Resultat Åkes Poängterräng 011111
Vädret var +9 grader och sol med hård blåst. Banan var medelblöt.
De tre dvärghönsen vägde 37 hg tillsammans och det var 39 m fram till tavlan.
LAG - TÄVLING
1 VSK 842.6
2 Hälle IF 820.2
3 Team SYLL 817.3
4 Främmestads IK 816.6
5 Tingbergs AIS 770.4
6 TSOK 766.2
7 Ryda SK 756.4
8 Ljungskile FK 745.2
9 TSK 716.3
10 TIF 706.7
11 CK Wänershof 679.0
12 Egna Hem 653.3
13 OK Flundrehof 636.6
14 AK54 619.0
15 Jonas & Jäntorna 575.9
16 Herrestads AIF 573.2
17 Thn Rodd 572.9
18 Lillstugan IF 565.2
19 Friskis & Svettis 542.9
20 SK Granan 540.0
21 Highstone 520.4
22 IFK Göteborg 517.7
FO BEDÖM VARP PI STöV BON TID=POÄNG SUMMA
1 Ulf Nilsson Hälle IF 15 14+13 15 25 17.5 0 34.54=192.6 292.1
2 Lova Bergenholtz Melleruds IF 15 13+ 8 5 27 20 75 45.32=128.8 291.8
3 Yvonne Fjordside Team SYLL 12 13+ 7 22.5 23 25 57 45.50=127 286.5
4 Jesper Stenström VSK 15 14+13 25 21 17.5 1 37.04=179.6 286.1
5 Henry Gross Främmestads IK 15 15+15 0 18 20 19 36.39=182.1 284.1
6 Jonas Henriksson Malmö AI 12 9+ 9 20 25 15 0 34.42=193.8 283.8
7 Bo Westerberg VSK 15 13+11 20 23 25 53 46.37=122.3 282.3
8 Kerstin Fredriksson Ljungskil 9 8+ 9 25 25 15 151 60.57= 36.3 278.3
9 Emil Ekström Skoftebyns IF 30 15+ 0 20 27 25 37 46.34=122.6 276.6
10 Martina Dahlström TSK 15 8+13 15 24 30 53 47.24=117.6 275.6
11 Birgitta Stenström VSK 15 11+12 10 26 25 131 59.38= 44.2 274.2
12 Johanna Strömberg Hälle IF 12 15+15 5 24 20 70 48.14=112.6 273.6
13 Peter Gross Främmestads IK 9 15+13 5 21 15 19 37.35=176.5 273.5
14 Jan Johansson Volvo Aero 15 12+15 20 21 15 12 39.48=163.2 273.2
15 Axel Wassenius UOK 18 4+12 15 24 20 11 38.51=168.9 272.9
16 Lennart Larsson Team SYLL 9 4+ 0 20 17 25 14 36.25=183.5 272.5
17 Patric Johansson Bygg-Lars AB 12 15+ 3 15 23 20 0 36.29=183.1 271.1
18 Ronny Eriksson Stenshults IF 21 14+ 5 20 26 22.5 1 40.12=160.8 270.3
19 Mats Kristiansson Volvo Aero 6 11+15 10 23 25 7 38.30=171 268.0
20 Peter Johansson Tingbergs AIS 15 5+10 10 19 25 1 36.36=182.4 267.4
21 Bror Widén Uddevalla OK 24 15+12 15 25 12.5 20 43.09=143.1 266.6
22 Robert Enbom VSK 15 14+ 0 15 18 25 0 37.16=178.4 265.4
23 Ola Ekström Skoftebyns IF 24 11+ 0 20 23 20 10 41.03=155.7 263.7
24 Jan Ivarsson OK Skogshjortarn 27 13+ 4 20 24 7.5 15 41.28=153.2 263.7
25 Bengt Norrman TSOK 15 12+ 0 10 25 20 7 37.58=174.2 263.2
26 Lars Elfving Utby 24 14+ 9 15 20 17.5 14 42.10=149 262.5
27 Ulf Johansson Strömsberg Löpa 9 13+15 15 17 30 0 40.06=161.4 260.4
28 Kenneth Ivehag Främmestads IK 15 13+15 10 14 22.5 44 45.53=126.7 260.2
