.29 0.25 12.01
5 Svante Bjurgren IK Hakarpspojkarna 28.38 3.27 3.51 2.17 2.14 3.29 2.24 2.07 1.46 3.33 0.38 1.54 0.32 0.26 12.06
6 Per Andersson OK Orinto 29.31 2.53 4.25 2.01 2.11 3.32 1.54 2.57 2.18 3.27 0.35 2.13 0.36 0.29 11.40
7 Torsten Backteman Göteborg-Majorna OK 29.57 2.22 3.51 1.53 1.44 4.49 2.26 2.32 4.14 2.41 0.30 2.02 0.28 0.25 11.58
8 Lennart Strandberg Skogslöparna 30.00 0.32 10.44
9 Göran Lind Säterbygdens OK 30.14 3.14 3.56 2.09 2.10 3.38 2.40 3.55 1.58 2.56 0.37 1.54 0.35 0.32 12.17
10 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 30.33 2.45 4.59 2.25 2.10 3.25 2.54 2.27 2.06 3.23 0.35 2.22 0.34 0.28 11.43
11 Hans Daniels Malungs OK Skogsmård 30.48 5.17 3.53 2.23 2.11 3.29 1.51 2.14 2.12 2.43 1.55 1.48 0.28 0.24 11.36
12 Bengt-Åke Jansson Främmestad IK 30.59 2.57 4.51 2.30 2.19 3.39 2.26 2.15 2.48 3.16 0.41 2.19 0.33 0.25 12.09
13 Klas Hoof Hestra IF 31.11 3.44 4.35 1.55 2.01 4.03 3.23 2.33 2.19 3.18 0.38 1.46 0.30 0.26 11.57
14 Lars Carlsson Trollhättans SK 31.39 2.49 5.11 2.32 2.36 3.36 2.08 3.38 2.37 3.02 0.34 1.49 0.37 0.30 11.32
15 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 32.13 3.12 4.28 2.46 2.15 4.03 2.51 3.36 2.36 3.04 0.34 1.53 0.31 0.24 12.11
16 Christer Ericson Åmåls OK 32.19 4.40 4.43 2.17 2.19 4.01 2.10 2.34 2.16 3.19 0.42 2.06 0.40 0.32 11.55
17 Lars-Erik Fredriksson OK Skogshjortarna 32.23 3.37 4.28 3.09 2.14 3.36 1.55 2.36 4.03 2.52 0.40 2.04 0.38 0.31 11.38
18 Torgeis Strandhagen Röyken O-lag 32.41 5.04 4.18 2.41 2.11 3.27 2.00 2.29 3.54 2.57 0.34 2.03 0.35 0.28 11.37
19 Thomas Karlsson Främmestad IK 32.44 3.20 4.46 2.41 2.29 4.05 2.17 3.01 2.40 3.24 0.39 2.14 0.38 0.30 11.56
20 Lars Blom OK Skärmen 32.45 3.42 4.08 5.14 2.27 3.27 2.05 3.19 2.10 2.51 0.39 1.43 0.33 0.27 11.46
21 Thomas Hjert Falköpings AIK 33.21 3.21 7.09 2.08 2.06 4.21 1.56 2.21 2.13 2.48 1.29 2.28 0.33 0.28 11.34
22 Johan Lindgren IF Hagen 34.05 3.47 9.21 2.42 1.52 3.40 2.06 2.57 1.39 2.51 0.32 1.40 0.32 0.26 11.54
23 Inge Josefsson Stångenäs AIS 34.19 2.20 4.10 2.19 1.50 3.13 3.04 8.41 2.03 2.55 0.50 1.58 0.32 0.24 12.04
24 Tore Bengtsson Mariestads FK 34.52 4.19 4.34 2.39 2.31 5.22 2.07 2.51 3.23 3.10 0.38 2.13 0.36 0.29 12.18
25 Sören Lind Trollhättans SK 35.00 2.25 4.26 2.18 3.57 6.44 2.21 3.09 2.23 3.31 0.38 2.06 0.35 0.27 11.51
26 Terje Gudbrandsen Hamar OK 35.46 3.09 4.31 8.23 2.02 3.40 2.11 2.55 1.51 3.10 0.36 2.13 0.35 0.30 11.50
27 Arne Klevedal Kvillebyns SK 36.20 2.46 5.22 3.02 2.17 3.44 5.11 3.05 2.50 3.55 0.35 2.37 0.30 0.26 11.59
28 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 36.26 3.20 5.19 2.27 2.45 4.38 2.13 3.25 2.33 5.25 0.38 2.33 0.41 0.29 9.43
29 Aslak Kinneberg Raumar O-lag 36.51 4.24 8.04 2.39 2.13 3.30 2.28 4.24 2.04 3.09 0.34 2.19 0.34 0.29 12.08
30 Tomas Nilsson OK Gipen 37.15 4.19 4.40 2.38 2.13 3.26 2.25 8.32 2.32 3.08 0.29 1.51 0.34 0.28 12.10
31 Tommy Roos Falköpings AIK 37.27 4.31 5.22 2.48 2.55 4.18 2.32 3.05 3.02 4.33 0.53 2.27 0.32 0.29 12.05
32 Agne Gustavsson Istrums SK 37.29 3.40 5.15 2.27 2.40 4.11 6.09 2.51 2.48 3.09 0.46 2.28 0.36 0.29 11.49
33 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 38.08 2.54 8.21 2.45 2.14 5.13 2.14 2.35 4.29 3.52 0.35 1.57 0.35 0.24 11.33
34 Peter Larsson OK Gipen 39.14 3.58 5.39 3.25 2.46 4.30 2.51 3.30 3.34 4.05 0.51 2.41 0.45 0.39 11.47
35 Lars Elfving OK Gipen 42.02 2.25 6.49 2.36 2.26 9.43 3.56 3.09 3.11 3.57 0.43 2.06 0.34 0.27 12.16
36 Anders Axelsson Vänersborgs SK 42.07 2.58 4.46 2.20 2.43 3.44 2.23 6.13 9.28 3.41 0.39 2.11 0.33 0.28 9.44
37 Sven-Birger Johannesson Västerås SOK 42.27 5.53 5.31 2.43 2.57 5.05 2.46 4.06 3.56 4.05 0.59 3.20 0.35 0.31 11.44
38 Bo Magnusson KFUM Örebro OK 43.16 2.43 5.52 4.12 7.27 4.56 2.44 3.32 3.13 3.43 0.50 2.53 0.41 0.30 11.45
39 Håkan Olsson Munkedals SOK 44.43 3.35 6.00 3.44 4.31 6.29 4.48 3.06 4.25 3.45 0.51 2.29 0.33 0.27 11.39
40 Mats Nilsson Falköpings AIK 44.59 5.29 6.26 4.29 3.39 4.23 2.31 3.53 5.37 3.18 1.04 3.10 0.32 0.28 11.48
41 Owe Törnroth Hjobygdens OK 47.07 4.13 5.34 2.17 2.4010.33 4.03 3.32 3.44 3.33 0.52 5.00 0.38 0.28 9.42
42 Per Wennerberg OK Klyftamo 52.30 15.05 4.49 6.34 3.03 4.42 2.28 3.20 4.32 3.47 0.44 2.28 0.31 0.27 11.31
43 Kent Nero Mullsjö SOK 54.02 8.51 6.27 3.20 4.39 5.48 5.22 3.42 4.40 5.17 0.50 3.29 1.00 0.37 12.07
44 Per-Anders Norman KFUM Örebro OK 56.59 4.12 7.34 4.08 4.57 6.06 4.06 5.23 3.50 6.20 3.06 5.53 0.48 0.36 11.42
45 Sigurd Olsson Säterbygdens OK 64.02 4.21 6.00 9.40 3.32 4.49 4.33 4.3113.15 6.42 1.20 4.11 0.37 0.31 12.14
46 Stefan Stolt Vänersborgs SK 74.36 6.3111.40 4.40 6.20 4.03 4.2911.1216.38 4.01 0.57 2.52 0.45 0.28 11.35
Fel Evert Larsson OK Skogshjortarna 29.35 2.28 4.41 2.16 2.12 3.27 2.15 4.06 0.40 2.11 0.34 0.25 11.30 Fel: 48 saknas
Fel Odd Ohlsson Uddevalla OK 54.51 2.42 6.15 2.50 3.00 8.35 2.5311.05 0.33 2.40 0.41 0.35 11.53 Fel: 149 saknas
EjS Bengt Klasson Ulricehamns OK
EjS Roger Gustafsson Idefjordens SK
EjS Jan Ivarsson OK Skogshjortarna
EjS Johan Berglund Sävedalens AIK
EjS Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK
| | | | | | | | | | | H45M 2980 m 78 79 84 92 123 148 147 145 143 42 77 155 80 Starttid
Sträcklängder: 170 319 223 211 397 286 158 176 185 318 113 107 219 98
1 Tomas Vångell Linköpings OK 38.53 2.27 4.07 3.16 2.13 4.14 9.17 1.36 1.35 1.43 3.22 1.58 1.23 1.10 0.32 10.04:36
2 Göran Enander Vänersborgs SK 42.21 2.04 5.03 2.24 3.22 6.56 9.23 1.27 1.28 2.15 3.06 1.44 1.32 1.09 0.28 10.43:30
3 Erling Andersson Vänersborgs SK 45.47 2.08 4.27 2.38 2.44 9.22 5.17 2.05 1.55 2.15 5.26 2.59 2.14 1.40 0.37 10.05:11
4 Håkan Reiderstedt OK Skogshjortarna 47.25 2.03 5.00 2.32 4.25 7.28 9.04 1.24 1.41 1.44 4.43 2.08 3.27 1.08 0.38 10.42:07
5 Anders Kjellberg OK Flundrehof 49.04 2.13 4.42 2.56 3.31 4.23 3.03 1.29 1.35 7.2311.57 1.44 2.18 1.19 0.31 10.29:06
6 Ove Muschke Falköpings AIK 50.03 4.24 6.43 3.55 3.52 5.30 4.47 2.05 2.22 2.15 6.24 3.42 1.38 1.51 0.35 10.51:55
7 Lennart Larsson OK Flundrehof 51.19 2.28 3.57 5.17 8.2111.26 4.31 1.44 2.05 2.04 3.49 1.50 2.01 1.13 0.33 10.30:55
8 Lennart Svensson OK Kullingshof 56.50 2.01 5.03 3.28 2.26 5.49 17.47 1.08 2.41 1.53 6.19 4.20 2.06 1.14 0.35 10.07:08
9 Rune Olausson OK Gipen 58.18 1.56 7.32 2.55 8.25 4.35 11.22 4.22 2.10 3.08 4.49 2.26 2.44 1.21 0.33 10.40:05
10 Göran Eklöf IK Ymer 58.50 2.20 5.30 3.11 2.49 5.24 4.44 2.24 3.33 2.2118.33 1.54 4.12 1.17 0.38 10.14:45
11 Bengt Lingegård OK Gipen 63.34 3.20 4.43 4.32 9.45 7.39 5.23 4.19 2.30 4.34 4.08 9.08 1.50 1.13 0.30 10.20:26
12 Per-Erik Svensson Lidköpings VSK 64.40 10.17 6.13 4.02 4.27 7.56 7.14 2.31 3.22 2.37 8.59 2.32 2.28 1.35 0.27 9.42:48
13 Anders Swedin Lidköpings VSK 75.30 28.44 6.23 3.40 4.03 6.37 6.00 2.08 2.47 4.28 4.16 2.24 1.49 1.28 0.43 10.45:01
14 Jerry Rasmusson Herrestads AIF 95.27 8.38 7.50 4.48 3.36 9.16 7.46 5.40 3.36 4.5625.52 5.02 4.10 3.16 1.01 10.11:38
Fel Kjell Johansson OK Flundrehof 137.04 37.04 10.25:29 Felst, sprungit fel bana
| | | H50 3101 m 50 35 51 52 36 38 39 40 76 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 151 68 593 269 101 661 328 136 223 112 126 98
1 Anders Derebrant SOK Aneby 25.26 1.51 1.32 0.42 4.14 2.29 0.55 5.09 2.49 1.47 2.03 1.29 0.26 11.59
2 Tom A Karlsen Fredrikstad SK 25.42 1.49 1.26 0.41 4.59 2.18 0.54 4.55 2.35 1.18 2.30 1.12 0.36 0.29 12.08
3 Bengt Palm OK Vilse 87 27.13 2.12 1.16 0.49 4.45 2.42 1.00 5.34 2.42 1.31 2.24 1.21 0.30 0.27 12.00
4 Lasse Hogedal Vänersborgs SK 27.34 2.06 1.25 0.46 4.57 2.50 1.05 5.24 3.04 1.38 2.05 1.10 0.36 0.28 11.43
5 Krister Strand OK Landehof 27.35 1.46 1.15 0.50 4.57 2.41 1.47 5.12 3.16 1.25 2.19 1.05 0.35 0.27 11.28
6 Yngve Nilsson OK Gipen 27.55 1.55 1.35 0.57 5.32 2.24 0.48 5.38 2.36 1.55 2.23 1.10 0.36 0.26 12.07
7 Per Stenseth Fredrikstad SK 29.26 2.14 1.25 0.58 5.26 2.41 1.34 5.29 2.44 1.48 2.34 1.28 0.39 0.26 12.14
8 Kaj Hoof Alfta-Ösa OK 29.27 1.46 1.16 0.43 4.56 2.47 2.03 5.41 3.32 1.59 2.27 1.19 0.31 0.27 11.33
9 Hans Andersson VB OL 29.37 1.51 1.24 0.45 7.00 4.18 1.11 5.00 2.22 1.13 2.11 1.23 0.33 0.26 12.09
10 Bo Karlsson Ljungskile FK 29.41 2.50 1.19 2.06 5.09 2.31 1.01 5.13 2.43 2.02 2.15 1.29 0.37 0.26 11.45
11 Anders Eriksson IF Hagen 30.02 2.15 2.23 0.57 5.08 3.18 1.02 5.16 3.06 1.35 2.29 1.28 0.37 0.28 12.03
12 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 30.07 2.02 1.54 0.58 5.44 3.48 0.57 5.09 2.36 1.58 2.34 1.32 0.29 0.26 11.55
13 Bengt Andersson Främmestad IK 30.20 1.55 1.47 1.01 5.24 2.59 1.08 6.03 3.12 1.31 2.41 1.37 0.34 0.28 12.13
14 Robert Jessen Främmestad IK 30.34 2.19 1.39 0.49 5.45 2.42 0.56 6.05 3.00 1.53 2.28 1.51 0.37 0.30 11.46
15 Bo Herdersson OK Mark 30.52 1.55 2.03 0.45 4.57 3.53 1.39 5.49 3.45 1.42 2.13 1.11 0.34 0.26 11.49
16 Björn Pettersson Ulricehamns OK 31.15 2.31 1.24 1.14 6.44 2.48 1.08 6.07 3.22 1.26 2.19 1.19 0.30 0.23 11.35
17 Hans Öberg OK Hällen 33.03 2.30 1.32 0.49 5.27 4.02 1.33 7.11 2.44 1.54 2.33 1.32 0.42 0.34 11.52
18 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 33.08 1.51 2.30 0.50 8.33 3.16 0.59 5.28 2.52 1.20 2.50 1.37 0.33 0.29 11.51
19 Kjell Ehrencrona IFK Göteborg 33.23 2.17 2.25 1.03 5.55 3.14 1.37 6.34 2.50 1.48 2.43 1.49 0.39 0.29 11.50
20 Richard Berglund Sävedalens AIK 33.40 1.59 1.23 1.03 5.21 3.07 1.49 6.05 3.11 3.32 3.35 1.29 0.37 0.29 11.29
21 Göran Larsson OK Skogsvargarna 34.00 3.26 1.54 0.51 5.56 3.07 1.19 7.21 2.39 2.27 2.52 1.10 0.34 0.24 12.02
22 Mats Karlsson Stenungsunds OK 34.29 2.00 1.21 0.53 5.14 8.58 1.36 5.25 2.48 1.57 2.04 1.12 0.35 0.26 11.36
23 Sten-Olof Johansson Åmåls OK 35.06 3.06 1.40 0.50 5.19 2.31 0.56 6.21 3.55 3.30 4.30 1.24 0.37 0.27 12.06
24 Göran Engström IFK Moras OK 36.20 2.12 1.38 1.22 6.06 3.37 1.16 6.16 6.09 1.52 3.00 1.43 0.39 0.30 11.41
25 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 36.37 2.10 2.44 1.08 6.25 3.32 1.18 8.05 3.15 1.53 2.43 2.24 0.32 0.28 11.27
26 Mats Blom Ljungskile FK 37.04 1.47 1.43 0.55 5.37 6.13 0.55 9.04 3.18 1.47 2.47 1.41 0.41 0.36 12.05
27 Per-Ola Johnsson OK Kullingshof 37.04 3.03 2.47 0.43 6.24 2.52 1.07 6.27 5.26 2.27 2.49 1.46 0.41 0.32 11.34
28 Tore Watterdal OL Tönsberg 37.18 1.48 1.29 0.57 5.34 2.49 2.3910.53 3.27 2.14 2.15 2.14 0.32 0.27 11.30
29 Per Fredriksson OK Skogshjortarna 38.17 2.08 1.32 0.52 5.13 3.12 0.58 5.1910.30 3.07 2.16 1.44 0.52 0.34 12.04
30 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 39.44 4.03 1.59 1.07 7.15 4.14 1.41 6.27 2.58 2.27 4.24 2.02 0.36 0.31 12.16
31 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 39.45 2.52 2.38 1.00 6.00 3.37 4.27 6.57 3.19 2.05 3.47 1.57 0.38 0.28 11.37
32 Anders Karlsson Tullinge SK 39.46 3.21 1.48 0.57 9.57 4.09 1.14 7.13 3.15 1.56 2.40 1.51 0.49 0.36 11.38
33 Bengt Svensson OK Skogshjortarna 41.08 3.18 2.03 1.30 8.06 4.39 1.27 7.08 3.39 2.28 4.02 1.40 0.37 0.31 11.48
34 Dan Widercrantz OK Skärmen 42.21 4.58 1.50 1.19 6.24 3.53 1.16 6.49 6.22 3.20 3.13 1.46 0.38 0.33 12.10
35 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 42.50 2.09 1.55 1.15 5.53 8.27 1.09 6.56 3.05 5.59 3.12 1.51 0.33 0.26 12.11
36 Börje Sundberg OK Gipen 43.05 11.56
37 Gunnar Wass IF Hagen 44.02 2.29 1.43 0.5910.22 3.15 1.01 5.2110.33 2.57 2.22 1.43 0.41 0.36 11.58
38 Håkan Carlbom OK Gipen 44.41 11.04 1.57 1.05 6.40 3.59 1.21 7.05 3.44 2.00 3.13 1.25 0.37 0.31 11.44
39 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 44.48 2.22 2.08 0.59 6.38 3.00 1.04 8.1311.46 2.20 3.17 1.58 0.34 0.29 11.40
40 Lars Widerström IK Ymer 45.56 2.57 1.44 1.08 7.07 4.10 4.29 7.53 3.51 2.10 6.58 2.01 0.54 0.34 11.31
41 Kurt Maxé Sundbybergs IK 46.37 4.12 2.06 1.10 8.04 5.47 2.06 8.40 3.50 2.24 4.56 1.54 0.48 0.40 11.32
42 Lennart Widerström IK Ymer 48.59 2.28 3.30 1.09 5.44 3.55 8.27 9.12 4.04 3.14 3.42 1.54 0.55 0.45 11.57
43 Anders Kumlin IK Ymer 50.26 6.19 2.00 1.33 8.53 3.56 3.23 8.14 4.12 3.06 4.52 2.35 0.45 0.38 12.15
44 Kjell Mattsson Säterbygdens OK 53.39 2.54 1.59 1.0716.33 4.09 1.1811.12 3.53 2.26 3.54 3.04 0.39 0.31 11.42
45 Jan Widerström IK Ymer 58.58 2.47 7.46 1.38 8.28 5.52 1.57 9.53 9.57 2.44 3.54 2.31 0.55 0.36 11.54
DiskBo Andersson Falköpings AIK 135.16 35.16 11.39 Felst, sprungit fel bana
DiskHåkan Jansson IF Hagen 135.35 35.35 11.53 Felst, sprungit fel bana
DiskLasse Burman Kvillebyns SK 135.47 35.47 12.01 Felst, sprungit fel bana
EjS Bo Andersson IK Gandvik
EjS Björn Heidenström Fredrikstad SK
EjS Sture Johansson OK Kullingshof
| | | | | | | | | | | H55 2887 m 50 67 95 53 36 33 97 35 63 77 44 80 Starttid
Sträcklängder: 235 84 593 201 163 247 431 323 157 87 142 126 98
1 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 25.27 2.05 0.58 5.09 1.43 2.06 2.27 3.39 2.39 1.52 0.54 0.56 0.33 0.26 11.25
2 Dan Krantz IK Gandvik 26.48 2.00 1.12 6.32 1.47 1.59 2.15 3.50 2.49 1.40 0.43 1.06 0.30 0.25 12.13
3 Stefan Larsson OK Njudung 27.41 1.52 0.53 4.54 1.38 3.25 2.03 5.37 2.35 1.45 0.50 1.07 0.33 0.29 12.07
4 Per-Arne Källén Uddevalla OK 27.56 1.52 1.11 5.19 1.46 2.08 2.44 3.44 4.27 1.37 1.00 1.07 0.33 0.28 11.59
5 Carl-Henry Andersson OK Orinto 28.57 1.56 1.27 5.18 1.48 4.19 2.39 3.36 2.38 1.35 1.31 1.01 0.37 0.32 11.21
6 Ove Vesterberg Lycksele IF 29.31 2.34 0.58 6.14 2.10 2.14 2.38 3.56 3.24 2.01 0.52 1.22 0.38 0.30 11.11
7 Rolf Gjölberg Larvik OK 30.17 4.44 1.06 5.11 1.51 2.01 2.33 3.58 3.48 1.38 0.50 1.09 0.59 0.29 12.01
8 Rune Sandberg Uddevalla OK 30.51 1.33 0.58 5.15 2.04 4.05 2.28 3.40 5.33 2.55 0.38 1.17 0.25 11.49
9 Jonas Larsson OK Kullingshof 31.59 2.19 3.57 6.15 2.01 2.44 2.11 3.46 3.59 1.34 0.56 1.10 0.36 0.31 11.37
10 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 32.00 5.14 2.29 5.14 1.42 2.27 2.33 3.31 3.52 1.43 0.49 1.24 0.34 0.28 11.29
11 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 32.10 2.27 1.29 6.13 2.05 2.31 2.35 5.08 4.32 1.53 0.56 1.10 0.37 0.34 11.23
12 Håkan Olsson Hjobygdens OK 33.14 2.57 2.00 6.46 2.47 3.56 2.35 4.33 2.48 1.34 1.15 1.03 0.31 0.29 11.15
13 Oskar Johansson Stångenäs AIS 33.37 2.11 1.12 5.21 1.50 6.33 3.47 4.26 2.55 1.41 1.18 1.12 0.41 0.30 11.35
14 Roger Karlsson OK Skogsstjärnan 35.40 2.57 1.24 5.27 2.01 6.22 2.47 6.05 3.03 2.01 1.16 1.11 0.38 0.28 11.13
15 Rolf Olofsson FK Friskus-Varberg 36.15 2.19 1.00 5.36 3.37 5.29 2.46 4.46 5.20 1.56 1.08 1.15 0.32 0.31 9.47
16 Lars Arlebo KFUM Örebro OK 37.05 2.53 1.27 7.38 2.35 3.24 3.39 5.32 3.28 2.35 1.16 1.36 0.34 0.28 11.51
17 Lars-Åke Johansson IK Ymer 37.53 2.38 1.24 9.55 2.44 2.44 3.16 4.49 3.33 2.40 1.32 1.19 0.49 0.30 11.19
18 Göran Litzell OK Kullingshof 38.13 2.58 1.09 8.36 2.32 3.37 3.03 5.30 4.18 2.44 1.23 1.12 0.38 0.33 11.31
19 Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna 38.13 3.27 0.55 7.17 4.02 4.39 2.52 4.53 5.01 1.48 1.07 1.09 0.33 0.30 9.45
20 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 38.14 1.49 0.58 5.13 1.47 5.29 8.04 4.07 3.09 4.04 0.57 1.19 0.42 0.36 11.09
21 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 39.03 5.37 1.07 6.58 2.11 4.49 3.55 5.23 3.03 2.05 1.01 1.40 0.41 0.33 12.09
22 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 39.19 3.36 1.04 5.05 3.48 6.12 5.15 5.53 3.43 1.48 0.49 1.00 0.36 0.30 11.41
23 Sten Olsson OK Alehof 39.45 5.49 1.33 6.57 3.22 3.06 2.58 5.24 3.42 2.18 1.16 2.00 0.44 0.36 11.39
24 Björn Engvall OK Kolmården 40.17 3.09 2.30 8.58 2.04 2.58 6.05 5.06 3.34 2.15 1.13 1.19 0.36 0.30 11.07
25 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 43.10 3.07 1.19 9.08 2.39 5.35 3.48 5.40 5.06 2.51 1.21 1.17 0.43 0.36 11.03