29 Åsa Holmstrand TSK 12 8+ 7 5 21 25 51 45.15=130.5 259.5
30 Jan Bråthén Volvo Aero 15 12+14 10 18 15 12 39.49=163.1 259.1
31 Stina Jansson Främmestads IK 9 6+14 5 28 22.5 55 47.05=119.5 259.0
32 Anna Schlosser Tingbergs AIS 12 7+ 0 25 21 17.5 65 48.27=111.3 258.8
33 Anders Carlsson VSK 12 13+10 5 21 12.5 2 36.28=183.2 258.7
34 Lars-Göran Johansson Team SYL 12 15+ 9 12.5 22 15 7 39.22=165.8 258.3
35 Urban Eriksson Stenshults IF 15 8+ 2 25 26 15 0 39.24=165.6 256.6
36 Joakim Kjellander Ryda SK 12 12+11 15 21 30 1 41.20=154 256.0
37 Joakim Hallqvist Stella Trans 15 15+ 0 10 25 15 37 44.00=138 255.0
38 Johnny Jonasson Hälle IF 12 9+ 4 5 17 15 19 38.05=173.5 254.5
39 Per Ivarsson TSOK 12 6+ 5 15 18 12.5 26 40.23=159.7 254.2
40 Per Hansson Högsäter 9 14+ 0 7.5 26 20 19 40.36=158.4 253.9
41 Janne Mattsson OK Flundrehof 15 5+13 25 22 17.5 6 42.09=149.1 252.6
42 Birgitta Karlsson Ryda SK 15 10+ 5 10 24 22.5 105 56.51= 60.9 252.4
43 Jan Svensson TIF 15 12+ 5 7.5 17 15 0 37.13=178.7 250.2
44 Adam Andreasson CK Wänershof 15 15+ 0 20 19 10 25 42.41=145.9 249.9
45 Agneta Berlin TSOK 9 5+11 10 22 10 65 47.32=116.8 248.8
46 Berith Hallqvist Ryda SK 15 12+ 9 7.5 26 22.5 147 65.30= 9 248.0
47 Erik Broberg CK Wänershof 15 4+ 0 17.5 21 15 37 44.02=137.8 247.3
48 Rosa Pantern Solvikingarna 12 14+11 10 21 12.5 21 42.48=145.2 246.7
49 Mats Hallsten Fröviks vision 12 8+13 5 14 10 8 37.40=176 246.0
50 Emil Rydberg Ullevi FK 9 11+13 5 18 15 31 43.01=143.9 245.9
51 Håkan Karlsson OK Flundrehof 24 10+ 5 20 20 15 32 47.05=119.5 245.5
52 Henrik Bohlin Hälle IF 9 14+13 12.5 16 20 7 41.22=153.8 245.3
53 Elisabet Sundeman AK54 6 6+14 15 22 15 67 50.24= 99.6 244.6
54 Lars Karlsson SK Granan 15 3+ 7 10 22 15 25 42.28=147.2 244.2
55 Malin-W Andersson Tingbergs A 12 14+ 4 5 25 15 52 47.28=117.2 244.2
56 Tomas Johansson VSK 9 13+13 10 16 17.5 0 39.24=165.6 244.1
57 Mikael Qvarnström Bygg-Lars A 12 8+11 15 20 20 11 42.34=146.6 243.6
58 Rune Bäck Ryda SK 9 7+ 0 15 20 22.5 47 46.29=123.1 243.6
59 Anton Cederbom Främmestads IK 15 14+15 7.5 20 20 19 45.05=131.5 242.0
60 Minna Lappilainen Ljungskile 15 10+ 6 15 22 7.5 55 48.39=110.1 240.6
61 Margareta Johansson TSOK 12 13+ 7 30 22 15 135 66.05= 5.5 239.5
62 Jan-Åke Sörliklev TSOK 18 11+12 10 15 20 20 44.52=132.8 238.8
63 Johan Cederbom VSK 15 9+ 7 10 15 15 31 44.15=136.5 238.5
64 Berit Ivehag Främmestads IK 12 1+15 5 23 10 123 58.56= 48.4 237.4
65 Gunnar Bengtsson Majornas IK 9 13+ 1 7.5 17 20 18 41.43=151.7 237.2