26 Christer Henriksgård OK Klyftamo 43.14 3.07 1.27 6.48 2.55 4.41 4.27 6.00 7.20 2.10 1.19 1.46 0.42 0.32 11.55
27 Claes Lindegårdh Tolered-Utby OL 43.15 3.12 1.19 9.08 2.39 5.35 3.48 5.40 5.06 2.51 1.21 1.17 0.43 0.36 11.03
28 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 44.00 11.45
29 Sven-Erik Johansson Mariestads FK 44.06 3.00 3.38 8.48 2.26 2.34 7.24 5.29 4.30 2.16 1.16 1.16 0.48 0.41 11.05
30 Björn Tilly Kungälvs OK 45.22 3.15 1.44 8.33 2.36 3.12 3.26 6.22 4.36 6.44 1.35 2.02 0.42 0.35 11.53
31 Olof Karlsson Uddevalla OK 48.33 2.30 1.22 5.10 3.17 2.54 4.0520.37 3.07 2.04 1.02 1.17 0.38 0.30 11.43
32 Sören Svensson Sjövalla FK 49.26 3.11 2.16 7.51 3.01 4.56 4.18 8.03 4.46 3.07 2.37 2.35 1.27 1.18 11.01
33 Jan Martner Tolered-Utby OL 52.16 6.35 1.20 8.20 3.18 3.24 9.06 6.39 4.33 3.32 1.37 2.19 0.51 0.42 11.27
34 Allan Wikström Stångenäs AIS 52.17 8.50 1.11 8.28 2.53 3.11 7.59 5.03 7.13 2.15 2.13 1.37 0.48 0.36 9.43
35 Stellan Holmstrand Herrljunga SK 54.10 11.57
36 Anders Millinger Västerås SOK 57.51 4.19 1.3015.12 3.31 5.30 9.16 6.20 3.40 2.31 1.16 3.30 0.39 0.37 11.33
37 Ingemar Kallin SOK 68 61.30 4.44 4.13 9.10 4.41 6.53 4.07 6.2412.51 2.37 1.30 1.58 1.16 1.06 12.05
EjS Olle Olofsson Kungälvs OK
EjS Rolf Hagman Kolbotn & Skimt OL
EjS Claes-Göran Johansson Ulricehamns OK
EjS Ulf Kristensson Halmstads OK
| | | | | | | | | H60 2764 m 58 67 55 36 38 97 39 51 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 235 472 359 101 579 95 195 257 112 126 98
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 24.37 1.40 2.04 4.06 3.03 1.55 4.48 0.57 1.38 2.04 1.17 0.37 0.28 11.35
2 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 27.20 1.34 2.13 3.51 3.46 1.07 5.44 0.58 2.12 3.00 1.39 0.42 0.34 11.19
3 Mats Jodal Göteborg-Majorna OK 27.44 1.22 2.20 4.58 3.38 0.55 5.55 0.49 2.34 2.52 1.16 0.36 0.29 12.09
4 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 28.08 1.46 2.37 5.21 3.16 1.29 5.19 0.53 1.46 2.46 1.38 0.42 0.35 11.33
5 Gunnar Tiselius OK Kåre 28.58 2.54 2.20 4.12 3.42 1.39 5.17 1.05 2.14 2.44 1.41 0.39 0.31 12.11
6 Lennart Karlsson Främmestad IK 29.21 3.21 2.22 3.52 3.59 1.04 5.53 0.49 2.08 2.59 1.48 0.35 0.31 11.17
7 Lars Johansson Södertälje-Nykvarn 30.05 1.48 3.00 5.26 4.32 1.38 5.15 0.52 1.53 2.59 1.37 0.35 0.30 11.40:30 För sen nollning 0.30
8 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 30.38 1.45 2.32 4.55 4.13 2.43 5.38 1.00 2.04 3.06 1.37 0.38 0.27 11.55
9 Lennart Höije OK Klyftamo 31.57 3.13 2.35 4.38 5.28 1.39 5.59 0.53 2.26 2.47 1.12 0.37 0.30 11.47
10 Christer Westberg IFK Göteborg 32.46 1.40 2.56 5.34 5.28 1.32 6.17 0.58 2.27 3.25 1.26 0.38 0.25 11.53
11 Göran Öhlund IK Hakarpspojkarna 32.57 2.01 2.28 5.03 4.09 2.06 6.12 1.08 3.34 3.14 1.43 0.44 0.35 11.51
12 Olle Hermansson IK Ymer 33.03 2.41 3.22 4.37 4.47 2.13 6.07 1.01 1.55 3.09 1.53 0.44 0.34 12.13
13 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 33.14 1.25 2.41 5.15 5.59 1.06 6.05 1.08 2.13 4.51 1.31 0.33 0.27 12.03
14 Rune Arvidsson OK Mark 35.22 1.49 4.55 5.46 5.26 1.19 6.40 1.19 2.02 3.20 1.36 0.39 0.31 12.07
15 Tore Pettersson OK Gipen 35.32 2.59 3.10 5.25 4.36 1.49 6.22 1.02 2.46 4.48 1.28 0.37 0.30 12.01
16 Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 36.05 1.26 5.14 8.47 3.18 1.26 5.10 1.51 1.43 4.25 1.44 0.36 0.25 11.27
17 Egil Ronäss Porsgrunn OL 36.45 1.56 3.10 6.57 6.12 1.35 6.50 1.17 2.23 3.10 1.58 0.45 0.32 11.31
18 Bo Westerberg Vänersborgs SK 37.29 2.03 5.23 5.05 4.35 1.21 8.57 0.59 2.25 4.12 1.28 0.38 0.23 12.19
19 Gustav Wennberg Åmåls OK 37.40 1.44 3.10 5.13 6.16 1.27 6.33 1.07 2.30 6.05 2.12 0.48 0.35 11.23
20 Bakken Svein Stigsökarna 38.22 2.08 2.37 6.06 7.23 1.21 6.17 1.05 2.18 6.07 1.46 0.41 0.33 11.45
21 Magnus Klovning Porsgrunn OL 39.14 1.2310.13 4.52 4.52 1.14 7.49 1.08 2.15 2.55 1.19 0.40 0.34 12.15
22 Kennet Ivehag Främmestad IK 39.26 2.04 6.59 4.49 5.05 0.58 4.41 5.44 1.58 4.28 1.39 0.34 0.27 11.49
23 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 40.44 2.48 5.08 5.43 5.28 2.26 9.03 1.12 2.01 3.28 2.18 0.38 0.31 11.25
24 Lars-Åke Larsson OK Tranan 40.57 2.15 5.30 6.41 5.17 2.02 8.13 1.08 2.34 3.42 2.02 0.52 0.41 11.37
25 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 41.53 1.49 2.31 7.56 5.37 1.35 5.49 1.04 2.21 7.32 4.40 0.33 0.26 11.43
26 Kenneth Jonsson Vänersborgs SK 42.12 2.10 3.24 6.24 5.05 1.54 8.04 1.29 2.40 7.21 2.08 0.50 0.43 11.29
27 Leif Björkman IK Ymer 44.44 2.10 6.36 6.28 4.05 5.04 8.50 1.08 2.11 4.22 2.14 1.04 0.32 12.05
28 Arne Berg Stigsökarna 48.40 1.37 2.48 8.3112.02 0.59 8.10 0.58 6.41 3.25 2.12 0.43 0.34 12.17
29 Lars-Olof Svalin OK Alehof 49.11 3.39 4.28 7.53 6.52 2.52 9.34 2.15 3.04 4.27 2.32 0.58 0.37 11.39
30 Håkan Junfors OK Skogshjortarna 50.23 7.25 4.02 7.57 7.27 1.51 8.59 1.23 3.10 4.19 2.23 0.45 0.42 11.13
31 Leif Olofsson OK Flundrehof 54.34 5.28 6.4510.28 6.57 1.40 7.28 1.42 3.41 5.44 3.13 0.48 0.40 11.15
32 Nisse Gunnarsson OK Gipen 58.14 3.0519.38 6.28 6.14 1.38 8.53 1.34 3.38 3.44 2.02 0.45 0.35 11.21
Fel Sven-Erik Sjöholm Mullsjö SOK 53.41 2.16 3.22 4.56 5.18 0.57 2.28 5.23 2.40 0.53 0.41 11.55:48 Fel: 36 saknas För tidig
EjS Kent Carlgren OK Skogshjortarna
| | | | | | | H65 2447 m 56 42 142 148 75 94 161 64 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 181 212 277 295 95 374 280 139 258 112 126 98
1 Åke Hogedal Kungälvs OK 26.57 2.06 2.07 2.47 2.48 1.12 2.51 4.15 2.25 3.40 1.40 0.35 0.31 11.32
2 Hans Östlund OK Kroppefjäll 30.48 2.05 2.41 4.01 3.05 2.07 2.45 3.12 2.22 5.17 2.15 0.32 0.26 11.40
3 Matts Mattsson OK Gipen 36.40 2.14 2.18 2.58 9.50 1.15 3.49 4.00 2.46 4.04 2.06 0.44 0.36 11.36
4 Anders Nilsson Ryda SK 37.07 5.19 3.04 3.09 3.54 1.34 4.10 4.18 2.22 5.37 2.06 0.54 0.40 11.38
5 Georg Paulsson Uddevalla IS 43.59 3.11 5.21 4.43 5.08 3.13 4.10 4.56 4.36 5.08 2.15 0.44 0.34 11.46
6 Göran Hektor Linköpings OK 44.15 2.46 2.40 7.09 5.43 1.49 5.07 5.31 2.32 6.42 2.31 0.58 0.47 11.42
7 Sten Emanuelsson Vänersborgs SK 45.02 3.41 3.12 5.39 3.44 3.17 5.45 5.12 3.20 6.46 2.56 0.55 0.35 11.48
8 Tord Lööv Stångenäs AIS 54.45 2.46 2.46 5.1318.25 2.12 4.22 4.50 3.22 6.56 2.12 0.50 0.51 11.50
DiskRolf Stenström Vänersborgs SK 134.57 34.57 11.44 Felst, sprungit fel bana
DiskPer-Hugo Lundgren Lerums SOK 135.18 35.18 11.34 Felst, sprungit fel bana
DiskEvert Johansson Ryda SK 135.46 35.46 11.30 Felst, sprungit fel bana
| | | H70 2277 m 58 42 35 39 31 47 48 41 44 80 Starttid
Sträcklängder: 135 253 70 259 512 196 290 270 68 126 98
1 Sten Johansson OK Kullingshof 29.27 1.57 3.11 1.27 3.11 5.47 2.24 4.11 4.43 1.08 0.50 0.38 10.38
2 Kurt Johansson Uddevalla IS 31.15 1.59 2.56 1.05 5.04 5.02 2.04 5.31 5.06 1.06 0.45 0.37 10.28
3 Rolf Johnsson Vänersborgs SK 32.17 2.22 2.41 0.50 2.19 5.04 5.42 4.35 6.39 1.00 0.41 0.24 10.10
4 Lennart Olsson Kungälvs OK 33.23 1.47 3.12 0.59 2.59 6.42 2.16 6.48 6.01 1.13 0.49 0.37 10.34
5 Karl Lund Lidköpings VSK 35.23 1.40 3.22 1.06 3.34 5.41 2.21 8.47 6.01 1.21 0.50 0.40 10.22
6 Stig Sahl IF Hagen 38.11 1.59 3.47 1.29 3.15 6.17 3.5310.02 4.41 1.25 0.49 0.34 10.02
7 Yngve Malmlöf Floby OK 39.39 2.27 3.32 1.00 3.21 6.01 2.2011.40 6.31 1.20 0.46 0.41 10.18
8 Bror Svensson Uddevalla IS 39.41 2.27 3.51 1.43 3.53 6.05 5.32 7.45 5.36 1.11 0.54 0.44 10.20
9 Ove Kilborn Uddevalla IS 41.22 2.19 6.54 0.43 4.57 6.48 4.19 6.50 5.38 1.31 0.45 0.38 10.24
10 Gunnar Larsson Uddevalla IS 43.39 5.06 2.42 0.50 2.40 4.53 3.00 9.0612.36 1.17 0.49 0.40 10.16
11 Sven-Johan Persson IK Gandvik 44.02 1.55 3.10 0.58 3.32 8.48 11.58 6.58 3.59 1.20 0.48 0.36 10.08
12 Sture Särdqvist IK Ymer 46.50 3.37 4.59 1.14 3.43 7.55 5.34 5.52 9.40 2.00 1.38 0.38 10.00
13 Erling Lundgren OK Grane 47.01 3.09 4.43 1.01 3.31 8.45 2.3911.50 8.02 1.49 0.51 0.41 10.06