66 Christer Hermansson CK Wäners 15 15+ 0 25 19 27.5 2 44.57=132.3 235.8
67 Stefan Hornebrant TIF 9 13+ 0 20 20 25 9 43.45=139.5 235.5
68 Johan Bengtsson Stella Transp 9 5+ 0 30 19 17.5 13 43.22=141.8 235.3
69 Erik Fjellström Volvo Aero 12 11+15 10 20 25 24 47.21=117.9 234.9
70 Ulf Johansson TSOK 18 11+ 3 10 14 22.5 11 42.50=145 234.5
71 Jonas Ingman Egna Hem 15 13+ 6 0 21 25 13 43.28=141.2 234.2
72 Daniel Johansson VSK 18 8+10 25 22 17.5 0 44.47=133.3 233.8
73 Ann-Britt Andersson Ryda SK 9 12+ 0 0 22 17.5 167 66.07= 5.3 232.8
74 Dan-Erik Archer Stella Transp 12 13+ 0 5 21 10 13 40.44=157.6 231.6
75 Martin Erlandsson CK Wänersho 15 12+ 5 10 18 20 7 43.13=142.7 229.7
76 Anna-Karin Mattsson TSOK 6 0+14 7.5 22 17.5 63 50.42= 97.8 227.8
77 Roger Buhrman Volvo Aero 15 13+ 8 20 18 20 28 49.23=105.7 227.7
78 Göran Augustsson 12 13+ 4 22.5 18 27.5 35 51.13= 94.7 226.7
79 Sofia Larsson Team SYLL 6 10+11 7.5 18 20 75 53.50= 79 226.5
80 Bo Karlsson Ljungskile FK 15 8+ 4 10 25 17.5 28 47.12=118.8 226.3
81 Tobias Örtendahl 12 7+14 30 17 15 0 45.10=131 226.0
82 Tage Fredriksson Ljungskile F 12 12+12 5 13 15 98 57.12= 58.8 225.8
83 Per Svensson Volvo Aero 12 12+ 4 10 24 25 8 45.16=130.4 225.4
84 Peter Bernsteen Volvo Aero 9 9+11 12.5 18 12.5 9 43.00=144 225.0
85 Mattias Lundblad Solvikingarn 9 9+ 0 7.5 19 15 0 39.29=165.1 224.6
86 Anders Kjellberg OK Flundreho 15 15+ 0 10 21 17.5 12 44.48=133.2 223.7
87 Christian Bengtsson Thn Rodd 12 15+ 4 12.5 21 25 0 44.53=132.7 222.2
88 Frida Svensson TIF 6 13+ 5 15 24 15 70 54.50= 73 221.0
89 Kerstin Svensson TSOK 15 3+ 5 10 19 15 94 57.02= 59.8 220.8
90 Camilla Jagefeldt Thn Rodd 15 11+ 2 12.5 28 7.5 60 52.55= 84.5 220.5
91 Jonas Ekström Skoftebyns IF 6 10+14 10 16 15 52 50.51= 96.9 219.9
92 Lovisa Wahlström Jonas & Jänt 12 12+ 1 7.5 17 35 65 55.22= 69.8 219.3
93 Johan Hallgren Tvingade av vå 15 14+ 0 15 25 12.5 0 44.03=137.7 219.2
94 Christer Pettersson Stenshult 15 14+ 0 15 23 12.5 9 45.14=130.6 219.1
95 Ebbe Ekström SAAB IF 6 8+ 3 15 22 25 23 47.31=116.9 218.9
96 Johan Christensson CK Wänersh 12 10+ 0 12.5 21 7.5 31 46.12=124.8 218.8
97 Stefan Holm Älvhögsborg 9 13+11 25 23 20 18 50.25= 99.5 218.5
98 Gunnel Palgrim VSK 15 9+14 10 14 15 127 64.37= 14.3 218.3
99 Daniel Johansson Volvo Aero 12 10+ 1 15 18 12.5 0 42.09=149.1 217.6
100 Lars-Erik Eriksson Volvo Aero 12 12+11 10 18 25 53 54.20= 76 217.0
101 Ingrid Borgliden VSK 3 13+14 7.5 14 10 155 89.47= 0 216.5
102 Ulf Cederbom VSK 12 11+ 0 20 22 17.5 8 46.05=125.5 216.0
103 Andreas Johansson VSK 9 13+13 5 23 15 0 44.02=137.8 215.8
104 Kenth Eriksson Stenshults IF 15 8+ 8 25 23 20 3 48.06=113.4 215.4
105 Göran Jönsson TSOK 9 6+ 0 25 21 12.5 50 51.51= 90.9 214.4
106 Benny Johansson Volvo Aero 6 13+ 0 5 24 7.5 1 40.45=157.5 214.0
107 Benno Johansson Bygg-Lars AB 9 14+ 3 15 17 15 21 47.05=119.5 213.5
108 Anne Sahlin Friskis & Svettis 15 12+ 2 7.5 23 20 69 56.12= 64.8 213.3
109 Karl-Erik Wilhelmsson Tingber 12 11+15 15 17 12.5 41 52.04= 89.6 213.1
110 Niklas Högnert OK Flundrehof 15 10+10 10 23 30 7 49.03=107.7 212.7
111 Sune Ingman Egna Hem 12 14+13 20 18 25 18 51.34= 92.6 212.6
112 Annika Hermansson Lillstugan 15 2+ 4 10 28 20 50 53.08= 83.2 212.2
113 Erik Holmberg Herrestads AIF 6 3+11 7.5 19 10 37 47.15=118.5 212.0
114 Morgan Larsson Integra 18 13+11 20 20 22.5 10 50.46= 97.4 211.9
115 Jörgen Nyman OK Gipen 24 2+ 0 20 20 25 0 46.56=120.4 211.4
116 Martin Mandinger TSOK 15 9+ 6 7.5 21 15 6 45.03=131.7 211.2
117 Roger Olsson 12 14+ 0 15 23 17.5 5 46.17=124.3 210.8
118 Johan Andersson Ryda SK 15 3+ 0 7.5 19 10 0 41.04=155.6 210.1
119 Emil Sjöstad CK Wänershof 15 6+14 15 25 25 52 57.23= 57.7 209.7
120 Fredrik Larsson CK Wänershof 12 15+ 9 7.5 15 22.5 25 49.46=103.4 209.4
121 Tommy Gustafsson 12 14+11 7.5 17 10 2 44.22=135.8 209.3
122 Håkan Carlbom Stella Transpor 15 13+12 5 22 5 20 47.28=117.2 209.2
123 Lennarth Larsson OK Flundreho 12 13+14 7.5 21 25 15 50.04=101.6 209.1
124 Elsa Jansson Främmestads IK 9 0+ 8 2.5 19 5 75 51.54= 90.6 209.1
125 Siv Ingman Egna Hem 9 2+ 0 5 23 27.5 84 57.40= 56 206.5
126 Birgit Ljung 15 7+13 5 22 17.5 119 65.47= 7.3 205.8
127 Agne Stålberg Östra Gård Runn 12 9+ 0 10 18 7.5 9 43.43=139.7 205.2
128 Sten Emanuelsson VSK 15 13+10 15 19 25 62 59.21= 45.9 204.9
129 Staffan Granberg Ryda SK 15 14+ 0 10 19 22.5 12 48.24=111.6 204.1
130 Hugo Christiansson AK54 9 15+ 0 15 17 15 0 45.11=130.9 201.9
131 Kent Eng TT/ELA 15 15+10 5 15 15 7 47.03=119.7 201.7
132 May Ljungberg 9 9+ 3 10 14 20 79 57.34= 56.6 200.6
133 Thomas Fridén 9 11+ 9 20 23 12.5 17 50.35= 98.5 200.0
134 Bengt Hallén TSOK 9 11+13 15 17 22.5 65 59.07= 47.3 199.8
135 Allan Lindh Uddevalla Skidklu 15 11+11 20 17 27.5 98 70.58= 0 199.5
136 Daniel Ångefors 21 13+ 5 15 20 25 0 50.17=100.3 199.3
137 David Cederbom VSK 12 6+ 0 0 19 17.5 60 53.03= 83.7 198.2
138 Tore Pettersson OK Gipen 6 9+ 1 5 24 15 53 52.50= 85 198.0
139 Kjell Ehrencrona IFK Göteborg 6 12+13 20 18 10 21 50.48= 97.2 197.2