14 Gösta Eriksson Idefjordens SK 47.35 1.53 5.02 1.29 3.05 8.34 7.3311.40 5.21 1.29 0.51 0.38 10.12
15 Rune Andersson Uddevalla OK 50.25 4.12 7.13 1.10 4.19 8.27 3.50 9.37 7.16 2.03 1.19 0.59 10.26
16 Matts Mattsson OK Flundrehof 53.19 4.07 9.39 1.38 4.16 9.14 3.04 8.11 9.40 1.54 0.57 0.39 10.32
17 Kurt Stenberg IK Gandvik 56.30 5.1312.02 1.26 4.48 8.05 3.58 9.55 7.33 1.39 1.02 0.49 10.14
18 Said Johansson Uddevalla IS 58.31 3.34 4.00 1.16 4.16 9.41 3.5419.12 8.26 1.37 1.45 0.50 10.04
19 Bertil Sjöström OK Flundrehof 63.06 2.5714.45 1.2813.47 7.04 5.26 7.04 6.39 1.53 1.09 0.54 10.40
20 Bertil Sandström OK Gipen 67.06 3.40 6.56 1.27 5.01 8.57 6.2917.1712.58 2.24 1.06 0.51 10.36
EjS Gunnar Söderlund Trollhättans SK
| | | | | H75 2317 m 160 35 51 97 75 31 61 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 161 220 68 265 224 496 264 283 112 126 98
1 Carl-Åke Hansson Laholms IF 30.53 2.02 3.14 2.03 2.52 3.38 5.07 3.34 3.52 3.09 0.46 0.36 10.32
2 Lennart Pepa OK Djerf 48.54 2.25 6.56 3.02 4.47 5.14 7.47 6.49 7.07 3.09 0.52 0.46 10.30
3 Arne Svahn Främmestad IK 49.09 2.3513.32 1.17 2.37 7.04 6.54 6.13 5.03 2.11 0.56 0.42 10.24
4 Yngve Andersson Lidköpings VSK 53.59 2.21 3.53 1.35 5.17 3.45 17.35 5.32 9.58 2.32 0.50 0.41 10.28
5 Gunde Skålberg OK Kroppefjäll 80.02 5.10 7.58 4.40 5.19 6.26 18.2714.0010.23 5.12 1.25 1.02 10.21:21 För sen nollning 0.39
6 Tage Fredriksson Ljungskile FK 91.38 5.01 4.04 1.2324.06 7.47 16.4810.4712.16 6.21 1.52 1.13 10.20
Fel Stig Engström OK Skogshjortarna 38.11 2.06 6.03 1.17 3.02 3.40 7.25 4.34 6.14 0.44 10.26 Fel: 44 saknas
Fel Ingvar Green Ljungskile FK 63.30 6.51 5.03 2.41 4.10 6.19 12.24 4.43 1.11 0.48 10.34 Fel: 61 saknas
| | H80 2317 m 160 35 51 97 75 31 61 43 44 80 Starttid
Sträcklängder: 161 220 68 265 224 496 264 283 112 126 98
1 Gunnar Alexandersson Uddevalla IS 38.55 2.59 3.31 1.43 3.02 3.47 8.39 4.54 5.26 3.15 0.57 0.42 10.11
2 Nils-Erik Larsson Stenungsunds OK 42.53 7.06 3.30 1.43 3.02 3.44 8.30 4.55 5.21 3.22 0.58 0.42 10.07
3 Erik Sillerström OK Skogshjortarna 44.30 4.16 6.29 1.36 3.19 4.13 7.10 7.41 4.50 3.19 0.57 0.40 10.05
4 John Olsson Trollhättans SK 46.56 3.23 3.39 2.17 3.38 9.08 9.47 4.37 5.43 2.50 1.03 0.51 10.03
5 Joel Slättmyr IK Stern 49.01 9.04 5.51 1.34 3.25 4.04 7.27 7.24 4.58 3.19 1.01 0.54 10.01
6 Anders Remmert OK Flundrehof 102.42 5.1415.02 7.0018.26 7.47 16.4910.4611.58 6.22 2.04 1.14 10.09
| | INSK 1804 m 54 91 122 121 69 162 44 80 Starttid
Sträcklängder: 192 191 157 242 280 329 189 126 98
1 Anders Staff OL Toten-Troll 13.41 1.15 1.19 1.22 1.36 2.29 2.27 1.44 1.02 0.27 10.24:10
2 Viktor Lindgren IF Hagen 18.48 1.46 1.48 1.56 2.20 3.04 3.33 2.32 1.10 0.39 10.59:07
3 Viktoria Holonen Kvillebyns SK 20.13 1.58 1.49 1.40 2.25 3.01 3.00 4.48 0.59 0.33 9.53:11
4 Lina Nordlund Södertälje-Nykvarn 20.46 2.10 1.38 1.55 2.25 3.30 3.17 2.48 2.04 0.59 9.53:22
5 Erik Snilsberg OK Moss 20.49 3.16 1.39 1.40 2.26 4.04 2.55 2.18 1.51 0.40 11.03:35
6 Adrian Dahlström Åmåls OK 21.46 1.57 2.24 1.58 2.46 4.04 3.56 2.25 1.36 0.40 10.51:26
7 Elvira Voinier Klubblös 22.22 2.09 2.34 2.00 3.32 3.53 4.11 2.18 1.03 0.42 11.01:18
8 Albin Voinier Klubblös 23.07 2.10 2.40 1.45 3.33 4.03 4.12 2.31 1.32 0.41 11.01:21
9 Emelia Andersson Vänersborgs SK 23.22 3.00 2.29 1.55 3.10 4.34 4.27 1.49 1.20 0.38 10.06:11
10 Veronika Halonen Kvillebyns SK 23.45 2.23 1.40 1.41 3.14 4.50 3.42 3.38 1.51 0.46 9.53:13
11 Ludvig Svensson Trollhättans SOK 23.55 3.01 2.25 2.03 3.59 4.22 3.35 2.04 1.32 0.54 10.31:49
12 Edvin Brovik Trollhättans SOK 25.03 2.42 1.53 2.04 3.21 3.46 3.26 4.31 1.47 1.33 11.02:07
13 Erik Andersson Ryda SK 25.12 3.09 3.17 1.49 3.25 4.19 5.03 2.40 0.55 0.35 11.08:37
14 Sofie Andersson Ryda SK 25.15 2.52 3.03 2.29 3.13 4.21 4.59 2.44 0.57 0.37 11.08:33
15 Tobias Pentonen Hestra IF 25.56 1.55 3.10 4.09 2.09 0.55 0.39 10.54:35
16 Ellen Sander Göteborg-Majorna OK 26.35 2.54 2.09 2.11 3.45 5.18 4.48 2.58 1.43 0.49 11.25:53
17 Jessica Hallqvist Malungs OK Skogsmård 27.11 3.42 1.55 2.35 3.37 4.23 4.14 4.40 1.28 0.37 10.36:05
18 Linn Sander Göteborg-Majorna OK 27.38 3.19 2.27 1.42 3.58 5.06 4.36 2.59 2.02 1.29 11.25:56
19 Karolina Alfredsson Vänersborgs SK 27.48 2.20 2.37 2.49 4.02 5.25 4.33 3.19 1.46 0.57 10.28:53
20 Stina Liderud Lidköpings VSK 28.03 3.37 2.16 2.29 3.23 4.23 4.27 4.17 2.34 0.37 9.45:22
21 Julius Lind OK Tyr 29.22 3.26 2.57 2.00 3.57 6.36 5.02 3.08 1.34 0.42 11.24:41
22 Edvin Andersson Värend GN 32.30 2.50 5.56 2.15 3.47 5.58 5.10 4.15 1.41 0.38 10.18:55
23 Kajsa Mattsson Ok Kåre 33.17 3.26 4.39 2.59 6.08 4.52 6.01 2.44 1.45 0.43 11.02:19
24 Emma Havner Kungälvs OK 33.48 3.06 2.27 3.53 6.08 7.23 4.53 3.06 2.04 0.48 11.21:01
25 Magnus Lext Karta 35.32 3.56 4.16 2.12 3.49 5.01 4.42 6.27 1.10 3.59 11.15:17
26 Josefin Andersson Karta 35.43 4.34 4.36 2.20 4.02 4.46 5.43 5.14 2.45 1.43 11.15:26
27 Carl Lext Karta 35.48 3.48 4.26 2.14 3.52 5.01 4.37 6.16 1.23 4.11 11.15:20
28 Marcus Bengtsson Mariestads FK 36.15 5.49 3.00 3.14 4.02 6.53 6.26 3.38 2.06 1.07 9.48:35
29 Alfred Steindahl Stenungsunds OK 36.17 2.34 2.34 1.34 4.44 6.55 6.0710.10 0.50 0.49 10.18:47
30 Gunilla Torvaldsson Klubblös 37.37 2.30 2.46 3.43 4.15 5.11 8.21 5.25 4.07 1.19 10.51:18
31 Ida Friman Tolered-Utby OL 37.42 3.32 5.20 3.05 6.06 5.49 4.34 5.06 2.33 1.37 10.55:13
32 Jenny Edgren Trollhättans SOK 41.21 6.45 5.51 4.06 7.48 5.18 4.24 3.14 2.20 1.35 11.39:32
33 Olivia Nyman Vänersborgs SK 44.12 5.04 3.22 2.30 6.52 8.02 8.38 5.11 3.30 1.03 10.29:15
34 Gustav Nyman Vänersborgs SK 44.42 5.14 3.49 2.27 7.44 7.37 8.08 5.12 3.38 0.53 10.28:49
35 Ludvig Johansson Klubblös 47.40 4.14 5.58 2.37 9.4410.22 6.21 3.58 2.33 1.53 11.30:05
36 Alma Liderud Lidköpings VSK 57.47 8.19 7.38 3.3114.1211.47 4.36 2.40 2.55 2.09 9.45:29
Fel Lucas Kristensson OK Flundrehof 4.43 4.43 11.04:33 Felst, sprungit fel bana
Utg Patrik Andersson Karta 137.04 13.18 11.42:41 Utg:54,91.. saknas
| | | | | | | | U1 2169 m 54 150 151 156 121 69 162 44 80 Starttid
Sträcklängder: 192 342 256 73 284 280 329 189 126 98
1 Sofia Sjögren OK Kullingshof 20.42 1.52 3.17 2.31 1.29 3.04 2.47 2.42 1.32 0.51 0.37 11.06:08
2 Viktor Yngström Göteborg-Majorna OK 20.46 1.23 3.24 2.45 1.09 2.55 3.13 2.53 1.40 0.51 0.33 11.52:56
3 Anton Stenberg OK Skogsvargarna 22.18 1.22 3.40 3.14 0.59 2.41 3.09 3.24 2.10 1.05 0.34 10.29:54
4 Linn Nielsen Stångenäs AIS 24.02 1.40 3.52 2.58 2.24 3.29 3.00 2.54 2.03 1.08 0.34 11.11:26
5 Josefin K/Clara B Trollhättans SOK 24.37 2.15 3.32 3.30 1.22 3.37 3.24 3.22 1.55 1.00 0.40 10.22:21
6 Sara Havner Kungälvs OK 30.09 2.13 6.09 3.17 1.27 3.16 5.47 4.09 2.14 0.57 0.40 11.27:53
7 Therse A-E/Rebecka W Trollhättans SOK 35.19 2.11 4.12 3.52 1.27 4.08 5.01 3.49 7.37 1.52 1.10 10.29:36
Fel Elin Claesson OK Orinto 23.58 1.53 6.48 2.30 0.56 3.12 3.01 2.57 0.36 11.30:32 Fel: 44 saknas
Fel Alexandra Wahlberg Vänersborgs SK 68.01 0.29 10.58 Felst, sprungit fel bana
EjS Jonas Johansson Stångenäs AIS
| | U2 2239 m 54 91 93 156 146 141 69 126 44 80 Starttid
Sträcklängder: 192 191 152 411 184 298 131 314 142 126 98
1 Gustav Magnusson IF Hagen 19.30 1.15 1.19 1.56 3.52 2.10 2.34 1.12 2.53 0.57 0.49 0.33 9.45:08
2 Emil Morgén IFK Göteborg 20.24 1.41 1.19 1.34 3.50 2.33 2.46 0.55 3.35 0.59 0.42 0.30 11.13:10
3 Johanna Dahl Herrestads AIF 24.09 1.36 1.25 3.37 4.15 2.53 3.26 1.09 2.20 1.23 1.28 0.37 9.53:06
4 Dennis Johansson Stångenäs AIS 25.15 1.26 1.12 1.39 3.49 6.12 2.44 1.03 2.26 3.22 0.52 0.30 10.51:03
5 Oskar Hallén Trollhättans SOK 26.54 1.51 1.52 3.20 5.11 4.26 2.46 1.41 2.57 1.47 0.35 0.28 10.15:31
6 Oskar Stenberg OK Skogshjortarna 28.27 1.37 1.38 1.39 3.57 2.47 8.08 1.27 4.25 1.08 1.04 0.37 10.13:03
7 Moa Grälls OK Kåre 28.30 2.10 1.49 2.16 6.13 3.59 3.56 1.39 3.19 1.25 0.59 0.45 10.37:50
8 Aina Edgren Trollhättans SOK 31.31 1.58 2.19 2.29 5.14 5.20 5.13 2.26 3.07 1.40 0.49 0.56 10.22:01
9 Johanna Berntsson Stenungsunds OK 32.52 1.40 1.35 7.12 5.33 3.53 4.41 1.16 3.50 1.06 1.29 0.37 10.06:23
10 Johanna S/Carolina S Trollhättans SOK 34.32 2.04 1.5012.30 4.46 3.33 3.24 1.20 2.26 1.06 0.51 0.42 10.33:06
11 Hanna Norberg Trollhättans SOK 41.49 1.49 2.19 7.07 9.20 6.29 4.41 1.27 4.39 2.08 1.00 0.50 10.34:11
12 Malin Hallberg Lidköpings VSK 44.24 1.58 1.50 7.37 4.3913.01 4.23 1.45 5.30 1.53 0.57 0.51 9.45:17
13 Malin A/Johanna J Trollhättans SOK 53.24 2.2417.15 4.16 6.35 8.23 6.14 1.29 3.08 1.54 0.54 0.52 10.29:04
EjS Karin Lind Stångenäs AIS
EjS Ida Wenklov Kungälvs OK
EjS Björn Cederberg Vänersborgs SK
| | | | U3 2593 m 88 85 150 157 147 144 59 63 126 80 Starttid
Sträcklängder: 149 212 314 258 322 226 325 325 97 267 98
1 Frans Karlsson Kvillebyns SK 31.03 1.33 2.20 3.59 3.12 6.49 3.25 3.13 2.56 1.35 1.24 0.37 10.58:15
2 Hanna Josefsson Vänersborgs SK 31.50 1.36 2.37 5.19 3.04 5.23 3.38 3.06 4.03 1.12 1.22 0.30 11.27:39
3 Johanna Nilsson Falköpings AIK 32.26 1.43 2.44 5.06 4.05 4.55 3.41 3.13 3.17 1.29 1.25 0.48 10.43:05
4 Sara Öberg Vänersborgs SK 38.26 1.57 2.57 4.39 6.45 6.02 3.59 3.41 4.19 1.51 1.46 0.30 9.57:24
5 Joakim Gustavsson IK Albion 43.03 1.50 4.37 4.56 3.40 8.56 5.40 3.40 6.03 1.42 1.26 0.33 11.52:35
6 Markus Bjurström OK Skogsmunken 46.39 1.31 2.28 3.5510.0814.45 3.21 3.10 3.55 1.25 1.31 0.30 10.35:55
7 Simon Nilsson Falköpings AIK 46.59 3.00 3.44 7.38 5.26 7.34 5.23 4.01 5.01 2.09 2.34 0.29 10.46:14
8 Ylva Wängdahl OK Gipen 69.22 1.43 2.30 4.46 3.4740.43 3.50 4.44 3.43 1.22 1.39 0.35 11.31:48
EjS Emily Pettersson OK Skogsvargarna
EjS Martin Berntsson Stenungsunds OK
| | U4 2628 m 90 85 93 55 95 96 149 143 42 155 80 Starttid
Sträcklängder: 283 136 228 249 124 181 248 326 318 218 219 98
1 Linus Trygg Lidköpings VSK 44.17 2.09 1.55 3.37 2.57 1.58 3.56 5.51 9.25 4.30 6.14 1.19 0.26 10.06:34
2 Andreas Riis Stenungsunds OK 48.05 3.00 2.04 4.39 3.29 2.09 3.45 8.41 9.25 4.54 4.15 1.21 0.23 9.52:01
3 Victoria Alfredsson Vänersborgs SK 59.27 3.54 2.53 7.09 4.22 3.49 7.41 8.16 7.51 6.12 5.05 1.45 0.30 10.06:39
4 Karl-Mikael Svensson Lidköpings VSK 96.44 4.50 3.14 8.45 9.3213.22 11.3112.2611.48 9.15 8.53 2.40 0.28 9.37:41
| Ö1 2273 m 54 152 150 156 146 141 69 126 44 80 Starttid
Sträcklängder: 192 215 249 324 184 298 131 314 142 126 98
1 Johan Sandström OK Gipen 17.16 1.31 1.40 2.28 2.18 2.23 2.20 0.50 1.46 0.49 0.45 0.26 10.47:49
2 Andreas Mogren OK Alehof 23.03 1.51 4.01 2.51 2.39 2.37 2.53 1.10 2.36 1.00 0.58 0.27 10.14:39
3 Clara Swahn Främmestad IK 23.46 1.49 3.13 3.07 3.17 2.42 2.49 1.10 2.59 1.08 0.54 0.38 9.59:51
4 Sofia Haase Vänersborgs SK 27.08 1.18 2.05 3.40 3.53 3.39 3.53 1.44 3.35 1.50 1.01 0.30 10.39:14
5 Lars Axelsson TT 28.54 1.36 2.05 3.16 3.14 8.36 2.53 1.11 3.28 1.03 0.50 0.42 10.47:15
6 Emmeli Bäck OK Kullingshof 30.49 1.44 3.20 3.30 4.18 3.56 4.15 1.39 3.46 3.07 0.41 0.33 10.29:39
7 Olivia Bengtsson OK Skogshjortarna 31.06 1.20 3.44 3.27 4.05 5.00 3.56 1.14 4.31 2.30 0.50 0.29 10.54:52
8 Jimmy Johansson Vänersborgs SK 31.29 2.28 3.22 4.11 5.54 3.34 4.14 1.35 3.02 1.30 0.58 0.41 10.37:08
9 Renee Johansson Vänersborgs SK 31.40 2.25 3.28 4.11 5.46 3.41 4.14 1.28 3.07 1.33 1.02 0.45 10.37:11
10 Anders Eriksson OK Gipen 32.20 2.33 3.00 5.04 4.31 3.45 4.04 1.34 3.27 1.37 1.34 1.11 10.45:50
11 Ulrika Johansson Växjö OK 32.39 2.13 4.35 4.41 5.21 3.09 4.16 1.19 4.06 1.34 0.52 0.33 10.45:48
12 Linnea Johansson Växjö OK 32.51 2.18 4.40 4.30 5.26 3.02 4.28 1.21 4.05 1.39 0.45 0.37 10.45:42
13 Alexander Pihl SOK 68 32.56 2.22 3.44 5.10 5.20 4.44 4.21 1.46 2.40 1.00 1.00 0.49 10.01
14 Sanna Nyman Uddevalla IS 33.29 2.24 3.09 4.20 5.37 5.06 4.16 1.31 3.52 1.38 1.00 0.36 10.04:14
15 Gabriella Johansson OK Skogsvargarna 34.06 1.47 4.06 5.10 5.15 4.15 5.22 1.32 3.33 1.18 1.14 0.34 10.00:39
16 Simon Haggrem OK Skogshjortarna 36.37 1.32 2.14 3.19 3.5810.59 4.02 1.06 5.12 1.53 1.51 0.31 10.47:51
17 Karin Haase Vänersborgs SK 38.04 1.32 4.29 4.34 5.53 8.16 5.38 1.44 3.19 1.17 0.51 0.31 10.39:09
18 Ola Borssen OK Kroppefjäll 41.25 2.36 4.19 4.23 5.31 5.45 5.42 2.38 5.12 3.06 1.38 0.35 10.12:20
19 Gabriella Österberg OK Kullingshof 42.04 2.09 2.24 3.3113.48 3.45 3.39 1.13 7.10 2.26 1.18 0.41 9.52:08
20 Anna Andersson OK Kullingshof 42.06 1.45 3.01 3.3013.36 3.41 3.40 1.24 7.02 2.27 1.20 0.40 9.52:09
21 Elin Wasswenius Uddevalla OK 44.02 2.45 4.04 6.57 6.42 5.41 5.45 2.29 5.29 2.17 1.04 0.49 10.48:57
22 Erika Eriksson Uddevalla OK 44.20 3.12 4.05 6.32 6.34 5.45 5.48 2.37 5.29 2.00 1.38 0.40 10.48:35
23 Lina Larsson Falköpings AIK 44.37 1.36 5.58 6.26 7.28 7.32 4.43 1.45 4.56 2.12 1.25 0.36 10.46:29
24 Ulla Lena Lindblad Hjobygdens OK 46.48 3.21 3.36 5.21 6.06 7.19 6.57 2.41 5.58 2.11 2.02 1.16 11.35:32
25 Sylvia Andersson OK Flundrehof 51.45 3.44 6.53 6.04 7.19 5.42 5.45 2.25 5.12 5.05 2.22 1.14 9.40:37
26 Berta Sjöström OK Flundrehof 58.23 3.26 6.19 5.4617.13 6.33 7.17 2.09 4.54 1.54 1.47 1.05 10.19:07
Fel Lars Otto Ulwemann Svanesunds GIF 137.04 37.04 10.09:22 Felst, sprungit fel bana
| | | | | | Ö2 3002 m 88 153 154 93 157 147 144 59 63 126 80 Starttid
Sträcklängder: 149 339 130 384 340 322 226 325 325 97 267 98
1 Bengt Berntsson Stenungsunds OK 37.17 0.00
2 Oskar Nilsson KFUM Örebro OK 37.17 1.13 2.43 6.40 6.19 3.18 3.57 3.02 2.54 3.25 1.37 1.47 0.22 10.49:22
3 Kristina Nilsson OK Skärmen 39.21 2.10 4.11 2.34 5.10 4.46 4.39 3.56 2.56 4.59 1.36 1.48 0.36 9.56:17
4 Kajsa Svensson Falköpings AIK 39.44 3.51 3.07 2.22 6.23 4.05 7.42 3.20 2.32 3.03 1.22 1.27 0.30 10.26:56
5 Birgitta Mattsson OK Kåre 43.10 1.41 6.07 2.39 5.22 4.54 5.08 4.01 3.38 5.21 2.18 1.26 0.35 11.02:23
6 Carina Sundberg OK Gipen 46.11 2.59 4.57 3.53 6.10 6.36 6.01 4.00 3.35 3.55 1.24 2.00 0.41 10.55:54
7 Anna Larsson Falköpings AIK 46.42 2.05 3.42 2.48 8.34 7.02 4.50 4.04 5.53 4.00 1.19 1.52 0.33 10.44:11
8 Cecila Wahlskog Uddevalla OK 48.49 3.04 4.24 3.18 7.07 8.02 6.57 4.50 3.05 3.38 2.07 1.44 0.33 11.56:44
9 Anna Andersson OK Roto 49.02 2.50 3.44 2.23 7.3411.58 5.04 3.40 3.32 4.43 1.23 1.36 0.35 10.53:09
10 Gerd Kristiansson OK Kroppefjäll 52.31 2.32 3.50 3.26 5.00 4.16 10.4811.16 2.57 5.12 1.06 1.36 0.32 10.20:47
11 Vira Nordh Trollhättans SK 54.43 2.44 5.13 3.40 8.01 6.25 8.19 4.54 4.57 4.44 2.44 2.11 0.51 10.00:59
12 Gösta Fohlin OK Skogsvargarna 55.42 3.03 6.25 4.16 6.53 5.40 7.28 5.19 4.34 5.04 4.04 2.13 0.43 11.22:13
13 Anna-Llena Sand Uddevalla OK 56.05 2.59 4.36 3.52 5.44 6.47 14.07 5.06 3.13 5.29 1.41 1.53 0.38 11.12:01
14 Pia Holm OK Klyftamo 56.22 1.56 4.42 2.0712.07 4.48 15.42 3.55 2.48 4.17 1.27 1.59 0.34 10.14:26
15 Torbjörn Larsson Falköpings AIK 56.40 2.18 5.54 4.44 5.15 7.24 6.41 5.17 5.02 7.04 1.24 5.00 0.37 10.42:57
16 Julia Hallbäck Stenungsunds OK 58.07 3.19 5.54 3.07 7.01 6.19 8.20 5.26 4.51 7.59 2.27 2.38 0.46 10.01:11
17 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 58.09 3.18 5.54 3.07 7.04 6.17 8.20 5.27 4.47 8.02 2.28 2.40 0.45 10.01:05
18 Yvonne Nyman Uddevalla IS 58.36 1.34 3.56 2.35 6.00 4.46 23.48 3.38 3.54 4.29 1.17 2.07 0.32 10.03:58
19 Eva Westerholm OK Skogshjortarna 61.27 2.55 7.30 4.22 8.00 7.26 10.08 6.41 4.15 4.44 2.13 2.25 0.48 11.16:54
20 Linnea Lindberg OK Skogshjortarna 71.10 2.28 4.08 2.4110.5415.22 16.59 6.17 3.14 4.08 2.24 2.05 0.30 10.19:43
21 Bengt Säterskog Vänersborgs SK 72.30 10.05 3.40 2.1015.1016.10 12.55 2.33 2.29 3.38 2.01 1.07 0.32 10.51:41
22 Sara Andersson OK Flundrehof 76.15 4.1312.31 4.0212.18 9.52 8.11 6.23 6.01 6.57 2.34 2.31 0.42 10.32:57
23 Yvonne Bengtsson Mariestads FK 81.39 3.04 6.38 4.5116.07 7.58 18.29 4.40 3.41 5.39 2.38 7.08 0.46 10.30:51