140 Marie Grahn 15 12+ 0 15 18 20 92 63.01= 23.9 195.9
141 Mårten Svensson 15 4+ 2 25 23 12.5 41 54.56= 72.4 194.9
142 Esse Österman Brandkåren Trol 15 13+ 8 15 18 20 30 54.23= 75.7 194.7
143 Marcus Johansson VSK 3 8+ 6 30 18 22.5 0 49.09=107.1 194.6
144 Peter Strömberg 15 12+14 5 23 7.5 6 48.26=111.4 193.9
145 Gunnar Olsson Solvikingarna 9 15+ 0 20 10 10 35 51.14= 94.6 193.6
146 Ove Eliasson Postens IF 6 8+12 15 17 10 11 47.58=114.2 193.2
147 Carolina Ehrencrona IFK Göteb 12 9+ 7 10 23 22.5 65 59.55= 42.5 191.0
148 Jonas Lindström Jonas & Jänto 12 14+ 3 0 19 20 5 47.27=117.3 190.3
149 Pontus Carlsson TSOK 3 13+12 12.5 25 25 44 57.42= 55.8 190.3
150 Staffan Folin Tingbergs AIS 18 14+ 1 7.5 18 15 0 47.35=116.5 190.0
151 Birgit Hansson Herrestads AIF 12 12+ 0 10 19 17.5 77 59.59= 42.1 189.6
152 Therese Ljungberg 9 3+ 0 12.5 15 15 70 56.12= 64.8 189.3
153 Caroline Nilsson IK Orient 15 5+10 7.5 24 15 70 59.52= 42.8 189.3
154 Tobias Mattsson TSOK 15 6+ 7 7.5 17 12.5 60 56.23= 63.7 188.7
155 Mari Andersson Främmestads IK 18 11+ 0 10 17 17.5 65 58.39= 50.1 188.6
156 Anders Rosenberg Lillstugan I 12 15+ 0 10 15 17.5 0 47.10=119 188.5
157 Tord Magnusson 12 6+ 5 10 24 12.5 9 48.41=109.9 188.4
158 Leif Johansson Volvo Aero 6 10+11 7.5 20 12.5 21 50.22= 99.8 187.8
159 Bror Palgrim VSK 12 11+ 8 12.5 23 17.5 38 56.03= 65.7 187.7
160 Lisbet Rosenberg Ryda SK 15 12+ 9 15 17 20 99 77.40= 0 187.0
161 Mikael Johansson VSK 15 12+ 6 15 25 30 6 54.04= 77.6 186.6
162 Staffan Höglind Highstone 12 4+ 0 15 22 25 8 50.16=100.4 186.4
163 Henrik Carlsson TSOK 9 10+ 6 2.5 15 12.5 25 49.17=106.3 186.3
164 Gunnar Håkansson Volvo Aero 12 8+ 5 10 20 15 15 50.08=101.2 186.2
165 Emanuel Olsson Volvo Aero 15 0+ 4 15 22 27.5 3 50.25= 99.5 186.0
166 Sören Pedersen Volvo Aero 15 11+11 20 23 10 0 51.00= 96 186.0
167 Jari Laitala 15 6+ 6 20 18 15 6 50.30= 99 185.0
168 Roy Johansson Volvo Aero 9 9+12 15 18 15 28 53.52= 78.8 184.8
169 Joakim Enderlein 12 13+10 15 22 17.5 0 51.15= 94.5 184.0
170 Mikael Dahlgren 27 6+ 9 15 18 10 7 51.47= 91.3 183.3
171 Harald Palmestål 12 8+ 0 10 19 15 119 99.99= 0 183.0
172 Jessica Hermansson CK Wänersh 15 8+ 9 5 17 25 60 59.52= 42.8 181.8
173 Erik Frick TSK 15 13+ 3 10 23 17.5 0 50.23= 99.7 181.2
174 Göran Sjölund 6 2+ 4 15 19 20 10 49.31=104.9 180.9
175 Klas Norlenius TSK 6 6+13 10 19 25 0 50.08=101.2 180.2
176 Karl-Magnus Eriksson CK Wäner 12 9+11 5 14 12.5 25 51.43= 91.7 180.2
177 Sune Andersson Främmestads IK 6 12+ 0 10 25 20 30 54.08= 77.2 180.2
178 Fredrik Lilljeqvist 18 14+15 27.5 24 22.5 0 57.08= 59.2 180.2
179 Sanna Svensson Främmestads IK 12 9+13 0 18 10 81 60.49= 37.1 180.1
180 Ellinor Sjöstad CK Wänershof 3 15+11 5 21 20 75 61.59= 30.1 180.1
181 Annika Johansson CK Wänershof 12 4+ 3 10 26 25 59 60.13= 40.7 179.7
182 Lars Almqvist IFK Helsingborg 12 12+ 3 20 22 15 24 55.04= 71.6 179.6
183 Hans Andreasson Highstone 9 8+ 5 17.5 18 27.5 0 51.15= 94.5 179.5
184 Filip Börjesson 12 12+ 0 5 20 22.5 52 57.42= 55.8 179.3
185 Paula Braun Egna Hem 9 10+ 8 15 25 12.5 65 61.12= 34.8 179.3
186 Bengt-Åke Jansson Främmestads 3 14+15 10 9 20 17 51.49= 91.1 179.1
187 Bengt Hallqvist Ryda SK 15 15+ 2 15 18 10 74 62.02= 29.8 178.8
188 Sofia Norlenius TSK 15 11+11 5 18 20 54 59.34= 44.6 178.6
189 Björn Svensson TSOK 18 13+ 6 2.5 18 27.5 44 58.45= 49.5 178.5
190 Helen Ivehag Främmestads IK 12 0+ 0 5 23 15 61 56.52= 60.8 176.8
191 Per-Olof Aronsson Stenshults 12 7+11 7.5 18 20 68 61.28= 33.2 176.7
192 Linda Ljungberg 9 8+ 4 20 13 17.5 55 58.56= 48.4 174.9
193 Gert Frick 21 10+ 4 15 17 12.5 20 54.29= 75.1 174.6
194 Lena Waern TSOK 3 6+ 7 5 16 10 127 68.28= 0 174.0
195 Lars Holmstrand TSK 15 13+ 3 10 21 12.5 35 56.22= 63.8 173.3
196 Anna-Karin Christiansson AK54 12 9+ 3 0 20 17.5 111 68.51= 0 172.5
197 Marcus Hansson Herrestads AIF 12 5+ 0 5 23 15 52 57.04= 59.6 171.6
198 Elin Gustavsson TIF 12 4+ 5 12.5 19 30 70 63.49= 19.1 171.6
199 Henrik Högnert OK Flundrehof 9 12+11 2.5 20 25 7 52.55= 84.5 171.0
200 Erik Johansson TT/ELA 9 6+ 0 25 12 15 25 53.59= 78.1 170.1
201 Emil Nilsson CK Wänershof 9 13+ 0 15 11 10 0 48.20=112 170.0
202 Alge Edin Friskis & Svettis 12 9+13 20 24 17.5 18 57.45= 55.5 169.0
203 Fredrik Hallgren Tvingade av 15 10+14 7.5 21 25 19 57.29= 57.1 168.6
204 Stefan Ollander TSK 9 13+14 10 21 12.5 0 52.20= 88 167.5
205 Kjell Wahlström Lyrfågelskola 12 9+ 0 7.5 23 15 23 54.03= 77.7 167.2
206 Ann Stridh TSOK 15 5+ 9 20 21 17.5 55 62.57= 24.3 166.8
207 Birgitta Ericsson Jonas & Jän 12 8+13 5 18 25 59 62.37= 26.3 166.3
208 Annika Gustavsson Utby 3 11+12 2.5 18 12.5 87 63.44= 19.6 165.6
209 Mikael Hagström CK Wänershof 9 4+ 1 12.5 18 10 7 49.45=103.5 165.0
210 Björn Hansson Herrestads AIF 15 11+ 5 20 22 25 17 58.42= 49.8 164.8
211 Hasse Johansson TSK 6 15+12 10 14 17.5 38 58.18= 52.2 164.7
212 Gun-Britt Hermansson Lillstug 9 0+ 5 5 17 17.5 111 71.28= 0 164.5
213 Gunilla Sjödin AK54 9 0+15 0 18 17.5 105 84.58= 0 164.5
214 Gunnar Christiansson AK54 12 12+11 5 17 20 38 58.57= 48.3 163.3