Fel Sofia Säterskog Säterbygdens OK 63.29 1.37 3.41 1.4815.12 2.55 2.37 3.39 1.06 1.44 0.25 11.00:20 Fel: 157 saknas
Fel Britt-marie Johansson Vänersborgs SK 80.36 4.3814.21 7.50 7.26 5.21 4.34 4.38 2.04 2.57 1.18 10.11:44 Fel: 88 saknas
Fel Lena Hallbäck Stenungsunds OK 137.04 37.04 10.16:18 Felst, sprungit fel bana
Fel Lars Göran Olofsson Vänersborgs SK 137.04 37.04 9.59:21 Felst, sprungit fel bana
| | | | | | Ö4 2982 m 90 79 83 93 55 95 96 149 143 42 155 80 Starttid
Sträcklängder: 283 182 155 381 249 124 181 248 326 318 218 219 98
1 Helene Andersson Ryda SK 35.49 2.21 3.52 1.57 4.29 3.01 1.50 3.09 3.27 3.38 3.19 2.59 1.13 0.34 10.07:46
2 Eva Sandström OK Gipen 36.33 2.42 2.42 2.09 4.10 2.42 1.20 3.57 3.06 4.29 3.55 3.16 1.24 0.41 10.47:46
3 Sarah Hoof Alfta-Ösa OK 39.14 2.54 2.59 1.53 5.13 2.39 1.54 3.07 3.40 3.50 4.03 4.58 1.27 0.37 10.50:09
4 Magnus Haggren OK Skogshjortarna 40.20 1.45 4.48 1.27 4.04 3.17 1.40 3.22 4.11 5.23 4.29 3.56 1.26 0.32 11.00:05
5 Johnny Karlsson Uddevalla OK 43.49 2.29 3.22 2.34 4.48 3.29 2.07 3.31 5.22 4.25 4.59 4.27 1.41 0.35 11.09:44
6 Henrik Wenklo Kungälvs OK 44.03 0.28 5.29 2.27 4.26 3.26 2.07 3.59 5.12 4.45 4.17 5.33 1.13 0.41 11.57
7 Berit Jansson Falköpings AIK 45.35 2.42 3.48 2.39 4.51 3.25 2.01 3.43 4.35 4.56 5.53 4.39 1.37 0.46 11.55:55
8 Bengt Andersson Ryda SK 46.00 2.51 2.50 1.54 6.09 3.09 1.57 3.00 3.3111.19 3.57 3.17 1.26 0.40 10.08:27
9 Kerstin Larsson OK Skogshjortarna 46.02 0.00
10 Anders Lindblom Vänersborgs SK 47.33 2.54 3.09 2.23 4.12 5.50 1.53 3.17 5.03 8.10 5.54 3.05 1.17 0.26 10.30:37
11 Maria Ställberg Tullinge SK 48.07 3.19 3.35 2.27 4.05 4.52 1.37 2.51 7.13 5.24 4.37 5.59 1.32 0.36 10.14:34
12 Helen Johansson Kvillebyns SK 48.33 3.49 6.23 3.22 6.00 3.23 1.47 3.12 4.23 4.27 5.04 4.42 1.25 0.36 11.02:35
13 Anders Johansson OK Klyftamo 52.31 5.00 5.45 2.16 5.00 3.12 7.38 3.52 4.19 4.50 5.06 3.33 1.35 0.25 10.10:11
14 Kajsa Larsson Hestra IF 52.32 2.28 4.10 2.30 5.22 3.58 3.19 4.42 3.3611.06 6.09 3.09 1.30 0.33 10.37:25
15 Eva Karlsson Västerås SOK 52.36 3.17 5.50 2.13 5.34 3.18 2.23 5.23 5.11 7.33 5.09 4.40 1.29 0.36 10.43:27
16 Sören Haglund OK Kullingshof 52.55 2.46 5.38 2.21 4.27 5.48 2.0910.04 4.20 4.38 4.22 4.09 1.36 0.37 10.27:23
17 Rasmus Bengtsson OK Skogshjortarna 53.06 2.46 7.06 1.53 4.48 2.41 2.32 3.47 5.1311.20 4.17 5.11 1.02 0.30 11.06:15
18 Monica Larsson OK Tranan 54.16 2.54 4.24 2.33 6.43 3.36 2.08 7.06 8.47 4.38 5.13 3.38 1.50 0.46 10.36:18
19 Jan Johansson Vänersborgs SK 54.18 3.01 6.04 2.49 4.20 3.15 2.34 3.09 4.04 6.5611.03 4.49 1.33 0.41 10.11:40
20 Susanne Borssen OK Kroppefjäll 54.34 5.38 8.16 2.29 4.30 4.19 2.12 4.24 5.09 6.33 5.12 3.57 1.22 0.33 11.09:04
21 Ann Hilmersson OK Klyftamo 54.55 2.45 6.17 2.38 5.20 7.25 1.58 4.09 3.5610.43 4.18 3.13 1.31 0.42 9.59:56
22 Sven Ring Kinnaströms SK 54.57 2.45 6.17 2.11 8.15 3.30 2.17 3.15 4.02 6.40 9.01 4.23 1.40 0.41 10.14:32
23 Christina Persson IK Ymer 55.18 3.14 4.34 3.23 4.25 3.52 2.05 6.05 5.06 8.45 6.00 5.53 1.23 0.33 11.07:12
24 Pavh Heielä OK Gipen 55.48 0.00
25 Lennart Kjellberg Istrums SK 55.49 2.55 9.19 2.50 7.41 3.57 2.09 4.08 5.14 5.38 5.03 4.32 1.46 0.37 9.42:14
26 Klas Bengtsson OK Skogshjortarna 55.52 3.5812.35 1.47 4.53 2.45 1.28 3.14 2.50 6.54 4.15 9.49 0.55 0.29 11.03:17
27 Björn Winberg Stenungsunds OK 56.44 2.38 3.20 2.02 5.09 3.47 2.09 3.3715.17 8.19 4.26 3.47 1.35 0.38 11.01:02
28 Stig Ivehag Främmestad IK 58.20 0.00
29 Inga-Lill grund OK Roto 58.30 6.07 5.05 2.46 4.59 4.06 2.32 5.12 6.06 6.40 7.52 4.47 1.41 0.37 10.22:07
30 Maria Alfredsson OK Gipen 59.29 4.12 4.03 4.1012.36 3.12 2.17 4.02 4.19 6.49 7.51 3.57 1.30 0.31 10.34:15
31 Rune Johansson Ljungskile FK 60.15 6.42 3.52 2.47 5.49 5.51 3.03 3.35 4.45 5.29 4.55 11.06 1.39 0.42 9.52:18
32 Håkan Karlsson OK Flundrehof 62.50 4.35 5.20 4.13 6.19 4.54 2.29 4.52 6.28 7.25 8.01 5.43 1.46 0.45 10.48:11
33 Berit Ivarsson OK Skogshjortarna 63.02 3.5011.58 2.48 6.46 4.49 3.14 4.34 4.42 5.37 5.56 5.01 2.31 1.16 10.19:04
34 Maria Wallin OK Roto 63.28 2.58 8.01 2.39 8.50 3.19 3.22 4.00 9.05 5.08 9.01 5.16 1.16 0.33 10.30:11
35 Karl Erik Högnert OK Flundrehof 64.53 4.30 5.06 3.36 8.58 4.41 3.51 6.12 5.25 8.59 5.18 4.43 1.36 1.58 10.19:05
36 Knut Nilsson OK Skärmen 64.54 2.29 4.34 2.56 5.50 6.09 2.19 3.38 5.20 8.0717.11 3.46 1.56 0.39 9.46:27
37 Marie Andersson Främmestad IK 66.27 2.13 4.16 1.3923.34 4.41 2.06 3.30 8.01 5.29 5.10 3.50 1.29 0.29 10.28:30
38 Karin Cederlöf Klubblös 66.29 4.44 6.42 3.41 4.50 6.48 2.11 6.47 6.53 5.12 6.06 10.05 1.40 0.50 10.17:12
39 Ingrid Haggren OK Skogshjortarna 66.29 0.00
40 Britt Birklin Tolered-Utby OL 66.31 3.12 5.14 4.23 4.56 4.09 2.31 8.48 4.18 4.3416.15 4.20 2.34 1.17 10.45:32
41 Katarina Bäckström Främmestad IK 68.16 2.15 4.10 1.5023.42 4.33 2.13 3.28 7.54 5.36 5.46 4.31 1.36 0.42 10.28:31
42 Gun Johansson OK Skärmen 68.59 3.2613.46 3.35 5.38 4.02 3.01 5.10 5.00 6.1210.44 5.48 1.53 0.44 10.05:03
43 Renate Faruga Kvillebyns SK 70.04 3.07 5.55 3.52 8.36 7.04 3.17 5.28 7.53 7.49 7.59 6.28 1.58 0.38 11.44:25
44 Harriet Klevedal Kvillebyns SK 70.09 3.06 5.59 3.48 8.40 6.54 3.23 5.22 8.01 7.52 7.54 6.20 2.05 0.45 11.44:21
45 Kent E Rosengren Trollhättans SK 72.26 3.51 7.46 3.48 7.20 5.28 3.1410.33 7.16 7.47 6.19 4.59 2.47 1.18 9.47:34
46 Ingvar Svensson FK Göingarna 72.48 3.26 7.29 3.12 7.03 7.57 6.27 5.2510.23 7.08 7.02 4.29 2.08 0.39 10.22:34
47 Roland Persson Mariestads FK 74.40 3.11 4.1110.4113.11 4.34 3.52 7.15 4.20 8.19 6.59 5.48 1.38 0.41 11.07:10
48 Kurt Olof Birgersson Karta 75.00 3.22 5.26 2.15 4.34 3.38 15.44 3.16 5.13 6.4418.58 2.58 2.07 0.45 9.33:25
49 Kristin Lindberg OK Skogshjortarna 76.02 3.28 4.49 5.35 7.49 8.54 6.43 6.42 5.48 8.52 9.39 5.00 1.57 0.46 10.12:04
50 Gun Thorsson Ryda SK 77.44 3.55 5.40 3.2911.27 7.15 2.3110.33 9.57 7.06 6.38 5.58 2.22 0.53 10.35:19
51 Birgitta Axelsson OK Skogsmunken 77.55 3.30 5.10 3.44 7.06 6.11 6.50 7.35 8.57 8.28 5.59 11.11 2.30 0.44 10.07:32
52 Thorbjörn Salomonsson Vänersborgs SK 78.30 2.3028.07 2.35 9.20 4.18 2.26 6.28 4.30 7.59 5.16 3.17 1.12 0.32 10.54:01
53 Patrik Gustavsson Kvillebyns SK 79.23 2.47 4.03 2.36 7.1811.20 2.22 3.23 3.5630.06 5.16 4.26 1.20 0.30 9.53:29
54 Maria Lindblom Vänersborgs SK 81.42 4.32 5.24 4.1513.30 6.33 8.20 5.26 7.3612.29 6.58 4.29 1.38 0.32 9.59:41
55 Thor Carlsson Svanesunds GIF 84.10 6.18 3.55 6.57 8.51 7.36 7.53 5.09 5.4812.0610.33 5.37 2.46 0.41 10.09:07
56 Lars Andersson OK Flundrehof 85.47 5.56 6.04 5.3910.06 7.32 5.15 8.39 9.12 9.56 7.46 7.15 1.46 0.41 10.32:07
57 Rickard Andersson OK Flundrehof 85.53 6.11 5.48 5.4210.10 7.30 5.04 8.50 9.22 9.46 7.47 7.21 1.41 0.41 10.31:55
58 margareta karlsson Stigsökarna 86.20 3.37 9.43 2.35 6.06 7.10 2.5519.28 6.52 6.3013.15 5.23 2.03 0.43 10.20:18
59 Mats Persson Falköpings AIK 88.29 3.22 4.20 4.4112.37 4.17 3.5120.2410.25 6.57 8.36 6.39 1.43 0.37 10.36:30
60 Haldor Johansson Hjobygdens OK 90.06 2.25 5.27 4.33 7.5816.21 4.0416.35 7.2013.19 6.02 4.11 1.16 0.35 9.50:45
61 Katarina Winberg Stenungsunds OK 92.45 2.10 6.39 3.21 5.34 7.55 3.1718.48 8.1317.1213.43 3.51 1.24 0.38 10.28:08
62 Ingemar Johansson Stenungsunds OK 95.11 3.24 9.48 6.2524.53 8.43 2.44 4.0310.39 7.33 9.25 5.45 1.16 0.33 9.34:47
63 Bo Broback OK Flundrehof 99.02 3.48 4.17 2.4818.56 4.18 2.2017.1219.58 6.5411.16 4.34 1.52 0.49 10.26:47
64 Ros Marie Odh Dahlberg Falköpings AIK 110.02 4.0413.1810.1714.22 5.22 3.04 8.43 7.0311.4821.42 7.39 1.54 0.46 10.41:39
Fel Göran Falk Vänersborgs SK 137.04 37.04 10.46:12 Felst, sprungit fel bana
Fel Inger Holmstrand Herrljunga SK 137.04 37.04 11.14:19 Felst, sprungit fel bana
Fel Lars Svensson OK Alehof 137.04 37.04 10.22:38 Felst, sprungit fel bana
Utg Kjell Cederman Mariestads FK 137.04 37.04 11.05:03 Utg:50,51.. saknas
| | | | | | | | | | | | | | Ö5 3900 m 87 79 83 92 158 149 148 142 81 31 145 74 77 155 80 Starttid
Sträcklängder: 208 318 155 304 470 87 113 295 325 183 331 432 255 107 219 98
1 Gurra o Bitten UAmf 4 38.41 1.39 4.14 1.24 2.27 4.35 0.45 1.12 3.34 3.32 2.10 2.47 4.46 3.03 1.11 0.55 0.27 11.48:36
2 Svante Skylvik Uddevalla OK 40.10 1.45 3.34 1.36 2.13 4.22 0.43 1.09 3.08 3.42 1.41 6.02 4.30 2.47 1.26 1.04 0.28 10.34:05
3 Andreas Eriksson OK Gipen 43.36 1.32 3.30 1.23 2.25 6.49 0.43 1.07 3.42 3.54 3.30 2.45 4.45 4.46 1.14 1.02 0.29 10.50:21
4 Lisa Axelsson Hedebygdens OK 43.42 1.58 4.42 1.49 3.02 5.21 1.23 1.26 3.18 3.04 1.53 3.22 4.54 3.41 2.08 1.06 0.35 11.16:09
5 Linda Andersson Uddevalla OK 43.57 1.58 3.22 1.38 2.33 6.53 1.10 1.29 4.09 3.03 1.34 3.51 5.56 2.21 2.25 1.08 0.27 10.34:09
6 Sven Arne Karlsson OK Kroppefjäll 44.05 2.13 3.24 1.45 3.03 5.59 1.26 2.32 3.12 4.10 2.19 4.05 3.49 3.29 1.12 0.59 0.28 11.19:38
7 mikael Almén Främmestad IK 44.35 2.02 4.16 3.31 2.28 5.04 0.49 1.28 6.59 3.06 1.50 2.51 3.58 2.48 1.46 1.09 0.30 11.22:24
8 Niklas Nilsson OK Gipen 46.56 2.13 3.10 4.10 3.04 8.48 1.21 1.34 2.53 2.46 1.26 3.35 4.58 3.53 1.50 0.50 0.25 11.12:17
9 Dick Nyman Uddevalla IS 51.55 3.09 4.13 1.52 3.20 6.03 0.52 1.38 4.03 5.57 2.11 3.41 5.57 5.41 1.23 1.22 0.33 10.04:15
10 Klas Adolfsson IK Ymer 52.04 2.16 5.44 1.43 3.18 8.10 0.54 1.39 3.39 3.21 3.06 4.18 5.35 3.11 3.14 1.22 0.34 10.26:32
11 gert frick Trollhättans SK 52.26 5.33 1.31 0.40 10.17:05
12 Conny Swahn Främmestad IK 53.51 2.11 6.45 2.09 3.27 6.19 0.59 1.35 4.09 4.20 2.32 3.54 6.49 4.17 1.59 1.45 0.41 10.02:06
13 Christian Björgul Halden SK 55.01 1.45 6.37 3.36 3.30 5.41 0.49 1.19 4.54 3.02 2.21 2.4512.45 3.08 1.31 0.51 0.27 11.04
14 Örjan Wångdahl OK Gipen 59.25 2.13 4.21 1.34 3.4819.03 0.58 1.18 5.11 4.08 2.41 3.37 4.42 3.00 1.26 0.56 0.29 11.32:07
15 Stig Wallerman Borås GIF 60.23 2.37 7.59 2.01 3.23 8.49 1.44 1.58 4.07 4.31 2.17 3.38 6.08 7.09 1.59 1.22 0.41 10.20:59
16 Nils Göran Karlsson Stigsökarna 62.51 6.13 7.22 2.28 3.43 7.42 1.05 2.05 4.26 4.23 2.50 4.10 6.33 4.59 2.20 1.52 0.40 10.19:57
17 Bo Erlandsson Uddevalla OK 63.21 2.12 5.19 2.47 3.57 8.21 1.28 2.2211.18 3.32 3.26 4.14 6.09 3.38 2.14 1.54 0.30 10.16:55
18 Sven Persson Ljungskile FK 64.13 2.41 5.28 2.43 3.45 6.54 1.13 6.09 5.45 5.14 2.41 4.04 7.35 4.32 3.08 1.39 0.42 10.19:36
19 David Nyberg OK Skogsmunken 65.57 2.23 5.00 3.0911.36 9.14 1.07 1.54 4.51 4.21 4.05 3.45 6.08 4.13 2.23 1.20 0.28 10.57:45
20 Lina Johansson OK Klyftan 67.49 2.40 7.37 2.54 3.51 7.33 1.27 2.39 4.37 4.00 3.47 6.5612.23 3.40 1.51 1.23 0.31 10.10:33
21 Jan Hellstrand Åmåls OK 70.28 2.58 9.35 2.33 4.41 6.53 1.15 2.15 6.06 4.47 2.33 5.3111.34 3.55 1.30 3.26 0.56 11.24:13
22 Pär Bäck Karta 71.52 2.5415.37 2.05 4.30 7.06 1.05 2.22 7.10 5.42 2.22 4.07 6.42 4.30 3.25 1.35 0.40 9.58:05
23 Kent Bäckström Främmestad IK 71.57 1.47 4.30 1.34 3.1720.07 0.38 8.36 3.29 3.39 2.29 3.19 6.03 7.33 3.17 1.08 0.31 10.28:26
24 Anette Palgrim Vänersborgs SK 73.46 12.11 7.28 2.48 3.58 8.34 1.42 2.03 5.18 4.53 3.35 5.04 6.10 4.53 2.16 1.51 1.02 10.08:13
25 Jan Borssen OK Kroppefjäll 75.30 2.36 3.4120.34 4.2010.09 2.05 2.43 3.59 6.02 3.35 3.02 5.13 3.57 2.04 1.03 0.27 10.24:51
26 Torbjörn Axelsson Njordbygdens OK 77.07 2.1213.46 2.03 2.53 5.41 1.08 7.47 3.22 5.5515.07 3.47 5.02 4.23 2.05 1.21 0.35 11.18:49
27 Sune Andersson Främmestad IK 80.03 2.12 5.30 2.1616.5821.28 0.50 2.20 4.35 4.34 2.26 4.07 5.35 3.42 1.40 1.15 0.35 10.25:28
28 Anna Opperud Åmåls OK 81.17 2.34 5.52 2.02 4.32 9.22 1.49 1.5819.25 5.14 2.27 4.2011.05 6.26 2.11 1.27 0.33 10.56:13
29 Johan Andersson Främmestad IK 86.32 9.42 9.48 1.41 4.0410.37 6.38 1.33 3.2417.18 4.02 3.47 6.03 3.37 2.27 1.21 0.30 10.30:58
30 Jan Larsson Lidköpings VSK 100.25 2.18 4.13 1.3410.50 9.37 1.24 2.23 4.0810.11 8.11 21.06 6.11 5.05 9.40 2.42 0.52 11.48:05
31 Mikael Trygg Falköpings AIK 109.55 9.0812.40 2.10 4.2015.46 1.14 1.32 5.1812.25 4.31 9.0314.36 5.02 9.57 1.42 0.31 10.44:52
32 Morgan Larsson Vänersborgs SK 122.41 6.1415.57 2.14 5.4517.56 1.17 2.4211.27 6.40 9.21 5.0726.39 6.04 2.43 1.49 0.46 10.37:01
Fel Selma Watterdal OL Tönsberg 158.57 5.17 9.31 20.21 1.0912.16 9.3611.14 4.28 6.47 9.52 9.10 0.36 10.11:07 Felst, sprungit fel bana
| | | | | | | Ö7 3253 m 78 79 38 33 97 143 81 61 35 74 50 77 80 Starttid
Sträcklängder: 170 319 327 179 431 186 387 83 380 131 121 182 259 98
1 Daniel Claesson Ymer 31.21 1.25 3.30 3.37 1.49 4.24 1.30 3.51 0.56 3.39 1.29 1.10 2.00 1.36 0.25 10.46:38
2 Magnus Nilsson KFUM Örebro OK 32.57 1.40 4.02 3.39 1.56 3.54 1.38 3.47 1.09 4.14 1.27 1.42 1.46 1.32 0.31 10.50:27
3 Emma Palmer Ulricehamns OK 34.06 1.12 6.05 3.45 2.06 4.37 1.39 3.26 1.06 3.02 1.08 2.28 1.31 1.34 0.27 10.01:54
4 Klas Göran Johansson Ulricehamns OK 35.48 1.55 3.41 4.20 1.55 3.27 1.29 6.19 1.42 2.55 1.31 2.14 2.11 1.35 0.34 10.22:12
5 Nils Olof Johansson OK Skärmen 36.25 1.29 4.54 4.05 2.04 4.25 1.38 4.38 1.14 3.56 1.47 1.34 2.04 1.59 0.38 10.32:54
6 Mikael Dahl Herrestads AIF 36.36 3.05 4.47 3.28 1.55 4.34 1.47 5.16 1.10 3.10 1.37 1.32 2.14 1.36 0.25 10.47:20
7 Torud Pentonen Hestra IF 36.56 1.24 3.12 3.25 1.51 4.07 1.34 8.31 1.08 2.57 2.07 3.00 1.41 1.30 0.29 11.47:45
8 Jonas Bysell Litsbygdens SK 40.39 1.20 4.52 5.39 2.04 4.18 1.35 4.13 1.00 3.38 3.46 1.21 4.58 1.31 0.24 11.35:42
9 Jan Unosson Bredareds IF 41.01 1.49 5.25 4.18 2.20 5.08 3.07 4.26 1.12 3.37 1.39 1.51 3.51 1.48 0.30 10.10:43
10 Åke Axelsson OK Skogsmunken 44.26 1.58 4.55 4.51 2.50 5.36 1.55 6.02 1.21 3.55 2.15 2.32 3.22 2.14 0.40 10.07:33
11 Matilda Berggren Ljungskile FK 45.55 1.35 4.58 7.23 2.55 5.48 1.45 4.45 2.25 4.03 2.42 2.03 2.57 2.08 0.28 10.11:12
12 Frida Stolt Vänersborgs SK 45.59 2.10 5.36 6.12 2.39 7.23 1.56 4.41 1.05 4.11 3.03 2.42 2.06 1.50 0.25 10.47:08
13 Jenny Larsson OK Klyftamo 47.01 2.23 5.51 4.51 2.53 5.35 2.03 6.09 1.19 4.47 2.44 3.02 2.33 2.17 0.34 11.01:10
14 Stig Johansson Falköpings AIK 47.22 2.25 4.47 4.41 2.44 6.05 2.10 5.39 1.38 5.22 3.04 2.17 2.47 2.39 1.04 10.48:05
15 Herje Aibast Halden SK 47.45 2.46 3.29 6.49 2.02 9.11 1.21 8.20 1.06 3.41 1.49 3.01 1.53 1.48 0.29 10.40:33
16 Magnus Karlsson Göteborgs Energi IF 48.35 2.20 5.24 4.50 2.51 7.26 2.22 5.24 1.23 5.14 2.08 1.56 2.43 3.25 1.09 10.09:05
17 AnnaKarin Rödström Falköpings AIK 48.45 2.04 5.27 4.10 2.46 5.52 2.00 9.03 1.30 4.16 3.29 2.16 3.10 2.08 0.34 10.57:05
18 Annika Hogedal Göteborg-Majorna OK 49.57 2.09 6.10 7.24 3.06 6.08 2.20 5.58 1.32 5.13 2.16 2.13 2.28 2.15 0.45 10.02:36
19 Jan Åke Jansson OK Kroppefjäll 52.12 3.14 6.51 8.07 2.29 5.40 2.03 7.31 1.24 4.03 3.11 2.36 2.26 2.05 0.32 10.42:05
20 Anders Dahlberg Falköpings AIK 52.29 1.35 5.18 5.12 2.27 5.44 3.19 8.44 1.33 4.32 2.14 2.01 7.26 1.58 0.26 11.02:23
21 Gun Britt Thorén Vänersborgs SK 53.18 2.22 5.13 5.31 3.00 6.09 2.37 6.01 2.31 6.05 2.27 5.33 2.47 2.18 0.44 10.50:43
22 Roland Wentzel Kungälvs OK 54.03 2.27 7.20 4.53 3.16 7.59 2.23 5.57 1.56 7.25 2.13 2.02 2.43 2.45 0.44 10.32:23
23 Anna Mattsson Värend GN 55.26 2.30 6.01 6.39 3.09 6.19 1.55 5.54 1.09 3.31 2.22 10.52 2.37 1.56 0.32 9.59:59
24 Gunnar Persson Svanesunds GIF 56.23 2.09 5.1810.28 2.24 6.38 2.0511.39 1.18 4.15 1.57 2.35 3.02 2.01 0.34 10.06:42
25 Anna Wallerman Hestra IF 56.50 1.36 7.3810.00 2.33 5.34 1.5412.23 1.39 5.13 2.39 1.19 1.57 1.53 0.32 10.20:06
26 Eva Dolfsson IK Ymer 57.24 2.22 7.23 6.57 3.34 6.56 2.45 6.50 1.53 6.05 3.04 2.07 3.59 2.43 0.46 10.30:07
27 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 58.35 2.47 9.40 6.52 2.37 6.48 3.05 6.02 1.33 5.34 2.10 6.07 2.34 2.06 0.40 9.57:12
28 Annika Magnusson KFUM Örebro OK 60.18 11.26 7.16 4.41 2.41 5.57 2.01 6.15 1.55 4.54 3.09 2.51 3.31 2.54 0.47 10.32:20