215 Kalle Jansson Främmestads IK 9 8+13 10 18 17.5 37 58.49= 49.1 161.6
216 Roger Magnusson Tibro AIK FIK 9 15+ 0 12.5 19 20 21 56.15= 64.5 161.0
217 Magnus Holm Friskis & Svettis 15 13+11 5 18 12.5 9 54.09= 77.1 160.6
218 Lennart Karlsson Ryda SK 9 14+12 5 12 15 47 59.21= 45.9 159.9
219 Emily Strömberg 12 10+ 0 7.5 21 10 70 62.16= 28.4 158.9
220 Mikael Grahn Solvikingarna 6 13+ 0 10 10 25 0 51.14= 94.6 158.6
221 Martin Hermansson CK Wänersho 15 4+14 10 16 20 7 55.11= 70.9 156.9
222 Stefan Ståhlberg 12 9+ 7 7.5 22 22.5 6 55.14= 70.6 156.6
223 Ove Tuneborn Volvo Aero 12 11+12 2.5 19 12.5 53 61.24= 33.6 155.6
224 Anne-Maria Jokela Highstone 15 0+12 15 20 27.5 65 68.27= 0 154.5
225 Johan Hoff CK Wänershof 9 10+ 5 10 17 25 0 54.02= 77.8 153.8
226 Linda Nilsson SK Granan 12 9+11 10 24 30 55 66.36= 2.4 153.4
227 Isabell Joelsson TSOK 9 9+14 10 15 7.5 88 68.10= 0 152.5
228 Stig Hofling Friskis & Svetti 15 8+ 4 10 22 20 12 56.47= 61.3 152.3
229 Thomas Johansson Blåsuts BK 15 9+ 3 20 21 7.5 3 54.45= 73.5 152.0
230 Patrik Hansson Herrestads AIF 18 6+ 5 5 25 20 37 61.17= 34.3 150.3
231 Hans Edh Volvo Aero 15 7+ 0 17.5 21 17.5 1 55.08= 71.2 150.2
232 Peeter Vöigemast Volvo Aero 12 0+ 6 10 13 12.5 15 53.25= 81.5 150.0
233 Ronny Larsson Volvo Aero 12 13+ 6 10 16 15 38 60.21= 39.9 149.9
234 Per-Anders Cedergren Tvingade 6 13+ 0 7.5 15 15 18 54.27= 75.3 149.8
235 Staffan Kavefors 9 6+10 25 21 25 14 60.30= 39 149.0
236 Per Braun Egna Hem 15 14+10 7.5 23 20 6 58.16= 52.4 147.9
237 Bengt Andersson Alingsås 12 0+11 15 17 7.5 14 55.07= 71.3 147.8
238 Lars Erlandsson CK Wänershof 15 13+ 3 10 25 15 20 59.23= 45.7 146.7
239 Pär Bäck Volvo Aero 12 6+ 5 10 17 17.5 5 54.43= 73.7 146.2
240 Annakarin Almqvist 6 15+ 0 5 21 20 75 66.29= 3.1 145.1
241 Kent Liljeblad Volvo Aero 6 4+ 4 0 17 20 53 60.16= 40.4 144.4
242 Ella Höglind Highstone 15 1+14 7.5 20 20 65 79.34= 0 142.5
243 Benny Jonasson SK Granan 12 13+ 7 10 18 17.5 15 58.41= 49.9 142.4
244 Viktor Börjesson 12 9+11 10 11 25 31 61.34= 32.6 141.6
245 Anthon Johansson Blåsuts BK 12 9+ 3 5 19 12.5 60 63.30= 21 141.5
246 Ulrika Hansson CK Wänershof 12 13+ 0 0 17 20 70 65.28= 9.2 141.2
247 Allan Johansson TT/ELA 18 9+ 8 15 20 27.5 26 64.08= 17.2 140.7
248 Pia Mård OK Flundrehof 9 10+ 6 2.5 19 25 67 73.51= 0 138.5
249 Anders Engelbrekt Volvo Aero 12 10+10 10 18 20 7 58.49= 49.1 136.1
250 Henrik Svensson VSK 12 15+14 15 9 12.5 0 57.34= 56.6 134.1
251 Henrik Sundeman AK54 12 6+15 20 15 15 18 61.32= 32.8 133.8
252 Peter Larsson Highstone 15 8+ 4 25 21 15 0 59.28= 45.2 133.2