29 Sven Erik Grund OK Roto 60.57 3.14 5.31 5.15 2.02 5.30 2.2311.40 2.56 3.50 3.17 9.48 3.03 1.50 0.38 10.21:03
30 Bo Adolfsson IK Ymer 61.11 6.03 5.18 4.53 2.43 5.32 3.0016.21 1.28 6.04 2.16 2.46 2.14 1.56 0.37 10.23:19
31 Tomas Steindal Stenungsunds OK 65.14 4.5112.35 5.54 2.30 5.23 2.08 9.25 1.19 6.48 4.03 2.10 5.07 2.25 0.36 11.02:31
32 Erik Larsson OK Kroppefjäll 65.48 1.42 4.33 5.44 5.21 9.19 2.2211.40 2.56 3.47 3.13 10.03 2.54 1.42 0.32 10.15:55
33 Kristina Hogedal Kungälvs OK 66.06 3.10 7.17 7.50 3.56 9.33 2.28 7.11 1.59 5.55 2.45 6.47 4.23 2.11 0.41 10.16:59
34 Karin Andersson OK Denseln 66.48 2.13 5.43 4.36 4.14 7.14 2.0822.44 1.42 4.46 3.09 2.38 2.34 2.28 0.39 9.34:29
35 Bert Thorsson Ryda SK 78.29 2.25 5.2416.10 3.10 8.44 2.50 9.46 1.42 6.06 6.43 8.06 4.02 2.37 0.44 10.34:32
36 Inga Persson OK Landehof 83.40 2.31 7.1613.41 3.30 7.51 2.15 6.4619.11 6.24 3.13 2.14 4.58 3.03 0.47 10.01:55
37 Bo Wingqwist Ljungskile FK 84.31 4.00 6.3624.54 6.10 8.48 2.31 9.00 2.54 6.05 2.54 3.23 4.06 2.26 0.44 9.31:30
38 Lennart Larsson Vänersborgs SK 84.31 4.09 8.3810.52 4.4414.33 4.0411.06 2.05 7.40 3.54 3.09 3.59 4.21 1.17 10.46:07
39 Elinor Larsson Vänersborgs SK 84.34 4.14 8.49 9.52 5.2414.34 4.0611.15 1.55 7.47 3.42 3.10 4.22 4.06 1.18 10.46
40 Lille Möe Hallin OK Landehof 84.36 3.1312.11 8.28 4.01 8.13 2.59 9.37 3.43 8.15 7.16 8.39 3.55 3.14 0.52 9.50:38
41 Elisabet Lindström Degerforws OK 100.20 9.07 6.2141.31 3.33 6.47 2.46 9.14 2.24 5.22 2.41 3.21 3.37 2.51 0.45 10.11:53
Fel Anders Andersson OK Roto 42.45 4.21 4.17 5.28 1.48 7.17 1.06 3.31 2.19 2.28 2.06 1.47 0.28 10.54:09 Fel: 78 saknas
Fel Susanne Lundberg Almby IK 76.17 2.28 7.47 6.34 3.37 7.28 2.3412.41 2.54 8.54 2.58 2.48 0.45 9.53:36 Fel: 50 saknas
Fel Kristine Svensson Falköpings AIK 137.04 37.04 10.27:04 Felst, sprungit fel bana
| | | | | | | | | Ö8 4801 m 78 90 37 53 39 75 158 55 67 51 142 31 47 61 62 34 127 80 Starttid
Sträcklängder: 170 143 456 152 658 226 240 179 472 128 148 388 196 213 206 287 167 274 98
1 Anders Sjögren OK Kullingshof 40.50 1.18 1.40 3.44 2.03 5.21 1.54 1.54 1.54 4.00 1.09 1.01 3.05 1.35 2.00 2.22 2.40 1.14 1.27 0.29 9.32:09
2 Anders Johansson Vänersborgs SK 43.26 1.20 1.38 3.34 1.58 5.48 2.32 1.45 1.45 4.27 1.08 1.15 3.04 1.39 2.12 2.54 2.35 1.20 1.59 0.33 11.14:59
3 Robin Södergren Stigmännen 44.40 2.56 1.16 4.06 1.51 5.32 1.52 2.32 1.22 4.48 1.02 0.59 3.11 2.14 2.16 3.38 2.18 1.07 1.18 0.22 10.45:10
4 jonas Wictorin KFUM Örebro OK 52.09 1.11 2.27 4.40 3.50 5.55 3.52 2.33 1.57 4.46 1.17 1.18 3.45 2.11 2.03 3.29 3.12 1.27 1.46 0.30 10.27:02
5 Jan Ove Wiking Istrums SK 53.41 1.34 2.36 4.09 2.15 6.16 2.37 2.22 1.47 5.22 3.25 1.15 3.16 1.50 2.11 6.08 2.52 1.21 1.50 0.35 10.51:08
6 Björn Lindström Åmåls OK 59.07 1.03 2.09 4.20 2.21 7.21 3.25 2.16 4.18 5.20 2.49 1.09 4.18 2.11 2.30 5.35 4.09 1.46 1.38 0.29 10.30:42
7 Patrik Svalin OK Alehof 59.49 1.15 1.54 4.44 2.24 7.29 2.39 2.37 2.30 6.01 3.45 1.29 3.44 2.35 2.48 5.36 3.52 2.08 1.46 0.33 11.30:41
8 Johan Trygg Lidköpings VSK 60.20 3.03 1.51 3.55 4.10 6.00 1.58 2.07 1.50 5.32 1.19 1.17 3.59 2.0011.18 2.32 3.25 1.43 1.50 0.31 10.06:51
9 Per Gustavsson Ryda SK 60.23 1.25 1.58 4.48 2.23 6.44 2.23 2.53 2.11 5.16 3.14 1.29 3.47 2.33 2.31 9.31 3.15 1.40 1.48 0.34 10.38:08
10 Päivi Surakka Finland 65.14 8.36 2.17 4.44 3.07 7.28 2.50 2.43 2.17 6.24 1.37 1.23 3.36 3.15 2.28 4.45 3.20 1.38 2.14 0.32 10.38:53
11 kristian adolfsson IK Ymer 77.43 2.04 5.19 6.11 3.12 8.57 3.24 2.46 5.06 7.14 1.30 1.35 3.40 5.51 7.42 4.59 4.01 1.42 1.57 0.33 10.25:46
12 Leif Holmbäck Hjobygdens OK 79.32 1.31 3.32 7.23 4.43 9.06 2.49 2.38 2.59 9.21 4.23 1.22 8.11 2.22 2.33 8.09 3.36 2.24 1.55 0.35 9.48:34
13 Lars Johansson Lidköpings VSK 81.37 2.02 2.03 6.25 7.33 6.34 2.45 5.25 2.29 5.48 3.30 1.32 4.00 2.31 4.2516.17 3.36 1.54 2.09 0.39 9.42:15
14 Göran Johansson IK Gandvik 91.06 6.16 3.4220.38 2.55 7.49 2.59 3.02 2.51 7.55 2.02 1.51 4.37 8.26 2.43 4.15 3.58 2.22 2.04 0.41 10.43:13
15 Sofia Adolfsson IK Ymer 97.42 6.25 3.48 7.17 3.2410.16 7.33 2.46 3.3510.47 3.18 2.03 6.3010.14 5.58 4.53 4.04 1.44 2.35 0.32 10.22:57
16 Stig Olof Pettersson Lidköpings VSK 127.19 7.31 3.12 7.41 4.3912.57 7.4827.0516.02 6.44 2.30 1.57 4.19 4.59 5.00 4.27 4.22 2.24 2.59 0.43 10.07:49
Fel Gösta Claesson Rydboholms SK 72.03 2.31 4.50 5.27 2.44 7.09 4.02 3.11 2.03 1.45 4.04 2.26 3.04 4.48 4.27 3.07 2.23 0.43 11.21:06 Fel: 67 saknas
Fel Ulf Johansson Hestra IF 137.04 37.04 10.16:28 Felst, sprungit fel bana
Fel Jonny Rösth Litsbygdens SK 137.04 37.04 10.47:27 Felst, sprungit fel bana
Fel Andreas Eriksson Köping-Kolsva OK 137.04 37.04 10.44:03 Felst, sprungit fel bana
| | | | Ö10 5949 m 38 84 82 90 33 71 75 145 143 149 96 52 51 161 47 46 94 40 48 62 41 42 63 155 80 Starttid
Sträcklängder: 450 119 170 149 268 464 179 167 185 326 248 249 593 483 107 162 168 194 227 104 171 195 87 167 219 98
1 Liutauras Bilevicius SOIK Hellas 40.11 0.55 0.44 1.05 1.06 2.13 2.49 1.15 0.59 1.17 2.16 1.40 1.54 4.02 2.45 1.10 1.07 1.08 1.27 1.56 1.02 1.42 2.04 0.49 1.19 0.58 0.29 11.35
2 Jonas Hogedahl Vänersborgs SK 49.59 2.41 0.42 1.19 1.18 2.48 3.40 2.07 1.00 1.12 2.47 1.40 2.01 4.49 3.03 1.08 2.15 1.14 1.44 2.58 1.32 2.17 1.58 0.47 1.27 1.04 0.28 9.32:30
3 Karl Axel Dawallius Uddevalla OK 56.20 3.24 1.14 2.03 1.21 2.37 4.39 2.05 1.15 1.32 3.30 2.13 2.26 5.29 3.23 1.40 1.23 1.24 2.05 2.55 1.09 1.49 2.23 1.04 1.35 1.09 0.33 10.08:56
4 Henrik Mårts Säterbygdens OK 56.56 2.55 0.58 4.14 1.33 2.31 4.07 1.23 1.06 1.26 2.57 2.02 2.14 5.34 4.39 1.16 1.36 1.26 2.33 3.08 1.16 1.43 2.07 1.03 1.46 1.00 0.23 10.08:07
5 Jonas Ohlsson Lerums SOK 58.12 2.54 1.19 2.13 1.23 2.44 4.02 2.38 1.10 3.08 3.31 1.58 2.44 5.13 3.52 1.12 1.18 1.17 2.25 3.46 1.04 1.46 2.02 0.55 2.06 1.05 0.27 11.38:46
6 Peter Lublin Östersunds OK 59.48 4.07 0.49 1.21 1.21 3.20 5.41 1.41 1.20 1.38 2.53 2.22 3.22 5.05 3.51 3.03 1.24 1.51 1.52 2.29 1.08 2.53 2.03 1.00 1.49 0.56 0.29 11.14:03
7 Daniel Andersson Främmestad IK 61.33 3.05 0.52 1.21 2.08 3.50 4.59 1.38 1.17 1.24 2.48 2.04 2.53 6.52 6.20 1.02 1.41 1.21 3.06 3.09 0.59 1.54 2.29 1.06 1.46 1.03 0.26 11.50:04
8 Vidar Sjöjdson Myrvoll 64.12 3.41 0.56 3.38 1.55 3.15 4.30 1.54 1.25 1.43 3.14 2.07 2.43 6.02 3.47 1.20 2.12 1.30 2.30 2.45 0.59 3.50 2.28 1.00 3.08 1.07 0.33 9.30:37
9 Uno Magnusson IF Hagen 64.22 3.22 1.05 1.49 1.33 3.10 4.21 1.58 1.25 1.53 3.02 2.15 2.58 6.23 3.58 2.06 1.40 1.27 2.39 3.10 3.18 3.26 2.26 1.18 2.08 1.04 0.28 10.44:18
10 Bernt Myrwold Sarpsborg OL 64.36 3.46 1.28 1.46 1.53 3.20 4.14 1.45 1.28 1.33 3.10 2.49 2.59 6.15 3.53 1.20 1.47 1.31 2.35 4.30 1.18 2.48 3.35 1.20 1.47 1.12 0.34 10.06:03
11 Jan Gustavsson Kvillebyns SK 65.23 3.47 1.04 1.35 1.27 3.12 4.19 1.45 1.24 1.40 2.58 2.34 3.42 6.11 5.01 1.13 1.26 1.44 3.45 2.56 2.48 2.56 2.37 1.28 2.04 1.17 0.30 9.53:27
12 Anders Björk Östersunds OK 67.08 3.57 0.52 1.26 1.22 5.05 3.16 2.06 1.18 1.32 2.43 1.45 5.52 4.40 3.56 1.04 1.14 1.21 1.55 2.16 6.25 2.06 6.58 0.55 1.33 1.03 0.28 11.34:37
13 Per Andersson Vänersborgs SK 68.32 3.36 1.13 2.07 1.44 2.37 3.44 2.01 2.45 1.23 3.08 2.28 2.27 5.29 3.38 1.11 1.22 1.36 2.08 2.35 2.19 3.35 8.15 4.04 1.45 0.59 0.23 10.55:02
14 Anders Thulin Utby IK 88.30 10.06 1.01 1.24 1.42 6.10 6.21 2.40 1.39 3.03 3.16 2.20 3.10 5.09 6.00 1.38 4.20 4.14 2.04 4.20 1.46 8.11 3.01 1.15 2.02 1.08 0.30 10.13:01
15 Rasmus Blom OK Skärmen 109.08 11.15 1.27 2.32 1.31 3.56 8.10 5.00 2.03 1.5510.12 5.11 4.19 6.36 5.41 6.24 4.13 1.52 3.03 3.31 1.51 7.14 6.15 1.19 2.06 1.11 0.21 9.57:10
16 Anders Källén OK Skärmen 109.11 11.13 1.29 2.23 1.45 3.57 8.15 4.42 2.10 1.54 8.01 7.08 4.39 6.31 5.41 4.49 6.00 1.59 2.35 3.38 1.40 7.35 6.03 1.23 2.21 0.57 0.23 9.57:06
| | | | Sträcktider med fetstil är ENBART till för att förbättra läsbarheten. |