253 Jonas Hellstrand 9 7+ 8 15 17 17.5 4 58.00= 54 131.5
254 Joakim Andersson Thn Rodd 15 11+ 0 20 17 7.5 0 57.03= 59.7 130.2
255 John-Anders Gustafsson Stora 6 4+ 9 10 18 12.5 10 56.56= 60.4 129.9
256 Lars Hansson CK Wänershof 15 10+14 10 19 15 6 60.12= 40.8 129.8
257 Kent Holm TIF 12 10+ 0 10 18 10 5 56.13= 64.7 129.7
258 Mikael Bengtsson Stella Trans 12 10+11 7.5 21 20 37 65.08= 11.2 129.7
259 Annica Höglind Highstone 12 13+11 0 10 22.5 61 69.04= 0 129.5
260 Annika Repo IFK Göteborg 9 7+ 0 7.5 22 15 69 74.21= 0 129.5
261 Thomas Johansson VSK 12 0+ 9 10 17 10 0 55.10= 71 129.0
262 Rikard Björkman TSK 6 12+11 2.5 10 5 25 57.38= 56.2 127.7
263 Eva-Lena Egsonyus VSK 9 4+ 7 5 14 15 73 72.31= 0 127.0
264 Lisa Ivehag Främmestads IK 9 4+ 3 10 18 22.5 60 70.11= 0 126.5
265 Annica Hansson Herrestads AIF 9 15+ 0 2.5 18 15 65 70.04= 0 124.5
266 Christer Hallgren Tvingade av 15 14+ 8 10 20 17.5 18 63.27= 21.3 123.8
267 Hans Köhler Integra 24 6+ 7 20 25 12.5 8 63.27= 21.3 123.8
268 Bengt Carlen VSK 3 12+13 2.5 8 30 32 63.56= 18.4 118.9
269 Thomas Bengtsson Stella Trans 9 4+11 10 20 12.5 21 61.57= 30.3 117.8
270 P-O Stålberg VSK 9 10+15 5 19 7.5 41 65.16= 10.4 116.9
271 Max Karlström Främmestads IK 21 8+12 0 26 12.5 37 81.57= 0 116.5
272 Daniel Selin Volvo Aero 12 14+ 3 10 20 12.5 0 59.40= 44 115.5
273 Tore Reinholdsson Postens IF 15 10+11 7.5 21 15 15 64.16= 16.4 110.9
274 Torbjörn Nordin Highstone 15 8+12 10 21 15 9 63.56= 18.4 108.4
275 Markku Jokela Highstone 18 5+ 0 7.5 21 5 7 59.36= 44.4 107.9
276 Per Hansson CK Wänershof 12 0+ 0 5 19 5 3 56.23= 63.7 107.7
277 Lennart Hermansson Lillstugan 3 12+14 7.5 16 25 30 70.36= 0 107.5
278 Mattias Mård OK Flundrehof 3 6+ 1 15 22 15 44 70.55= 0 106.0
279 Anders Eklund Highstone 12 5+ 7 15 21 15 6 63.01= 23.9 104.9
280 Kent Ervestrand Volvo Aero 6 9+ 0 12.5 21 15 41 70.26= 0 104.5
281 Johan Andersson Skogsvargarna 3 0+ 1 2.5 24 20 52 71.10= 0 102.5
282 Niklas Johansson Volvo Aero 15 15+ 6 15 23 25 3 72.00= 0 102.0
283 Emil Johansson TSK 9 10+ 0 15 18 7.5 37 66.21= 3.9 100.4
284 Kjell Pettersson Egna Hem 9 7+ 0 15 20 12.5 15 64.27= 15.3 93.8
285 Tomas Joelsson TSOK 6 11+11 5 19 25 7 68.08= 0 84.0
286 Klas Sjödin AK54 12 7+ 0 10 19 17.5 2 64.41= 13.9 81.4
287 Örjan Fredriksson CK Wänersho 6 3+ 7 20 25 12.5 4 67.57= 0 77.5
288 Jonas Högnert OK Flundrehof 12 13+ 0 10 16 20 0 72.11= 0 71.0
289 Lars-Bertil Andersson Skogsva 12 0+ 6 5 23 12.5 11 71.11= 0 69.5
290 Utg
291 Utg
292 Utg
|